Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Najtańszy sensowny: 4R/8W 3.2/3.6 GHz

 

Z kolei najlepszy, E3-1290V2, ma tylko inne zegary 3.7/4.1 GHz co przy jego o wiele wyższej cenie czyni go mniej opłacalnym (bo skok wydajnościowo nie jest adekwatny do ceny).

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Najtańszy sensowny: 4R/8W 3.2/3.6 GHz

 

Z kolei najlepszy, E3-1290V2, ma tylko inne zegary 3.7/4.1 GHz co przy jego o wiele wyższej cenie czyni go mniej opłacalnym (bo skok wydajnościowo nie jest adekwatny do ceny).

Sensowny jest ten podany wyżej. A do tego komputera taki RX 580?. Zmieści się spokojnie?

Edytowane przez Terie
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jak ASUS to tylko Strix.

W dodatku i on ma swoje mocne wady, np. dla RX 580/590 jest to niechłodzony VRM oraz tylko jedno złącze zasilania 8pin pomimo balansowania na ostrej granicy + możliwości podłączeniu 2 dodatkowych wentylatorów pod GPU (które też ciągnął prąd). 

 

@UP, nie wiem chociaż parę razy mi wyskoczył taki komunikat. Nie wiem czy na tych czy poprzednich sterownikach bo na to nie zwracam uwagi. Ogółem lepiej korzystać z MSI Afterburnera. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

By nie resetowało trzeba wyłączyć szybki start tzn fast boot w Windowsie. U mnie normalnie wattman działa. Raz na ruski rok się zresetuje.

Na Rx 570 ładnie działa to metro. Na ultra miejscami 80+fps. Ograniczyłem fps do 60, to użycie GPU spadło.

Link to post
Share on other sites

Trzeba się trzymać tego że jeśli Radek to Sapphire a GTX.. sam nie wiem. Jakie firmy najlepiej robią karty na gtxy/rtxy?

EVGA na 1 miejscu dla mnie, potem na równi ASUS ze Strixem oraz MSI z serią Gaming X/Z i Gaming X Trio. 

Resztą bym sobie nawet du*y nie zawracał. 

Link to post
Share on other sites

By nie resetowało trzeba wyłączyć szybki start tzn fast boot w Windowsie. U mnie normalnie wattman działa. Raz na ruski rok się zresetuje.

Na Rx 570 ładnie działa to metro. Na ultra miejscami 80+fps. Ograniczyłem fps do 60, to użycie GPU spadło.

Zobaczę, dam znać czy pomogło.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...