Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

74*C dla 570 normalna temperatura. Target jest około 77*C więc wszystko zależy jak producent karty ustawił chłodzenie - może ten strix ma tak, że trzyma wyższe tempy, ale za to wolniej kręci wentylami.

U innych jest za to tak, że temperatury są niższe, ale za to wentyle kręcą się dużo szybciej i całość jest głośna.

 

Musisz wybadać, ja mam sapphire 580 se i ona też przy pełnym obciążeniu ma wyższe tempy, ale jest cichutka.

 

Poniżej masz moje skriny z RotTR przy biose cichym i biosie wydajnym:

 

M4riRr0.jpg

 

tt5ncD2.jpg

 

Zatem sam wybadaj.

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Rebelmind

Dwuletni, jest jeszcze na gwarancji, więc nie będę rozkręcał.

 

Myślałem, że 74°C to za dużo, ale skoro mówicie, że to normalna temperatura dla tych kart to na razie zostawię tak jak jest...

Najwyżej na parę tygodni przed upływem gwarancji wyślę do serwisu co by zobaczyli czy wszytko działa jak należy, bo czasem mam wrażenie, że chłodzenie trochę za bardzo wyje podczas 100% obciążenia. Miałem kiedyś jakiegoś GeForca z turbinką i tam też tak wyło :/

Link to post
Share on other sites

Tak to wygląda po godzince grania w AC Syndicate: http://gpuz.techpowerup.com/20/04/16/d6c.png

 

Wycie zaczyna się kiedy wentylator wchodzi na najwyższe obroty. Jak przygłoszę głośniki to nie przeszkadza to aż tak bardzo, ale boję się że z czasem będzie gorzej...

Odsyłać na gwarancję?

Edytowane przez matten
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak to wygląda po godzince grania w

 

Napięcia są ok, temperatura jest ok, ale prędkość wentylatora już nie - pewnie karcie przydałoby się rozebranie, wyczyszczenie i przesmarowanie.

 

Jeśli masz plomby (asus chyba je daje :/) to odeślij, bo szkoda tracić gwarancję.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Wymieniałeś może? Polecisz jakąś firmę lub rodzaj, zwrócić na coś uwagę?

 

Na tym rx nie - ma plomby i jest jeszcze ponad 1,5 roku gwarancji. Zresztą nie potrzeba wszystko działa jak trzeba, a w ogóle to tak wymieniałem na różnych gpu. Ostatnio na 1060 3gb (którą mam jako gpu na zapas - szkoda mi jej sprzedawać).

 

Ja wymieniałem zawsze na 3M (ale modelu dokładnego to nie pamiętam)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ktoś podpowie czy to będzie dobre rozwiązanie? Na kompie gram mało, ale chciałem w miarę tanim kosztem jakoś go ulepszyć. Sprzedałem swojego gtx660ti i zastanawiam się co mogę maksymalnie wziąć, tak aby nie gryzło się z resztą podzespołów. CPU i5-4430, 8GB RAMU w dual, ale planuje wsadzić 2x16. Myślałem żeby odkupić od znajomego rx570, bo to sprawdzona sztuka i wiem, że nigdy nie była rozkręcana ani używana do kopania. Rozdzielczość na jakiej gram to 1920x1080, a monitor ma odświeżanie 60Hz, więc szału nie ma. 

 

Wiem wiem, że lepiej byłoby wymienić całego kompa, ale no mam inne wydatki i chce sobie raz na wieczór pograć w W3 czy ETS2. Na obecnym sprzęcie wraz z 660ti osiągałem na wysokich i full hd 50-60 fps w trasie, ale wystarczyło dodać kilka modów i już w większych miastach potrafiło spaść do 25. A wiedźmin to śmiało na 40-55 fps śmigał na prawie średnio-wysokich. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiem wiem, że lepiej byłoby wymienić całego kompa, ale no mam inne wydatki i chce sobie raz na wieczór pograć w W3 czy ETS2.

 

570 będzie jak ulał. Po co wymieniać całego kompa do okazyjnego grania - ten jeszcze Ci posłuży. W3 działa na ultra jak ta la la, a o tym drugim to nie wiem (bo sam też mało gram i nie znam większości gier).

 

Tym bardziej, że masz sprawdzoną sztukę - bierz i ciesz się.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Czytalem kilka razy ze byl podobny problem ale nie moglem znalezc rozwiazania. Czasami podczas grania nawet w gry typu cs albo tft potrafie miec 20 fpsow na rx 580 a do tego czasami po prostu freezuje mi komputer. Odsylac karte czy to cos z ustawieniami?

Link to post
Share on other sites

Podany przez Ciebie problem lubi występować w przypadku korzystania z programów monitorujących wydajność / temperatury.

Uruchamiając grę zrezygnuj ze wszystkiego softu do oc i monitorowania stanu pracy - zobacz, czy problem ustąpił.

 

Możesz dodatkowo zainstalować sterownik sam, bez ccc + dodatkowo to co powyżej (powinno rozwiązać problem).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Mam szybkie pytanie odnośnie mojej karty RX 580 nitro+ 4 GB. Dla niej pasują wtyczki 8 pin i 6 pin. Z zasilacza Corsair 450w vs wychodzą mi 2 przewody PCI-E dla zasilania kart 6+2piny i 6+2piny. Mogę złączyć jedną parę w 8 pin a z drugiej podpiąć tylko 6 pinów ? Pytam się bo mam problemy z restartem komputera przy grach po kilku minutach i przy powertest po sekundzie.

Link to post
Share on other sites

 

 

RX 580 nitro+ 4 GB. Dla niej pasują wtyczki 8 pin i 6 pin.

 

 

wychodzą mi 2 przewody PCI-E dla zasilania kart 6+2piny i 6+2piny. Mogę złączyć jedną parę w 8 pin a

 

O ile sobie przypominam, to do nitro możesz podłączyć tylko zasilanie w 8pin i karta będzie normalnie działać. Więc możesz zastosować przelotkę z 2x6pin do 8pin i w zasadzie wystarczy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Panowie mam Asusa Strix RX 570 8gb OC od 3 miesięcy. Kupiony w zasadzie do okazjonalnego grania. Tyle że jest problem. Z początku grałem tylko w Dying light i tam temperatura rdzenia była w okolicach 67 stopni. Karta cicho pracowala. Ok ale w Metro Exodus na stocku dobiła do 84 po godzinie grania, wentyle prawie na max i poczułem się jakbym znowu miał 4850... Także szybko zrobiłem UV rdzenia do 970mv przy 1300mhz (stabilne) i temperatura spadła do ...78. W HWInfo jest jeszcze pokazane że karta ma dwa czujniki dla VRM i tam jeden miał maksymalnie 94 stopnie ....a drugi 122. Wentylatory pracują na trochę ponad 1700 obrotów przy 78 stopniach. Cel jest ustawiony właśnie na 78. To wszystko podczas gry w Metro. Obudowa dobrze wentylowana. Trzy wentylatory 120mm około 1200obr. z przodu i dwa takie same z dołu dmuchają wprost na kartę. Gdyby nie gwarancja i plomba już bym rozebrał. Co sądzicie? Odsyłać? Czy może to normalne że się sekcja zasilania tak grzeje w tych polarisach od asusa? Jeśli dobre info znalazłem to kondensatory które mam mają temperatury pracy (max podany w specyfikacji) na 150 stopni.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

120C na VRM to za dużo. Albo gw albo zabawa w kotka i myszkę z coolerem. Podpowiem, że DA SIĘ zdjąć plombę bez uszkadzania jej (tak, że potem można ją spowrotem przykleić) tyko pytanie, czy wymiana pasty pomoże? Może jakiś termopad na sekcji zasilania by się przydał?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...