Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Czyli jakieś 2000 więcej niż GTX 1080, nie kłamali  :P

 

na dole masz graphics score 23 806 pkt 

 

1. Graphics Score GTX 1080 to 24390 - 25700 pkt. Więc 1x 1080>2x RX 480 w 3DMark

2. 3DMark ma idealne skalowanie SLI/CF -> przykład SLI 1070 daje ~27000 pkt a w grach GTX 1070 SLI = GTX 1080 przy czym w niektórych wygrywa 1080. W żadnej grze nie zobaczysz tych 23 806 pkt (może w Ashes :D:P:D:P), tak samo jak w żadnej grze nie zobaczysz tych ~27000 przy SLI z 1070tek.

3. Micro stuttering

4. Zużycie prądu przy CF/SLI jest o wiele wyższe niż przy jednym GPU

5. Sam 100x wolę mieć 21210 na jednej 1070tce niż 23806 pkt na dwóch RX 480

6. Nie każda gra ma dopracowany profil CF/SLI

 

@Mst jak już chcesz się podniecać AMD to proponuję poczekać na Vegę, która rzeczywiście może sporo namieszać, bo RX 480 to NASTĘPCA R9 380. To tak jakby podniecać się SLI z 960tek lub CF z 380tek. 

 

Kolejny dowód na to co mówiłem wyżej:

 

http://i.imgur.com/1ydzqgp.png

 

Dzięki genialnemu skalowaniu w 3DMarku R9 295X2>980Ti. Widzieliście jednak w jakiejkolwiek grze (lub innym praktycznym zastosowaniu) żeby 295X2 był lepszy od 980Ti?

Edytowane przez TracePL
Link to post
Share on other sites

Jak już to 21800  :)

Ja się nie podniecamtylko podaję ciekawostki znalezione w necie, do tego służy ten temat.

A jak chcesz podniety to wróć do tematu o Pascalach i podniecajcie się dalej że znowu gdzieś rzucili 5 sztuk  :D

http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2016/05/NVIDIA-GeForce-GTX-1080-3DMark-Performance.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

 

Ciekawostki, które Ty podajesz za gwarant wydajności RX 480. Przypominam, że Fury X też miał bić TX i 980Ti.

 

 

 

Ok, zbierając wszystkie przecieki do kupy, a jest ich tona, i odrzucając wszystkie mało wiarygodne, których też sporo, pojawia się konkluzja następująca: na chwilę obecną i aktualne sterowniki jest to dokładnie poziom R390X/GTX 980

 

No raczej nie bardzo.

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na pewno 21800 to 1080. Koleś ja mam 20120 na GTX 1070 :D. Nie pogrążaj się.

 

http://i.imgur.com/4kLLomm.png

 

 

 

A jak chcesz podniety to wróć do tematu o Pascalach i podniecajcie się dalej że znowu gdzieś rzucili 5 sztuk 
 

 

Żałosny argument, Pascale są łatwo dostępne chociażby w DE. Nie zdziwiłbym się gdyby polskie sklepy miały taki sam żałosny "stock" RX 480.

Link to post
Share on other sites

Facet z Hall of Fame na 1080 ma mniej niż 25000.

Poza tym oni testowali CF na fatalnym procesorze, to też musiało obniżyć wynik.

Procesor wplywa na wynik ogolny (14000). Nie ma znaczenia dla Graphics Score(~23000). Wiec nie mow glupot.

 

HoF 1080 jeszcze nie wyszla, nie bylo tez zadnych recenzji

Jeżeli RX 480 okaże się lipą słabsza nawet powiedzmy od 390 to warto wtedy 390 brać ? ( taki tylko czarny scenariusz :) )

Slabsza od 390 nie bedzie. Bedzie na poziomie 390X. Moze nawet lekko na korzysc RX 480

No nie wiem czy tak łatwo. FE może i tak, ale jak chodzi o wersje autorskie to już nie tak fajnie.

Na caseking.de praktycznie codziennie pojawia sie po 100 sztuk jakiegos modelu Pascali (nie fe) Edytowane przez TracePL
Link to post
Share on other sites

Jeśli rx480 ma 32 ROP-y a jest prawdopodobnie wydajniejsza od 390/390x, która ma ich 64 to dlaczego te 32 mają ją ograniczać.

Może ma tyle ropów bo więcej jej nie potrzeba?

GTX 970 ma słabszą specyfikacje od r9 390, a jest porównywalna.

Specyfikacja, a realna wydajność to dwie różniące się aspekty. 

Podawanie zawyżonej specyfikacji jest na rękę zielonym. Im większe będą oczekiwania tym większe będzie potem rozczarowanie.

Link to post
Share on other sites

Ja podałem wyniki w CF dwóch NIE PODKRĘCONYCH RX 480, a nie wyśrubowany wynik po OC.

Podaj wynik 1080 na stocku.

 

Zresztą ja tej karty i tak nie kupię więc mnie to...  :P

Koniec ze spekulacjami, czekam na jutrzejsze testy.

Edytowane przez Mst74
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Amen. Wszystko się wyjaśni. Kto wie, może AMD rzeczywiście na ponów stanie się poważnym graczem, a rynek odżyje? Prawdę powiedziawszy, to widmo nadchodzących zmian wzbudza we mnie większe emocje, niż Euro i nasze sukcesy. Z tej potyczki przynajmniej coś dla nas będzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ja podałem wyniki w CF dwóch NIE PODKRĘCONYCH RX 480, a nie wyśrubowany wynik po OC. Podaj wynik 1080 na stocku.

 

Kazdy GTX z ostatnich lat "boostuje" ponad stok wyjety z pudelka. Tylko ze inaczej wiec testy sa robione na tych nominalnych "stockowych" predkosciach. Z reszta referenty bez dotykania predkosci wentylatora potrafia zbijac po czasie zegary i tez roznych wartosci co dodatkowo komplikuje benchmarki. 

GTX 980ti nominalnie w "booscie ma 1075 mhz jesli dobrze pamietam i tak jest w tabelkach przedstawiany dla stalosci wynikow. To samo nowe karty.  Ale znajdz mi takiego referenta co nie wbija wyzszych zegarow. Mi GTX 980ti minimalnie trzymal 1215 mhz.

 

I licz sie z tym ze karty w crossfire/sli nie podkrecisz tak jak pojedynczej i to obojetnie czy referent czy nie. 

 

I fakt ten moj wynik jest wysrubowany, karta miala 2125 mhz nie sadze ze w grach po jakims czasie dalej by trzymala takie takty, ale napewno nie zejdzie ponizej 2065 mhz. Nie wielka roznica. 

 

Tak czy inaczej RX 480 zapowiada sie swietnie jako karta do FHD , tylko AMD  znowu nie wyszlo marketingowo. Zamiast wypuscic konkurencje dla GTX 1070/80 to zdecydowali ze wypuszcza najpierw "mid range" , a ludzie widzac ceny pascala placza o jakas alternatywe czym Polaris nie jest. Napedzaja zludne nadzieje i beda rozczarowani wydajnoscia tej karty nie patrzac na cene co przelozy sie na zawiedzione narzekania i czesciowo zla prase. 

 

Ja planowalem dwa RX 480 nawet mam monitor z FreeSync ,ale zdecydowalem sie na GTX 1080 bo wkoncu chcialem wykozystac 1440p 144hz. 

 

Tak ogolnie z tego co sie naczytalem to nikt sie nie spodziewal tylko 32ROP, 14nm nie lubi wysokich zegarow jak 16nm , CGN tez sie za bardzo nie podkreca, jedna wtyczka 6 pin kolejne ograniczenie przy OC. Architektura AMD jest mniej energooszczedna niz Nvidi nawet teraz i min. dlatego nie wypuszczaja konkurencji dla nowych GTX-ow bo zuzywaly by wiecej energi co osobiscie mam w pupie, ale fanboje Nvidi zaraz by robili wielki argument z tego i glupie zarty. 

Wszystkie multi GPU teraz pracuja w trybie AFR co fajnie w benchmarkach wyglada, ale nie zawsze dobrze na ekranie. Jesli AMD jak to mowia chca zapewnic "premium multi gpu experience" to musza sie przestawic na tryb SFR co kompletnie naprawi crossfire , ale obnizy zysk z drugiej karty. Widze co dzieje sie ze wsparciem w najnowszych grach , kiedys bylo lepiej. Jesli nie od razu to po jakims czasie gra byla naprawiona, a teraz DX12 AMD/Nvidia juz traca kontrole nad optymalizacja sterownikow , a produceci gier maja w tylku i nawet juz teraz otwarcie mowia ze nie bedzie wsparcia w niektorych tytulach. 

Poza tym nie wiem o czym ten koles dokladnie mowi :

 

 

"inter dependent frames" ok 18:40 cos co moze skonczyc kompletnie multi gpu, nie wiem dokladnie jeszcze o co chodzi,  jakos ciezko cos znalezc jak to dziala tak czy inaczej to wina po czesci konsol bo maja tylko jedno gpu i na nie glownie sa pisane gry. 

Ogolnie 14nm i 16 nm nie lubia za wysokiego napiecia wiec OC bedzie limitowane.  

 

Dla tego kupilem GTX 1080 ktory jest  jest przeplacony i dalej nie ma pelnego wsparcia DX12. Cale zmiany w architekturze w porownaniu do maxwella to tylko po to zeby upodobmic sie na ile mozna do CGN wiec trzeba bylo troche powycinac ilosciowo wszystkiego zeby proporcjonalnie podobnie to wygladalo i dopierd..... wysokie zegary co trzeba im przyznac calkiem wyszlo. Nie chce mi sie zaglebiac. Moge dac link do video , ale jest po angielsku.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Zrobię perfidne kopiuj wklej z innego forum:

 

"RX480 1100zł 1266/8000Mhz 8gb referent
970 Zotac Amp Omega
test na I5 6600K

"radeon jest nieco wolniejszy od firmowo podkręconego 970... pokonuje zwykłego 970"
Wersja 4GB ma miec niższą przepustowość pamięci.

"Model referencyjny, który mieliśmy w testach był pod względem oc tragiczny. ... 5% rdzeń problemy w smarku, 7.5% zwis systemu"

Metro:Last Light Redux: radek 970
fhd 45 49
2560 26 28
3840 10 12

Wiesiek średnie detale 89 96
wysokie
fhd 50 52
37 39
22 23

World of Tanks średnie 110 118
wysokie
fhd 95 107
78 91
39 43

Smark identycznie na 480 jak i 970 "

 

Cdaction:

Metro LL : "Bardzo wysokie detale" FHD 45 FPS
Witcher 3 : "Bardzo wysokie detale" FHD 50 FPS
World of Tanks: "Bardzo wysokie detale" FHD 95 FPS

Beznadziejne oc, przy 5% problemy w 3dMarku, przy 7,5% zwis systemu.
Wszędzie mniej FPS niż 970 OC. (Zotac AMP)
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...