Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Ceny poniżej 1000 na pewno nie będzie. Pewnie wystrzelą coś koło 1200 za 4GB i 1300-1350 za 8GB. 

 

 

Tak jak mówiłem na to też bym raczej nie liczył. To będzie ciut lepsza 970 wg mnie.

1. Karta musi być wydajniejsza jak 970

2. Musi być tańsza jak 970

3. Wydajnościowo ma się zbliżyć do 980 i po OC 980 + RX480 OC minimum musi zostać na takim samym poziomie

 

Jeżeli to się nie potwierdzi to AMD żegnamy, nawet NV nie zrobi sobie monopolu bo bedą dla niej kary, dlatego RX480 musi być wydajnosćiowo zbliżony do GTX 980 a już na 99% wersja z 8GB na pokładzie bo jej cena będzie oscylowała w granicach jak pisałeś 1300zł myśle że wersja z 4GB będzie tańsza ok 1100zł w PL.

 

bardzo chwalą OC RX480 jeżeli to nie plotka to wersje nie-referencyjne po OC będą wygrywały z GTX 980 OC lub co najmniej bedzie ten sam poziom.

 

AMD nie może już sobie pozwolić na porażke RX480 ma odzyskać lwią cześć rynku już teraz....... jak RX480 bedzie klapą to.... R.I.P AMD

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Czekamy na ZEN ;) jak nie wypali to już na 100% nie będzie czego zbierać z AMD

 

Wszystko się wyjaśni w okolicy 12 miesięcy mam cichą nadzieje że Polarisy i ZEN to będzie coś co AMD pozwoli wybić się od dna bo INTEL i NV powalą nas cenami.....

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem na co wy tak narzekacie że wydajność 390/390x i oooo jak słabooo...... tak jak by te dwie karty były bezużyteczne do gier, właśnie tak sie zachowujecie. Jak dla mnie to zajefajnie bo cena będzie niższa od 390 a wydajność większa , nowa technologia, pełne wsparcie DX 12 i innych wodotrysków i bajerów. Kupuje w ciemno, po prostu muszę kupić tak szczerze bo jadę na integrze odkąd gtx570 się spalił :P jestem przyzwyczajony do szumu turbiny, stara karta też referent :D

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Polaris ma byc srednia półką pod wzgledem wydajnosci. Nie ma co sie napalac na wydajnosc gtx 980 lub powyzej. Patrzac na konkurencje to gpu od amd i tak jest stosunkowo tanie.

Jednak jesli przewaga nad gtx 970/r9 390 jest tylko w dx12 a w dx11 kuleje jak poprzednia seria, to przyszlosc polarisa nie bedzie tak kolorowa.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym tylko przypomnieć

seria rx 480 / 470 itp.

To pierwsze karty w technologii 14nm więc nie wiadomo jak im to wyszło, być może będą to słabe karty ale w miarę doświadczenia zrobią coś lepszego, pamiętajcie też że Vega nie jest tak daleko w przyszłości (według plotek nawet jeszcze w tym roku) więc małymi kroczkami, 470/480 jako low i mid-end a np. vega jako high-end który będzie można porównywać z 1070/1080

Nie ma co liczyć na rewelacje obecnie, znając życie, cenowo będzie lepiej a wydajnościowo gorzej on nVidii

Link to post
Share on other sites

Czyli dreptanie w miejscu AMD?

 

290/290X to podboostowane 390/390X z 8GB

 

Jak tak będzie to ja podziękuje przemianowali 390/390X na RX480 tylko z ceną obniżoną.

 

970 ma 2 lata kosztował w dniu premiery +-1500zł po 2 latach AMD wydaje RX480 z wydajnością trochę wiekszą jak 970 za cene 1100zł to super postęp......

 

Czyli nic sie nie dzieje stoimi dalej w miejscu tylko karty z HIGH-Endu idą w góre a razem z nimi ich cena........ no chyba że VEGA nas zaskoczy z ceną i będzie kosztować poniżej 2000zł

 

SUPER PERSPEKTYWA NA PRZYSZŁOŚĆ.

Link to post
Share on other sites

 

 

Davidoff ale burwers do produktu który nie wyszedł

 

po prostu odpowiedziałem na wyżej za 2 dni się przekonamy jak będzie

 

 

 

Zauważyłem że największymi hejterami RX 480 są osoby które posiadają GTX 970

Nie posiadam GTX 970 był u mnie ale miesiąc temu go sprzedałem i chce kupić 1070 lub RX480 CF czekam na testy

Link to post
Share on other sites

 

 

Zauważyłem że największymi hejterami RX 480 są osoby które posiadają GTX 970 :D

A dziwisz się?

Sprzedają swoje gtx'y 970 za 900zł na alledrogo byle tylko była kaska na rx 480 bo ma być uber wydajna jak 980ti w SLI..... a tutaj okazuje się że to malowany r9 390......

Link to post
Share on other sites
Jak tak będzie to ja podziękuje przemianowali 390/390X na RX480 tylko z ceną obniżoną.

 

Różni się też mniejszym zużyciem prądu, większym potencjałem OC, mniejszym laminatem, nowszym procesem technologicznym... Tak, karta w 100% ta sama.

A dziwisz się?

Sprzedają swoje gtx'y 970 za 900zł na alledrogo byle tylko była kaska na rx 480 bo ma być uber wydajna jak 980ti w SLI..... a tutaj okazuje się że to malowany r9 390......

 

A ta fala 970tek nie zaczęła się od zapowiedzi/premiery GTX1070?

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, zbierając wszystkie przecieki do kupy, a jest ich tona, i odrzucając wszystkie mało wiarygodne, których też sporo, pojawia się konkluzja następująca: na chwilę obecną i aktualne sterowniki jest to dokładnie poziom R390X/GTX 980.

Także o wydajności 980 Ti można zapomnieć, jeśli ktoś rozsądny w ogóle na to liczył  ;)

Aczkolwiek jak pojawią się konstrukcje autorskie to myślę że całkiem realne stanie się 1400-1500+Mhz na stocku, a wtedy kto wie   ;)

Link to post
Share on other sites

I mniejszym zużyciem prądu, większym potencjałem OC, mniejszym laminatem, nowszym procesem technologicznym... Tak, karta w 100% ta sama.

 

A ta fala 970tek nie zaczęła się od zapowiedzi/premiery GTX1070?

 

Prawdziwy potop zaczął się kiedy pojawiły się plotki na temat rx 480.

Referenty 970 spadły nagle do 850zł :D

 

Co 1070 - to wyprzedaż  z jej powodu była chwilowa(do momentu ogłoszenia cen nowego gtx'a).

Ok, zbierając wszystkie przecieki do kupy, a jest ich tona, i odrzucając wszystkie mało wiarygodne, których też sporo, pojawia się konkluzja następująca: na chwilę obecną i aktualne sterowniki jest to dokładnie poziom R390X/GTX 980.

WOW ! Testowałeś już że wiesz?

Link to post
Share on other sites

W wielu grach miały zbliżoną, a ostatnio 390X zaczyna przodować.

 

@up to już zależy od producentów, jak oferowali tak R390 to nie ma powodu żeby nie zastosować tego również w tych.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites
A dziwisz się? Sprzedają swoje gtx'y 970 za 900zł na alledrogo byle tylko była kaska na rx 480 bo ma być uber wydajna jak 980ti w SLI..... a tutaj okazuje się że to malowany r9 390......

 

Najpierw Nv ich oszukała 3,5 GB v-ram później wypuściła GTX1070 w cenie 2300. Na koniec okaże się tak jak powiedziałeś że rx 480 to malowany r9 390 a oni zostali bez karty bo na alledrogo poszła XDDDD hahaha, smutna historia :( :D

Edytowane przez Pafel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Najpierw Nv ich oszukała 3,5 GB v-ram później wypuściła GTX1070 w cenie 2300.

 

jak zwykle karta ma już 2 lata i przez ten okres bez problemu sobie radziła z tym 3,5GB ale jak widać niektórzy nie potrafią dać za wygraną.....

 

moja poszła za 1200zł i nawet gdybym chciał mogę ją odkupić ale po co skoro celuje w 1070 lub RX480 CF,

970 to już mało przyszłościowa karta ba powiem że wszystkie karty z VRAM 4GB są mało przyszłosciowe ( 970,980, 290,290X ) odchodzą do lamusa za rok nie będzie co z nich zbierać %-)  powód, prosty gry będą robione pod standard jakim będzie czy już jest 8GB

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

A jeszcze miesiąc temu ludzie polecali np. Gtx 960 2 gb bo po co 4gb w karcie hehe... a teraz mówisz że 8 gb to będzie standart. ;)

 

Ciekawe co za FACHOWIEC polecał karte z 2GB Vramu miesiąc temu :roll:

 

tak 8GB wystarczy na teraz i za rok

 

oczywiście mowa o kartach z MID czy HIGH-Endu nie LOW-END z 16GB Vramu ;) nie mówie że na 4GB nie da rady zagrać ale trzeba będzie ciąć szczegóły w grafice by osiągnąć płynną gre na poziomie (50-60kl/s)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...