Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

To już nie jest wina sterów tylko samego AB.

Na Catalystach jest wszystko w porządku a na Crimsonach nie zależnie od tego jakim programem podniosę taktowanie to po restarcie Crimsony ładują ostatnie taktowanie z jakim został wyłączony PC.

Dzisiaj walczyłem ze sterownikami u szwagra i bez reinstalacji się nie obyło. Szwagier miał taki problem, że bawił się po raz pierwszy w OC R9 290 i wywaliło mu sterownik przy 1120Mhz. Musiał zrestartować PC a po restarcie Crimsony ładują te 1120Mhz i 40% Fan. Wszystkiego próbowałem i nie dało rady przywrócić domyślnego taktowania i obrotów wentylatorów na karcie. Za każdym razem Crimsony ładują 1120Mhz i 40% Fan więc jakim cudem to jest wina MSI Afterburner skoro nawet go nie uruchamiał? Musiałem ręcznie odinstalować Crimsony w trybie awaryjnym i po ponownej instalacji wszystko działa prawidłowo ale wystarczy podnieść taktowanie i znowu Crimsony wstają z takim taktowaniem.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy mają ten problem.

Jeżeli podkręciłeś swoją kartę jakimś programem do OC: MSI Afterburner, Asus GPU Tweak, EVGA Precission czy Sapphire TriiX i po skończonej grze nie przywróciłeś domyślnych ustawień to po starcie Crimsony załadują taktowanie z jakim wyłączyłeś PC!

Link to post
Share on other sites

Wszyscy maja, poniewaz to problem sterow, a nie zewnetrznego opragramowania do krecenia. Ten sam problem byl ze sterowaniem wentylatora, wystarczylo ustawic recznie jakas wartosc obrotow i zapisywala sie permametnie. Ten problem rozwiazali juz , ale dodali kolejne jeszcze ciekawsze :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up.

Oczywiście, bo Ty i MBE jesteście wyjątkami. 8-)

Każdy fanatyk będzie się rękami i nogami zapierał, że problem go nie dotyczy a prawda jest taka, że problem o którym pisałem wyżej dotyczy wszystkich osób, które zainstalowały Crimsony!

 

1. Uruchom Sapphire TrixX i podbij zegary GPU na np 1100Mhz, zapisz.

2. Wyłącz autostart Sapphire TrixX i zamknij program

3. Zrestartuj PC

4. Po starcie Crimsony od razu ładują 1100mhz.

 

Tak to wygląda na Crimsonach u każdej osoby bez względu na specyfikację sprzętu i użytego programu do OC!

Problem ewidentnie dotyczy sterownika a nie zewnętrznych programów do podkręcania.


Ten problem rozwiazali juz , ale dodali kolejne jeszcze ciekawsze :D

Jakie?

Ja jedynie zauważyłem, że na Crimsonach taktowanie pamięci cały czas skacze nawet w pulpicie  :/

EDIT

Zapomniałem, że we flashu GPU idzie na pełnym takcie pomimo zerowego obciążenia - 3 problem

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 Znów mam filmik nagrywać? Serio? Nie żebym miał coś przeciwko ale czekanie kilku godzin na wgranie się krótkiego filmiku na yt jest uciążliwe.

Z miłą chęcią zobaczę jak to wygląda u Ciebie tylko zastosuj się do tego co napisałem wcześnie. Nie zapomnij wyrzucić TrixX'a z autostartu tak aby przy uruchamianiu PC się nie włączał! 

 

Ja mam tylko 128kb/s wysyłania i taki film 1-2min na ytb leci 2-3min.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
Z miłą chęcią zobaczę jak to wygląda u Ciebie tylko zastosuj się do tego co napisałem wcześnie.

Też z miłą chęcią to zobaczę, u mnie też ten problem jak był, tak jest. Zarówno przy MSI AB jak i Sapphire Trixx.

Chyba, że pozbyli się go wybiórczo i na niektórych kartach już go nie ma, aczkolwiek wątpię w to.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

No raczej mam bo teraz pobawilem sie w reczne ustawienie obrotow, dałem na 80% i pierwszy raz usłyszałem kartę odkąd ją mam :D

Odpalam BFa i zobaczymy ile będzie po rundce.

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites
@Up.

Oczywiście, bo Ty i MBE jesteście wyjątkami. 8-)

Każdy fanatyk będzie się rękami i nogami zapierał, że problem go nie dotyczy a prawda jest taka, że problem o którym pisałem wyżej dotyczy wszystkich osób, które zainstalowały Crimsony!

 

1. Uruchom Sapphire TrixX i podbij zegary GPU na np 1100Mhz, zapisz.

2. Wyłącz autostart Sapphire TrixX i zamknij program

3. Zrestartuj PC

4. Po starcie Crimsony od razu ładują 1100mhz.

 

Tak to wygląda na Crimsonach u każdej osoby bez względu na specyfikację sprzętu i użytego programu do OC!

Problem ewidentnie dotyczy sterownika a nie zewnętrznych programów do podkręcania.

 

Jakie?

Ja jedynie zauważyłem, że na Crimsonach taktowanie pamięci cały czas skacze nawet w pulpicie :/

EDIT

Zapomniałem, że we flashu GPU idzie na pełnym takcie pomimo zerowego obciążenia - 3 problem

Zrozum jedną rzecz. Nowe stery mają mają podobno zmienione wiele funkcji i programy do OC nie zawsze działają dobrze. Z tego co mi się kojarzy msi coś wspominalo o nowym AB.

Link to post
Share on other sites

Zrozum jedną rzecz. Nowe stery mają mają podobno zmienione wiele funkcji i programy do OC nie zawsze działają dobrze. Z tego co mi się kojarzy msi coś wspominalo o nowym AB.

Nowe sterowniki nie potrafią samoczynnie przywrócić domyślnych ustawień na starcie! W sytuacji gdy podniesiesz taktowanie to taktowanie zapisane jest w rejestrze Crimsonów i pozostanie w nim dopóki go nie zresetujesz i to jest właśnie ten błąd, który występuje u wszystkich osób.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...