Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Amd  w DX12 rozwinie skrzydła.Wtedy sie zobaczy kto miał rację.Mam nadzieję że te 80% rynku "Zielonych" przestanie się wtedy naśmiewać i zobaczy co tak naprawdę znaczy rynek MONOPOLISTYCZNY dla graczy i wciskanie kitu.Najlepiej jakby było 2 -3 graczy na rynku kart to ceny były by bardziej konkurencyjne a tak...mamy co mamy.A co do serca.....jakoś nigdy karty AMD mnie nie zawiodły.... miałem chyba raz Geforca.... 8800Gt który się po prostu spalił. Potem było czerwono...baaardzo czerwono. Teraz jak większość stałem przed wyborem GTX 970 albo....miało być Fury Nano ale ta cena...postawiłem na starego konia R9 390. Zachęcony testami MANTLE coś mi mówi że AMD nam jeszcze namiesza.

Link to post
Share on other sites

Amd  w DX12 rozwinie skrzydła.Wtedy sie zobaczy kto miał rację.Mam nadzieję że te 80% rynku "Zielonych" przestanie się wtedy naśmiewać i zobaczy co tak naprawdę znaczy rynek MONOPOLISTYCZNY dla graczy i wciskanie kitu.Najlepiej jakby było 2 -3 graczy na rynku kart to ceny były by bardziej konkurencyjne a tak...mamy co mamy.A co do serca.....jakoś nigdy karty AMD mnie nie zawiodły.... miałem chyba raz Geforca.... 8800Gt który się po prostu spalił. Potem było czerwono...baaardzo czerwono. Teraz jak większość stałem przed wyborem GTX 970 albo....miało być Fury Nano ale ta cena...postawiłem na starego konia R9 390. Zachęcony testami MANTLE coś mi mówi że AMD nam jeszcze namiesza.

Szczerze to ile AMD fajnie rozegrało to przez ostatnie parę lat to nie sądzę, żeby przez następne kilka lat wyszło tyle gier na DX12, żeby kierowanie się tymi testami miało sens.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dostałem R9 390 Gigabyte Gaming 1. Podłączona....Wiedzmin 3 ULTRA wszystko na MAXA+ HAIRWORKS od 35 do 40 klatek a z  wyłączonym Nvidia Hairworks 50-60 klatek. Temperatury...od 80C do 83C. Masakra  wieje jak tornado. O dziwo karta jest MNIEJSZA od R9 270X od MSI !!!! Popatrzyłem trochę na kartę brak jakichkolwiek plomb na śrubach.....zobaczymy co z pastą na GPU. Po odkręceniu -Masakra. Pasty NAWALONE. Termopady  jakieś takie tłuste razem z tłustymi plamami na pamięciach (HYNIXA notabene).Wyczyściłem GPU plus pamięci  alkoholem izopropylowym. Zaaplikowana pasta GELID EXTRME. Temperatury w czasie gry w Wiedźmina spadły do około 74-77C więc ładna poprawa. Wentyle tak nie wieją jak wiały wcześniej. Jeśli ktoś szuka ciszy to lepiej Sapphire Strixa !!

Link to post
Share on other sites

Kto by nie nalepiał.Za tyle kasy to mogli by się postarać.A nie "KOWALSKI" ma fabrykę poprawiać.Przynajmniej dobre to to że nie ma w GIGABYTE żadnej PLAMBY więc gwarancja trwa nadal. A mam R9 270X i tam aby dostac sie do GPU po 2 latach musiałem zerwać plambe na śrubce chłodznia.Grzała się strasznie ...po zmianie pasty jak nowa.

Link to post
Share on other sites
Termopady  jakieś takie tłuste razem z tłustymi plamami na pamięciach

 

O ile się nie mylę, one właśnie takie mają być aby nie wysychać. Też mi się zdarzyło widywać takie pady i to nawet nie w kartach graficznych. 

 

Sprawdziłem właśnie tego od CPU w PS2 i jest ślisko tłusty. Ale bez przesady. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

 

 

O ile się nie mylę, one właśnie takie mają być aby nie wysychać
 

Nie mają być tłuste, są klejące i jakby wilgotne, takie powinny być, wtedy najlepiej przylegają i przekazują ciepło. Zamawiałem kiedyś z ekwb termopady i nie były tłuste, ale kleiły mi się do rąk.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...