Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Czasami jestem zaskoczony pewnością siebie firmy AMD zrobili wielkie halo, zniszczą Nividie swoimi kartami typu Fury 

a karty typu R9 380 są przeznaczone do 1440p  i R9 390 i 390x do 4k 

no spoko tylko granie w 28-31 klatkach jest średnim komfortem 

nawet Fury nie daje rady topowym kartą zielonych i to całkiem spora różnica a ceny mało się różnią.

i z jakiego powodu ktoś ma wybrać AMD skoro za tą samą cenę może mieć wydajniejszą 980ti która jest wspierana poprzez deweloperów ma dobrze napisane sterowniki.

 

Ale z jeszcze jednej strony patrząc na karty z serii 700 w tym 780 przeraża mnie spadek wydajności tak drogiej niegdyś karty  

jak pisał kolega w którymś poście nie wierzy żeby taki spadek wydajnościowy był normalnym tylko sprawka jest w sterownikach.

Taka monopolistyczna polityka zielonych też jest okropna.

będziemy wydawać co roku prawie to samo a sterowniki zrobią swoje :/

 

Najrozsądniej jest zmieniać grafikę co 1,5-2 lata i kupować modele typu gtx 970 

potem sprzedać taniej i kupić coś nowego.

zmniejszyć jeden czy dwa detale i ustawić jakiś stały fps, ja np staram się trzymać 40 klatek aby max spadek był do 38 

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites
Najrozsądniej jest zmieniać grafikę co 1,5-2 lata i kupować modele typu gtx 970 potem sprzedać taniej i kupić coś nowego.

 

No przecież tak robie 8-)  zapewne z co najmniej 30% tak robi, tak mi się wydaje ;)

 

co 2 lata wymiana

 

2008 - 8800GT

2010 - 460

2012 - 660Ti

2014 - 970

2016 - Pascal

 

Generalnie chodzi o to by sprzedać starą karte by była jeszcze coś warta ( czyt. szybko jelenia znaleźć na starą karte po premierze nowej serii max do miesiąca) i dołożyć do nowej.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, teraz pytanie jak odblokować 4k. :D

 

Ale już przy tych 2560x1440 mam niezły spadek fps, a przynajmniej w wiedźminie.

Przy 1080p miałem ~42fps, a przy 1440p w tym samym miejscu oscyluje ~30fps

 

W sumie wydawało się oczywiste, że to jest zrobione tylko na drodze softwareowej, przy NV już od dawien dawna można było takie coś zrobić, tylko trzeba było wprowadzać odpowiednie modyfikacje i dodać bodajże w rejestrze rozdzielczości które chcieliśmy.

 

Widać już dawno można było odblokować

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=397924

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

No przecież tak robie 8-)  zapewne z co najmniej 30% tak robi, tak mi się wydaje ;)

 

co 2 lata wymiana

 

2008 - 8800GT

2010 - 460

2012 - 660Ti

2014 - 970

2016 - Pascal

 

dopisz jeszcze ceny w jakich nabywałeś te karty

Edytowane przez Huey25
Link to post
Share on other sites
dopisz jeszcze ceny w jakich nabywałeś te karty

 

2008 - 8800GT - GIGABYTE ( ok 700-800zł )

2010 - 460 - EVGA SC ( ok 900zł )

2012 - 660Ti - MSI POWER EDITION( ok 1100-1200zł )

2014 - 970 ZOTAC AMP EXTREME EDITION ( 1750zł )

2016 - Pascal ( ??? )

 

Pewnie nie pamięta bo rodzice kupowali.

 

wszystkie karty kupowałem za własne pieniądze

z rodzicami mieszkałem jak miałem 8800GT czyli w 2008r reszta kart na swoim mieszkaniu ( na kredyt ) już kupowałem.

 

Nie pale, pije okazyjnie, nie ćpam.

 

Powiem tak palacz standardowo przepala ok 200-300zł/msc teraz policz 24 x 200-300 daje 4800zł- 7200zł.... i będziesz wiedział skąd mam kase......

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Braku tych pieniędzy i tak byś nie odczuł

 

przecież jakbym odkładał je w 100% tą kwote to co 2 lata kupowałbym najwydajniejszą karte na rynku teraz bym miał TITAN X......

 

jeżeli dla Ciebie 4800zł- 7200zł to mała kwota to gratuluje dostatku.

Link to post
Share on other sites

 

 

O to wlasnie mi chodzi że ta kasa się rozpływa i nie widać jej finalnie.

 

to jakies perpetuum mobile - roziumiem że jak urwą Ci z wypłaty 200-300zł to nawet nie poczujesz ? tzn Twój standard życia się nie zmieni ?

 

Skoro twierdzisz że czy masz 200-300zł czy ich nie masz to i tak nie odczujesz....

Link to post
Share on other sites

to jakies perpetuum mobile - roziumiem że jak urwą Ci z wypłaty 200-300zł to nawet nie poczujesz ? tzn Twój standard życia się nie zmieni ?

 

Skoro twierdzisz że czy masz 200-300zł czy ich nie masz to i tak nie odczujesz....

Wydajesz 200-300zł/m-c, nagle rzucasz. Wtedy czujesz większy luz finansowy i te pieniądze i tak wydajesz tylko na co innego. Piwo, orzeszki, figurki Marvella, cokolwiek. Chyba że skrupulatnie zarządzasz swoimi finansami, ale większość ludzi tak nie robi.

Link to post
Share on other sites
Wydajesz 200-300zł/m-c, nagle rzucasz. Wtedy czujesz większy luz finansowy i te pieniądze i tak wydajesz tylko na co innego. Piwo, orzeszki, figurki Marvella, cokolwiek. Chyba że skrupulatnie zarządzasz swoimi finansami, ale większość ludzi tak nie robi.

Dokladnie o to chodzi. Procent ludzi odklada skrupulatnie 100pln miesiecznie po rzuceniu palenia. 90% z pozostalej puli zaczyna wydawać wiecej na jedzenie. Po prostu przenosi wydatki na inne płaszczyzny życia a i tak to jest na tyle mala kwota że jej nie zauważysz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...