Skocz do zawartości

SAMSUNG AVILA GPS czy NOKIA 5230


Recommended Posts

Witam. Mam problem z wyborem z pośród tych dwóch tel. Nokia ma więcej funkcji, lepszy wyświetlacz, jacka 3.5 no i jest symbian i właśnie tu jest problem bo we wszystkich testach jakie czytałem system nie zachowywał się do końca stabilnie, a w jednym nawet przeczytałem ze po aktualizacji oprogramowania zaczął charczeć głośnik, i zaczęły się dziać inne rożne dziwne rzeczy, gdyby nie to, to pewnie bez zastanowienia wziąłbym nokię ponieważ moim zdaniem jest lepsza, przynajmniej jeśli chodzi o funkcjonalność, poza tym odrzuca mnie brak kabla usb i tragiczne słuchawki dołączane do zestawu, chociaż nie problem jest kupić nowe bo jest jack 3.5 ale to zawsze dodatkowy koszt a ceny obydwu telefonów są bardzo zbliżone, wiec proszę was o rady a szczególnie o opinie użytkowników nokii jak to z nią w końcu jest, czy ten symbian 5 edycji na prawdę jest taki zły?

Link to post
Share on other sites

Nie oczekuje od telefonu fajerwerków, w moim c510 nawet nie korzystalem z video rozmow, chyba tylko raz, a teraz chcialbym cos dotykowego w cenie do 400 zl za nowy egzemplarz, najwaniejsze zeby mial dobry odtwarzacz, wygodnie pisalo sie sms, i nienajgorszy aparat bo tu jezeli chodzi o tel nie mam specjalnych wymagań, bo od dobrych zdjec jest cyfrowka

 

i wiem ze nokia funkconalnie jest lepsza i napewno bez wachania bym ja wzial, jednak martwi mnie kilka rzeczy ktore wymienilem na wstepie i glownie chodzi mi o to aby ktos wypowiedzial sie na ten temat, a najlepiej uzytkownik owej nokii i oczywiście o porownania z avila, ktora wedlug mnie wcale nie jest zabawka, bo jest to rowniez bardzo fajny telefonik

Link to post
Share on other sites

400 złotych i pakujesz się w Nokię 5230? Czyś ty postradał rozum, za tę cenę możesz dostać LG GT540 i nie słuchaj idiotyzm z sieci, że LG to nadaję się do robienia pralek etc., są to naprawdę fajne telefoniki i do tego Android, który biję na łeb Symbiana.

Link to post
Share on other sites

A więc tak, mam przyjemność bawić się Avilą od 3 miesięcy oraz mam też swój własny telefon Nokię 5230.

 

Jakie są moje wrażenia? Avila ma bardzo fajnie rozwiązany pulpit, jest o niebo wygodniejszy niż w mojej nokii. Jest też wyraźnie mniejsza i ma teoretycznie lepszy aparat ale...

 

No właśnie aparat robi szare płaskie zdjęcia. Niby pulpit w Avilli jest lepiej rozwiązany ale to tylko nakładka graficzna, nie system operacyjny. Do tego telefonu od Samsunga niewiele zainstalujesz ciekawych aplikacji a sam telefon nie jest zbyt bogaty w opcje.

 

Na nokii która jest grubsza (gorzej leży w kieszeni) lepiej się ogląda filmy, przegląda internet, ogląda zdjęcia etc. Ma większą rozdzielczość ekranu i to widać. Właściwie nie widzę pikseli jak się nie skupię. Na avilli brakuje trochę rozdzielczości.

 

Na jednym i drugim telefonie internet przegląda się bardzo komfortowo ale Avila nie ma Symbiana co ogranicza dalsze funkcje.

 

Wiesz jaki jest największy plus posiadania telefonu z systemem operacyjnym? Że możesz uruchomić kilka aplikacji na raz. W Avili Działał odtwarzacz mp3, było włączone blutu i przeglądarka internetowa, telefon szybko się zaciął i wyłączył. Na nokii 5230 włączyłem jednocześnie 4 gry, mp3, przeglądarkę internetową, kalkulator, GPS i zdjęcie. Każdą aplikację można minimalizować by działała w tle uruchamiając kolejną.

 

Nie wiem jak z Avilą ale jak przyczepiłem do samochodu swoją Nokię 5230 i kazałem doprowadzić z Kielc do Staszowa. Doprowadziła mnie bezbłędnie uwzględniając każdy zakręt, fotoradar etc etc.

 

Według mnie pomimo swojej klockowatości lepiej wziąć najtańszego smartfona (5230) niż dobry zwykły dotykowy telefon. Rónicę odczujesz z czasem bo nie będziesz miał ograniczeń. Pulpit zawsze jakimś oprogramowaniem na Symbiana poprawić można więc i ten minus da się zlikwidować.

 

Dodam też że jak lubisz się bawić telefonem to nokię będziesz musiał ładować co 2 dni. Avila jest w tym przypadku z przodu bo wytrzyma 4 dni. A moja dziewczyna ładuje ją co 5 dni. Jest to plus...

 

Co do słuchawek to patenty Samsunga sprawiają ze bez przejściówki nie podłączysz swoich dobrych słuchawek. Do Nokii podłączysz jakie chcesz. A przydać to się może bo wbudowany głośniczek jest mocno taki sobie.

Link to post
Share on other sites

Hm, co do stabilności to nie narzekam. Właściwie nie zdarzyło mi się nic denerwującego. Przez 2 miesiące ani razu mi się sam nie wyłączył, ani razu nie zaciął na dłużej. Ogólnie chodzi jak trzeba. Aktualizuję oprogramowanie więc może dlatego nie mam problemów (aktualizacja jest jak w Windows XP) Telefon podaje różne aktualizacje a Ty możesz sobie wybrać którą (i czego) chcesz zainstalować. Klikasz ok i idzie pasek aktualizacji po 5 minutach włączasz telefon i gotowe.

 

Nic się z tym telefon nie dzieje co dziać się nie powinno. Tylko trzeba pamiętać by w tle chodziło jak najmniej aplikacji. To oszczędne dla baterii i znacznie mniej przymula np aparat.

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu posłuchałbym kolegi Eklerka. W tej cenie możesz mieć LG GT 540. Android jest o wiele lepszy niż Symbian, bardziej przyszłościowy, szybszy, ładniejszy. Pełno do niego oprogramowania (Android Market). Mam telefon z Adnroidem od miesiąca (HTC Magic) wcześniej miałem Windows Mobile (Htc Tytn II), Symbiana (N73) i żaden z nich nie umywa się (szczególnie jeśli chodzi o płynność działania) do Androida. Więc może jeszcze przsemyśl tą decyzje i weź tego LG lub dozbieraj koło 100 zł do jakiegoś HTC.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście. Być może są lepsze telefony w tym zakresie cenowym o jakim piszesz, być może warto jest rozejrzeć się dogłębniej po rynku telefonów. Ja tylko odpowiedziałem na pytanie zawarte w tytule. Z tych dwóch telefonów ja bym się zawsze przychylał do Nokii. Ma wady, ma zalety ale ogólnie wypada lepiej niż Samsung.

 

Co do Symbiana to nie wiem czy jest tak potwornie gorszy od Androida. Skoro w telefonach za 1600zł nadal jest symbian to jednak o czymś to świadczy. Ja do płynności swojego symbiana nie mam zastrzeżeń. Android to inna klasa i wiadomo, warto się nad tym zastanowić ale jeżeli człowiek nie ślęczy non stop wpatrzony w telefon to i nawet Symbian jest na wyrost.

 

Jeżeli lubisz grać na telefonie to przydałby się jakiś z mocną konfiguracją. Z tego co wiem to Nokia 5230 ma procesor około 450mhz i 128mb Ramu. Przy czym owy ram jest zapchany przez symbina zaraz po włączeniu telefonu już w okolicach 80-90mb. Tak też na programy niewiele zostaje. Najnowszy Sonic (gra na telefon) potrafi się przycinać gdy jest na ekranie więcej elementów. Hardware telefonu nie wyrabia. Android potrzebuje pewnie też niezłych parametrów żeby samemu nie zapchać większej części zasobów telefonu. Warto dowiadywać się o tym co komórka ma w środku.

 

Jeżeli Ci się nie śpieszy to rozglądaj się uważnie, być może trafisz coś lepsze za niewielkie pieniądze. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

do 550 zl raczej nie zdolam dozbierac, maks to 450 zl i znalazlem w tej cenie kilka nowych egzemplarzy lg gt540 na allegro ale wszystkie sa z orange i maja simlock a ja zamierzam niedlugo przejść na play fresh a zdjecie simlocka pewnie spowoduje utrate gwarancji

 

a lg poza tym ze ma androida niczym innym nie rożni sie od nokii ale z drugiej strony wiemy ze android jest lepszy od symbiana, no i jest szybszy procesor bo w nokii o ile sie nie myle jest to 434 mhz a w lg 600 mhz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...