Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

 

Kupuje nowy komputer i wymyśliłem sobie taki zestaw, co o nim sądzicie?

 

 

Intel Core i5-4690K

 

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A

 

ASRock Z97 Extreme4

 

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming

 

G.Skill RipjawsX 8 GB (2 × 4 GB) DDR3-2133, CL9, Dual-DDR

 

Be quiet! Pure Power L8-CM-630W

 

Obudowa Corsair Obsidian Series  450D

 

 

Czy to chłodzenie to dobry wybór?  Czytałem, że nie ma w zestawie backplate i zastanawiam się czy mi nie wyrwie dziury w płycie. A może wziąć większą wersje 140? No i czy zmieści mi sie jedna jak i druga wersja bez kolizji z ramami? 

 

Co do zasilacza to powinno wystarczyć 530W do tego zestawu ale 630W jest nie wiele droższy i zastanawiam się czy mogę mieć w tym zestawie taki "zamocny" zasilacz - czy to nie spowoduje żadnych problemów, czy nie Bedzie więcej zjadał prądu?

 

Czy może wziąć zupełnie inny zasilacz? widziałem, że ludzie polecają tańszy zasilacz : Cooler Master G550M 550W ale nie wiem czy będzie on lepszym wyborem .

 

Co do obudowy to jest ona chyba dosyć świeża bo nie znalazłem żadnych recenzji polskich na jej temat. Ale jest to Corsair wyższy model i w angielskich recenzjach sie dosyć dobrze o niej wypowiadają. Czy ktoś z was ma taką obudowę ? czy polecacie ją? Na początku chciałem kupić Fractal design Arc midi r2 ale najpierw jej ceny mocno podskoczyły o jakieś 50-60zl a potem w ogóle znikły ze sklepów. Jeden sklep na pytanie, czy będzie można jeszcze ją kupić odpowiedział ze nie bo Fractal już jej nie produkuje i że na jej miejsce producent wprowadził model core 3500 co jest chyba kompletną bzdurą bo to zupełnie inny model do tego uboższy. No i padło na tego corsaira, czy to dobry wybór?

Edytowane przez temp1988
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...