Skocz do zawartości

płyta dla i5 4690k z PCI


Recommended Posts

Witam. Potrzebuję płyty głównej opartej na chipsecie Z97, ale koniecznie ze złączem PCI.
Ubolewam, że Asrock Extreme 4 nie posiada już tego złącza i jestem zmuszony wziąć coś innego.

 

 

 

Zastanawiam się nad dwoma płytami: Asrock Z97 Fatality Killer i Gigabyte Z97X Gaming 5.

 

 

 

Asrock zaimponował mi przy poprzedniej płycie piekielnie szybkim startem w przypadku posiadania dysku SSD (te ich UEFI naprawdę szybciutko startują). Nie ukrywam, że jest to jedna z niewielu rzeczy na które zwracam uwagę przy wyborze płyty.


Gigabyte? Nic o tej firmie nie wiem, bo nigdy nie posiadałem MOBO z ich logiem. Czytałem tylko dużo opinii, że ten ich Gaming 5 jest fajną płytą. Jednak ubolewam, że nie posiada wyświetlacza POST.


Czy ktoś posiada płytę Gaming 5 firmy Gigabyte i może wypowiedzieć się jak długo startują ich płyty? Pamiętam, że przy chipsecie Z77 to oni mieli chyba najdłużej startujące płyty.

 

 

Oczywiście od płyty wymagam także mocnej sekcji zasilania i dobrych parametrów do OC. Tutaj z tego co wiem to obydwa modele mają 8fazową sekcję.

Edytowane przez Piospi
Link to post
Share on other sites
Oczywiście od płyty wymagam także mocnej sekcji zasilania i dobrych parametrów do OC. Tutaj z tego co wiem to obydwa modele mają 8fazową sekcję.

nie jestem w stanie odp na wszystkie pytania ale na to na pewno:

płyty od gigusia mają ta przypadłość że raditory są przymocowane za pomocą kołeczków, dlatego pod wględem chłodzenia sekcji bardziej schylałbym sie ku konkurencji

Aczkolwiek jadę na procku podkręconym do granic możliwości na gołej płycie (ga p55m ud2) więc nie ma reguły; ogólnie płyty są dobre i nie odstają od reszty ale te radiatory i ich system montażu w niższych modelach woła o pomste do nieba :D u asrocka masz wieeeeeeelkie radiatory +do tego różne gejmingowe pierdoły dające +10 do fps więc osobiście brałbym asrocka

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Gejmingowe pierdoły w mobo, które dają +10fps? Ciekawe, mógłbyś coś więcej o tym napisać bo pierwszy raz słyszę, żeby płyta główna miała wpływ na ilość fps'ów (jeszcze w takiej ilości).

Ja osobiście korzystam z Gaming 5. Jestem z niego bardzo zadowolony. Temperatury są w normie, nie ma żadnych skoków. Mostek się nie pali. Nie widzę, żadnych problemów z chłodzeniem.

Gigabyte z kolei ma lepsza sekcję zasilania więc jeśli zamierzasz kręcić procka, może to mieć znaczenie.

Do tego bardzo dobre audio i karta sieciowa ekiller.

Trudno mi powiedzieć jak długo trwa odpalanie w porównaniu z innymi płytami bo szczerze, od kąd pojawiły się dyski SSD przestałem na to zwracać uwagę ;) Te różnice podejrzewam oscylują w granicach 1-2 sekund ;)

Link to post
Share on other sites

@ John.Yankee Płyta ma wpływ na boot systemu, ale to są różnice nieznaczne tak jak zauważyłeś. Niemniej jak ktoś jest mało cierpliwy to je zauważy :).

 

Co do płyty zgadzam się do plusów, które zainteresują autora trzeba zaliczyć przede wszystkim dobrze chłodzoną sekcję, która sobie dobrze radzi po kręceniu i niski pobór energii.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...