Skocz do zawartości

Jaki wybrać procesor! Pilne!


Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupic w tym tygodniu nowy procesor. Mam 4 procki na oku nie chcialbym przeplacic wiec zwracam sie z pomoca do was. Ktory z tych prockow bedzie mial najlepsze osiagi po OC ?

 

Intel Core 2 Quad Q9300 2.50 GHz BOX

Intel Core 2 Quad Q9400 2.66 GHz BOX

Intel Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz BOX

Intel Core 2 Quad Q9650 3.00 GHz BOX

 

Mozecie mi napisac czym sie rozni Q9550 od Q9550s ?

 

Czekam na wasze propozycje :) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Q9550 wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem.

W sumie tez tak mysle ze Q9550 bedzie dobrym rozwiazaniem nie ma co przeplacac ale zobaczymy co jeszcze ludzie doradzą czekam na wasze propozycje. Patrzylem ile kosztuje wersja Q9550s o 300-400zł wiecej wiec moim zdaniem nie ma sensu tego kupowac. :)

 

//EDIT//

 

A moze ktorys z Dual Quad Core Xeon - seria 3000 (LGA775) ??

 

Rozpatrzcie moje propozycje i doradzcie mi Co kupic :?:

Link to post
Share on other sites

Q9650 ma najwyższe takty, ale jest mało opłacalnym rozwiązaniem chyba, że możesz go kupić niewiele drożej niż Q9550 (do 50zł), jeśli nie to bierz Q9550:)

Najtaniej widzialem Intel Core 2 Quad Q9650 3.00 GHz BOX na allegro zas 1220zł a w sklepie kosztuje 1305zł wiec wydaje mi sie ze bardziej oplacalny bedzie Intel Core 2 Quad Q9550 + dobre chlodzenie i wtedy mozna go podkrecic :) sam juz nie wiem czy dolozyc do tego Quada Q9650? moze ktos jeszcze da jakas ciekawa propozycje? :?:
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wszystko zależy od tego czy będziesz kręcił czy zegary na default no i oczywiście kasa.

Ja kieruje sie takim wzorem kasa na proc nie więcej niż 1500zł. z tym że zwracam uwage na możliwości OC.

Wspomniany Q9650 będzie dobry jeżeli nie masz ochoty bawić sie w OC, osobiście jednak wolałbym Q9550 i troche zabawy z podkręcaniem.

 

P.S. Procesory z wysokimi zegarami są dla kasiastych laików :) oczywiście to tylko moje zdanie.

 

Link to post
Share on other sites

właśnie wersja s sie gorzej podkręca polecam artykuł na pclab.

Żle się podkręca?? 4,14Ghz na napięciu 1,4V to mało??

Jest to dość dobry wynik w porównaniu z redakcyjnym Q9650, który do osiągnięcia takiej częstotliwości potrzebował napięcia około 1,46 V.

Procesor był chłodzony niezbyt dużym i wydajnym Pentagramem Alpaya.

 

Tu cały art -> http://pclab.pl/art35727.html

Link to post
Share on other sites

multijumper

Wszystko zależy od tego czy będziesz kręcił czy zegary na default no i oczywiście kasa.Ja kieruje sie takim wzorem kasa na proc nie więcej niż 1500zł.

 

Powiem tak jestem w stanie wylozyc na procka 1300zł ale skoro moge miec za 1000 zł z kawałkiem Intel Core 2 Quad Q9550 i spokojnie sobie go podkrecic do 3.4 ghz a moze da sie wiecej z niego wycisnac? tak jak Q9550s w tym tescie co kolega polecil? czy nie wycisne z niego 4.0-4.1?

 

//EDIT//

 

Ze tak zapytam jakie chlodzenie polecacie do Quad? najlepiej takie zeby byla w miare dobra temperatura po OC. Jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

Link to post
Share on other sites

A jak szeroką masz obudowę i ile jesteś w stanie przeznaczyć na to pieniędzy?

 

Wersja budżetowa dla obudowy szerokiej na co najmniej 20cm: Pentagram Karakorum.

Wersja średnia dla obudowy szerokiej na co najmniej 20cm: Scythe Mugen 2.

Wersja premium dla obudowy szerokiej na co najmniej 20cm: Noctua NH-U12P.

 

Wersja budżetowa dla obudowy węższej niż 20cm: Scythe Shuriken.

Wersja średnia dla obudowy węższej niż 20cm: Scythe Zipang lub Kabuto.

Wersja premium dla obudowy węższej niż 20cm: Noctua NH-C12P

Link to post
Share on other sites

A jak szeroką masz obudowę i ile jesteś w stanie przeznaczyć na to pieniędzy?

Posiadam obudowe http://tnij.com/Thermaltake_Armor_Junior + 2 wentylatory NOCTUA NF-S12 1200 wiec obudowa jest przwiewna i tempetarury sa dosyc niskie :?: myslalem nad tym coolerem na CPU Noctua NH-C12P wiadomo ze malo nie kosztuje ale skoro bede kupowal dobrego procka to chce miec na nim dobre chlodzenie :?: max moge przeznaczyc 300zł z małym haczykiem :)
Link to post
Share on other sites

Player1

Coolery Noctua są bardzo dobre i do tego ciche, nie wiem jaki model będzie pasował na Quada, ale z tą firmą nie wtopisz, jedyna wada to wysoka cena.

Zgadzam sie z Toba spora cena ale wiadomo za co placisz :?: chce sie miec cos dobrego i na dodatek cichego to trzeba troszke wydac $$ :)
Link to post
Share on other sites

W takim razie bierz Noctue, na pewno będziesz zadowolony a z budżetem w wysokości 300 zł nie będziesz miał problemu.

Mam model Noctua NH-U12P i jestem bardzo zadowolony, wydajność i cisza, ale cena to przegięcie, ok. rok temu dałem za niego jakieś 200 z hakiem a teraz jest pewnie jeszcze droższy. Jeśli kasa cię nie ogranicza to brać w ciemno, w innym przypadku wybrałbym coś znacznie tańszego a tylko trochę mniej wydajnego.

Link to post
Share on other sites

Masz tu recke NH-C12P -> http://www.frazpc.pl/artykuly/632/NOCTUA/NHC12P/Tytan/, choć do Twojej budy wejdzie NH-U12P - jeszcze troszkę bardziej wydajny (test z niestety innym procesorem - http://www.frazpc.pl/artykuly/575/GODNY/NASTEPCA/NOCTUA/NHU12P).

 

Ja na Twoim miejscu brałbym Q9550 i go OCkował.

Link to post
Share on other sites

Player1

W takim razie bierz Noctue, na pewno będziesz zadowolony a z budżetem w wysokości 300 zł nie będziesz miał problemu.

Wiem cos na temat noctua sam posiadam 2 coolery cisza nieziemska :) jeszcze jakbym mial na procku ta noctue Noctua NH-C12P to juz wogole cisza jakby makiem zasial :?:
Link to post
Share on other sites

kubbak

Masz tu recke NH-C12P -> http://www.frazpc.pl/artykuly/632/NOCTUA/NHC12P/Tytan/, choć do Twojej budy wejdzie NH-U12P - jeszcze troszkę bardziej wydajny (test z niestety innym procesorem - http://www.frazpc.pl/artykuly/575/GODNY/NASTEPCA/NOCTUA/NHU12P).

 

Ja na Twoim miejscu brałbym Q9550 i go OCkował.

Dzieki za recenzje juz zabieram sie za czytanie chodz jestem przekonany i jestem wstanie kupic w ciemno NH-C12P :) Co do procka to zgadzam sie z Toba nie ma sensu wydawac 1300zł na Q9650 skoro za ta cene moge miec Q9550 + NH-C12P = dobry wybor , dobre osiagi po OC :?: Dzieki wam za udzial w temacie duzo mi pomogliscie a zarazem doradziliscie co kupic :) wydaje mi sie ze to bedzie bardzo oplacalny i rozsadny wybor :?:

 

//EDIT//

 

A i tak jeszcze zbaczajac z tematu bo nie chce zakladac nowego :P jaka polecacie paste na procka? :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...