Skocz do zawartości

Problemy po skończeniu 18 lat


Recommended Posts

Witam

Ostatnio pytałem się o konto bankowe a teraz mam pytanie na temat samych pieniędzy ponieważ zarobiłem na osiemnastkę 2100 zł i parę chwil temu kupiłem sobie paysafecard aby kupić sobie nowego Assassyna. Po powrocie do domu z sklepu zaczęła się awantura pod tytułem dlaczego brakuje 200 zł, oczywiście rozpoczęła ją mama i się domyślała na co to straciłem. Po tej fajnej awanturze powiedziała że nie dostanę wiecej pieniędzy bo marnuje na jakieś główna, bo ciężko oni na to zarabiają. Mimo mojego argumentu że pójdę nawet do pracy sobie to odrobić to powiedziała że powie ojcu by mnie nie przyjmował i zapewne od niego też przyjmę opieprz. Nawet mówiła o schowaniu mi tych pieniędzy.

 

Co o tym sądzicie? Według mnie mogę chyba sobie raz na jakiś czas kupić grę i sobie na spokojnie zaś odrobić te pieniądze. Bo na pewno nie będę pobierał gier z internetu. Czy mam się już zastanawiać nad wizytą u psychologa?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem na jaką odpowiedź liczysz na forum. Z prawnego punktu widzenia - to co zarobiłes jest Twoje i możesz rozporządzać własnym majątkiem według uznania.

Tylko, że tutaj nie chodzi raczej o kwestie prawne, a to na jakich warunkach mieszkaszz rodzicami, to zupełnie inna kwestia.

Najlepszyw wyjściem, jest oczywiście całkowite uniezależnienie się finansowe.

Btw. jak Twoja matka dowiedziała sie o braku pieniędzy? Sprawdzała Ci konto?

Link to post
Share on other sites

to niezbyt ładnie z jej strony, że Ci w rzeczach osobistych grzebie, aczkolwiek jeżeli 200 zł to dla niej spora suma, to jestem w stanie zrozumieć (nie zaakceptować, ale zrozumieć motywy) jej zachowanie.

Załóż konto, wpłać kasę i rób co chcesz - w końcu jesteś pełnoletni (nie mylić z dorosłym)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czuję się jakbym czytał scenariusz do nowego odcinka Trudnych Spraw. Jeśli są to twoje pieniądze to mama nie może Cie kontrolować i sprawdzać na co je wydajesz. Powiedz jej żeby się tym nie interesowała i dla świętego spokoju kup jej perfumę :)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, jakieś dziwne mama ma podejście do tej sprawy. To Ty dostałeś te pieniądze więc to Ty nimi zarządzasz.

Ja nigdy nie miałem takich problemów, jeżeli dostałem jakiś grosz, lub zarobiłem to mogłem sobie nim nawet "podetrzeć" i nikt mi nic nie powiedział.

Nie rozumiem tylko jak zakup laptopa ma załagodzić sprawę?

Jeżeli wydatek w wysokości 200zł tak zbulwersował mamę to jak ma ją uspokoić wydatek rzędu minimum 1500zł na lapka??

Chyba, że ma to być prezent dla Niej to rozumiem.

 

A może to zagrywka aby powoli uświadomić Ci wartość pieniądza.

Link to post
Share on other sites

Czuję się jakbym czytał scenariusz do nowego odcinka Trudnych Spraw. Jeśli są to twoje pieniądze to mama nie może Cie kontrolować i sprawdzać na co je wydajesz. Powiedz jej żeby się tym nie interesowała i dla świętego spokoju kup jej perfumę :)

Z drugiej zaś strony, jeżeli mieszkasz z rodzicami, dają Ci jeść i zapewniają dach nad głową, dbają o Ciebie i Cię wspierają, to Mama MOŻE Cię kontrolować i sprawdzać na co wydajesz kasę. Jeżeli się nie podoba, to zawsze jest pewne wyjście (na wszelki wypadek powiem, że chodzi o wyprowadzkę, a nie morderstwo itp.).

 

 

Słuchaj się mamy ,mamy zawsze wiedzą co jest najlepsze dla ich synusi !

O... popatrz... Mama wpadła :P

 

P.S. Co to za temat w ogóle?

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Drogi autorze.Ukończone 18 lat informuje tylko o tym,że za szkody przez Ciebie wyrządzone nie odpowiadają już rodzice a Ty.No i oczywiście możesz głosować na swoją ulubioną partię polityczną.I to by było na tyle.Pozostaje sprawa dojrzałości a z tym u facetów bywa bardzo różnie.Są przykłady /ja sam/ kiedy pewna dojrzałość emocjonalna i życiowa przychodzi dość późno co w moim przypadku nastąpiło w okolicy 42-go roku życia.Wracając do Twojego problemu proponuję nie zamykać się tylko rozmawiać,podejmować próby rozmów z rodzicami.Postaraj się ich zrozumieć.Dla nich nie jesteś dorosłym mężczyzną tylko jeszcze synkiem(może szczególnie dla mamy?).Tak niestety czasem bywa bez końca ale i ty musisz zrozumieć rodziców.A na koniec walnę trochę jak kaznodzieja.W miarę możliwości złość zamień na miłość do tych dzięki którym jesteś.Pozdrawiam...:)

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Są rodzice, którzy chcieliby kontrolować swoje "dzieciaki" najdłużej jak to możliwe. Przynosi to skutki odwrotne od zamierzanych. Twoja Matka, mimo może dobrych chęci, robi bardzo źle grzebiąc po Twoich prywatnych rzeczach. Namawianie Ojca żeby Cię nie zatrudnił (ma jakiś biznes?) świadczy też o jakimś kwasie w stosunku do Ciebie. Ale z drugiej strony to kiedy chcesz iść do pracy bo zakładam, że chodzisz do szkoły teraz? Póki tak jest, a oni na to łożą kasę to, mimo łamania Twoich "praw", mają decydujący głos. Ucz się dobrze i wyciśnij z inwestycji rodziców maximum tego co się da, a w wakacje idź do roboty na trochę. Powinno to złagodzić rozpalony gniew Matki i dać jej poczucie, że przestrzegasz proporcji rozrywka/obowiązki.

Link to post
Share on other sites

Nie będąc zagłębiony w temacie wypowiem się tak:
Dostałeś te pieniądze więc dostałeś je na swoje wydatki. Skoro dostałeś je na swoje wydatki to nie rozumiem problemu o kupno PSC na grę.

Oczywiście z tego co widzę kupiłeś jedną grę i nie wydałeś więcej, więc nie rozumiem problemów Twojej Matki. Gdybyś przepił te 200zł to ja bym widział problem, ale to jest coś co ci nie szkodzi.

Link to post
Share on other sites

jak widać w tym przypadku mama wygrywa.

Od początku wiedziała, że kupujesz BUGITY ( :Dza tyle kasy. 

 

Dla niej jak i dla znakomitej większości graczy tyle siana za tą "grę" to wyrzucona kasa w błoto (póki jej nie poprawią).

 

 

PS. Nie oceniam fabuły. Piszę tylko jak ta gra jest zrobiona pod względem technicznym na dzień dzisiejszy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...