Skocz do zawartości

Obudowa do 500zł


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupienia nowej obudowy. Od zawsze chciałem jakąś obudowę, która była by łatwa w utrzymaniu (czyt. łatwe czyszczenie, otwieranie itd) + filtry przeciwkurzowe, czy wygłuszenia.

 

Byłbym na dzień dzisiejszy praktycznie w 100% pewny na zakup Fractal Design Define XL R2 - obudowę tę upatrzyłem sobie już jakiś rok temu, i tak mi została w pamięci, w sumie ma wszystko co potrzebuję, ale jak wiadomo rok minął i może są jakieś nowe propozycje na rynku?

 

 

Zastanawiam się, czy to nadal dobry wybór? I jeszcze mam pytanie, na które chciałbym żeby ktoś mi odpowiedział, mianowicie: usłyszałem od pewnych "informatyków" że takie obudowy jak Fractal Design Define XL R2 nie są dobre dla podzespołów komputera, bo wszystko jest zamknięte, i powoduje to złą cyrkulację powietrza wewnątrz i nie jest to dobre dla żywotności komputera, czy czegokolwiek. Mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości a zarazem dodać, czy są obecnie jakieś inne godne polecenia propozycje dot. obudów? :)

 

Obecny setup co mam w środku ( jeśli potrzebne info, czy coś się zmieści itd)

 

Asrock Z87 Extreme 4

GTX 770

Noctua NH-D14

Link to post
Share on other sites

Jeśli Ci pewni informatycy rzucili takim tekstem, i słabym argumentem, bo jednak w prawie każdej obudowie jest sprzęt zamknięty w obudowie, to już mogli na tyle pomóc, i podpowiedzieć co kupić. Musisz zdecydować co ważniejsze, temperatury czy cisza. Do 500zł jest w czym wybierać.

Link to post
Share on other sites

Jeśli Ci pewni informatycy rzucili takim tekstem, i słabym argumentem, bo jednak w prawie każdej obudowie jest sprzęt zamknięty w obudowie, to już mogli na tyle pomóc, i podpowiedzieć co kupić. Musisz zdecydować co ważniejsze, temperatury czy cisza. Do 500zł jest w czym wybierać.

Liczyłem na pomoc, a nie na odpowiedź że do 500zł jest w czym wybierać...

 

Wybrałbym coś pomiędzy dobrą temperaturą (niską) a ciszą :) Zależy co zaproponujecie. Ale wydaje mi się że w Define XL R2 temperatury chyba nie są złe

Link to post
Share on other sites

W tej cenie chyba już nie ma złych obudów, od siebie mogę polecić nzxt h440, wyciszona , z piwnicą , temperatury w normie, jedyny zauważalny minus to brak zatok 5,25 .Dostępna w kilku wariantach kolorystycznych.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

W tej cenie chyba już nie ma złych obudów, od siebie mogę polecić nzxt h440, wyciszona , z piwnicą , temperatury w normie, jedyny zauważalny minus to brak zatok 5,25 .Dostępna w kilku wariantach kolorystycznych.

Polecić. Ja się pytam o najlepsze produkty w tej cenie.

 

Z tego co widzę to Define XL R2 jest dużo lepszy od tego nzxt h440

Link to post
Share on other sites

"informatycy" mi jeden powiedział ,że do mojego gtx 660 nie wystarczy moj CM 550m i poliecili jakis no-name 650W od tego czasu im nie ufam.

Co do tego R2 XL to konstrukcja powiekszonego R4 którego posiadam i nie mam problemów z temperaturami wiec jak najbardziej polecam tą obudowe.

Tak ogólnie patrząc na twoje podzespoły to uważam ze R4 za niecałe 400zł jest lepszym wyborem :) oczywiscie jesli nie planujesz SLI lub wodowania

Link to post
Share on other sites

A ja polcam NZXT phantom 530 czemu ? Bo to jest solidna firma z solidnymi obudowami. Ma duzo opcji do chlodzenia ma duzo filtrow i oczywiscie duzo i to bardzo duzo miejsca :)

 

 ---->  http://www.ceneo.pl/26692087 

 

filmik linusa jak robi recenzje --->

Jak ona wypada w porównaniu do XL R2? bo ceny podobne, ten nzxt wygląda całkiem futurystycznie :)

Link to post
Share on other sites

ci informatycy to debile a nie informatycy... , mam tego fractala i jestem bardzo zadowolony , buda jest wielka jest luz a co do przewiewności to masz 3 ,,14 ,, , u mnie chodzą na minimalnych obrotach i nigdy nie miałem problemu z temperaturami... , też mam tego asrocka i 770 od gigabyte cep 4670k , jak masz gdzie ją wsadzić to ją bierz...

Link to post
Share on other sites

Jak ona wypada w porównaniu do XL R2? bo ceny podobne, ten nzxt wygląda całkiem futurystycznie :)

Ja sam mam taka obudowe i na nia nie moge narzekac mnostwo jest miejsca na wszystko, pelno jest opcji na chlodzenie  :) jest bardzo dobrze zbudowana i ma okieknko ktore pokazuje co tam masz w srodku troche swiatelek i bedzie wygladalo bombowo  :P   ma 3 filtry jeden z przodu obudowy i 2 podspodem jedyny - jaki widze w niej to ze niema wygluszenia tak jak w XL R2 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...