Skocz do zawartości

zwykły intel quad a i5, i7...


Recommended Posts

Na razie nic nie planuje zbytnio bo szczerze to w nic prócz Gothic, czy Risen właściwie nie gram :D

Ale jeszcze takie pytanie. Czy kupienie płytki pod ten procek, ramy i grafy byłoby jeszcze opłacalne? Tu prawdopodobnie bym nie szalał bo jak mówiłem nie gram w nic prawie i nie wiem czy byłby sens wydawać kasy na coś dobrego. Ale jeżeli chodziłoby o nowość to wtedy...

Patrzmy na to, iż jeżeli miałbym wgl. zmieniać wszystko z prockiem a interesują mnie tylko intele i prawdopodobnie i7 to wiązałoby to się z dużooo większymi kosztami. A to raczej cięższy problem ;d

Link to post
Share on other sites

Na razie nic nie planuje zbytnio bo szczerze to w nic prócz Gothic, czy Risen właściwie nie gram :D

Ale jeszcze takie pytanie. Czy kupienie płytki pod ten procek, ramy i grafy byłoby jeszcze opłacalne? Tu prawdopodobnie bym nie szalał bo jak mówiłem nie gram w nic prawie i nie wiem czy byłby sens wydawać kasy na coś dobrego. Ale jeżeli chodziłoby o nowość to wtedy...

Patrzmy na to, iż jeżeli miałbym wgl. zmieniać wszystko z prockiem a interesują mnie tylko intele i prawdopodobnie i7 to wiązałoby to się z dużooo większymi kosztami. A to raczej cięższy problem ;d

 

Tak

 

Kupisz płytę za 250 ram za 400 quada i będzie git

Link to post
Share on other sites

Szczerze to wiem co mam kulawe w moim sprzęcie, ale jakoś tak zawsze nie rwałem się do rozbudowywania kompa. :P ale tak:

2 x 1gb 667mhz goodram

gf 8500 gt

płytka ga-946-s3 (nawet nie można dobrze podkręcić na niej procka) :D

W sumie to reszta nie wiem. Ale sądzę, ze to wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Nie będę zakładał nowego tematu więc napisze tutaj.

Podkręciłem mojego q6600 na 2.8 i chciałem się zapytać czy jeszcze da rade coś kręcić? Wydaje mi się, że nie bo chyba już i tak za wysoko jak na tą płytę mam FSB wykręcone. Ale wolę zapytać. Na swoją obronę dodam, że ja się na tym nie znam.

Moja płyta to:

GA-946-S3

Podkręcenie procka:

http://zapodaj.net/1bb1dea40075.jpg.html

 

I jeszcze temperatury. Mam SPC Fortis na nim i przy normalnym użytkowaniu jak np. teraz mam na rdzeniach 40-45. Przy obciążeniu na teście OCCT miałem w granicach 52-54 stopni. Czy to nie jest aby za dużo jak na takie małe podkręcenie?

Link to post
Share on other sites

Nie będę zakładał nowego tematu więc napisze tutaj.

Podkręciłem mojego q6600 na 2.8 i chciałem się zapytać czy jeszcze da rade coś kręcić? Wydaje mi się, że nie bo chyba już i tak za wysoko jak na tą płytę mam FSB wykręcone. Ale wolę zapytać. Na swoją obronę dodam, że ja się na tym nie znam.

Moja płyta to:

GA-946-S3

Podkręcenie procka:

http://zapodaj.net/1bb1dea40075.jpg.html

 

I jeszcze temperatury. Mam SPC Fortis na nim i przy normalnym użytkowaniu jak np. teraz mam na rdzeniach 40-45. Przy obciążeniu na teście OCCT miałem w granicach 52-54 stopni. Czy to nie jest aby za dużo jak na takie małe podkręcenie?

 

No za duża temperatura

Link to post
Share on other sites

A teraz pomyślałem, że to może wina pasty? Bo w poniedziałek nakładałem arctic silver 5. Teraz jak dotykam radiator to jest letni i powietrze wydmuchujące z niego też nie jest w cale za cieple tylko takie letnie.

Link to post
Share on other sites

Nie będę zakładał nowego tematu więc napisze tutaj.

Podkręciłem mojego q6600 na 2.8 i chciałem się zapytać czy jeszcze da rade coś kręcić? Wydaje mi się, że nie bo chyba już i tak za wysoko jak na tą płytę mam FSB wykręcone. Ale wolę zapytać. Na swoją obronę dodam, że ja się na tym nie znam.

Moja płyta to:

GA-946-S3

Podkręcenie procka:

http://zapodaj.net/1bb1dea40075.jpg.html

 

I jeszcze temperatury. Mam SPC Fortis na nim i przy normalnym użytkowaniu jak np. teraz mam na rdzeniach 40-45. Przy obciążeniu na teście OCCT miałem w granicach 52-54 stopni. Czy to nie jest aby za dużo jak na takie małe podkręcenie?

 

No za duża temperatura

 

CO? Masz bardzo dobrą temperaturę, widzę że ktoś tu nie odrózna temperatury rdzeni od temperatury procesora, doczytać kolego exson681, doczytać!

 

Dla przykładu maksymalna temperatura dla rdzeni na i5 to 99 C, dla procesora 72.2C. Oczywiście lepiej nie zmuszac procesory do dlugotrwałej pracy w takich warunkach ale wartości o 20% niższe są już w pełni akceptowalne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...