Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam was. Chciałem zapytać was o Xonar D1. Mam już go w swoim MB, jakość dźwięku jest fenomenalna w muzyce jak i w filmach/grach natomiast zastanawia mnie 1. Niskie rejestry są jakieś takie... mniej intensywne. Jest to plus ponieważ na integrze mój bass dudnił lecz na słuchawkach miał to jakieś plusy natomiast z tą kartą jest jakby trochę mniej, jakby dostał takiej jakości. Muzyki słucham w bez stratnej kompresji, EQ ustawiony wysoko na niskich rejestrach i na wysokich (nie płasko). Na muzyce jako tako się znam natomiast zastanawia mnie, czy ta karta tak ma, czy to jednak wina słuchawek (sennheiser hd 449) które są jasnej barwy(wyostrzone niskie rejestry). 

 

Z kartą w MB miałem troszkę problemów w zamontowaniu ją w PCI (jakieś 0,2mm pinów jest widocznych). Czy tak powinno być? Karta jest barwy ciemnej więc idealnie z słuchawkami powinna się komponować. 

 

Bawiłem się ustawieniami EQ, flex bass.

 

Sami oceńcie sytuację.  

Edytowane przez Detrioux
Link to post
Share on other sites
Niskie rejestry są jakieś takie... mniej intensywne

raczej bas bardzo kontrolowany ale i zarazem mięsisty może nie schodzi nisko ale jest bardzo bardzo ok ,nie za dużo i nie za mało, no ale nie dla każdego.

(jakieś 0,2mm pinów jest widocznych)

ciężko ocenić ale gdyby było coś nie tak,to by nie działała.

 

według mnie zmiana słuchawek by pomogła, a na jakie ? Superlux 681 EVO

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. Raczej da radę przywyknąć. Nie da się zaspokoić wszystkich potrzeb w muzyce, taka ona jest. Zależało mi na jakości, więc jest. Bass by przyćmił inne rejestry gdyby był intensywny, a za duża ilość bassu jest przytłaczająca. Teraz wiem, że ten typ tak ma a z pinami jak jest porządku, to zostawię tak jak jest jak działa :)

 

Co do słuchawek sam wybierałem, tanie nie były więc na razie zostawię tak jak jest, a zadowolony jestem  :)

Edytowane przez Detrioux
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...