Skocz do zawartości

R9 280x spadki FPS i wyłączanie się kompa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jas1024,

Recommended Posts

Witam

Od niedawna (ok. 2 miesiące) jestem szczęśliwym posiadaczem karty MSI R9 280X oc edition. Do tej pory wszystko ładnie śmigało, aż do wczoraj, kiedy to najpierw brat powiedział, że mu się komp wyłączył, a dzisiaj jak grałem w WOT`a spadły mi klatki z ok.50-60 do 14-18. Co ciekawe zaraz po restarcie komputera wszystko wraca do normy i przez kolejne 5 minut można grać i znowu spadek. W 3 grach to samo(wot, WT i wiedźmin 2). Jedyne co na razie zrobiłem to reinstal sterów do karty.

Mój komputer:

Intel Xeon E3 1230

MSI R9 280X oc edition

8 gb Ramu

Płyta MSI B75-P45

Zasilacz OCZ core x stream 500w

 

Win 7 Ultimate 64bit

 

Jak mogę sprawdzić w czym rzecz? Może to po prostu zasilacz?

 

P.S. Widziałem podobny temat, jednak tam nie było problemów z wyłączaniem się komputera.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak to mniej więcej wygląda po ponownym odpaleniu kompa zaraz po jego samoczynnym wyłączeniu. Dodam jeszcze, że przez chwilę po wyłączeniu nie da się go odpalić, bo jest jedynie czarny ekran na monitorze

http://imageshack.com/i/p46UcKdij

 

 

Edit:

Po otworzeniu obudowy, zauważyłem, że wiatraczki na karcie się nie kręcą (można powiedzieć, że próbowały wystartować, ale nie mogły), więc popchnąłem jeden i chłodzenie zaczęło chodzić. Wcześniej jak próbowałem zwiększyć obroty wiatraka na karcie Speedfanem to nic nie słyszałem(nawet przy 100%, a teraz wyraźnie słychać, że chłodzenie chodzi). Co jakiś czas słyszę dość niepokojący szum, tak jakby jeden z wiatraków na karcie o coś zaczepiał


Trochę go przetestowałem i wygląda na to, że problemem był wiatrak, który się zablokował. Temat rozwiązany

Edytowane przez jas1024
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...