Skocz do zawartości

Komputer sam się wyłącza


Recommended Posts

Witam po raz kolejny mam problem z 3 zestawem w moim domu( niedawno złożonym) . Po tym jak płyta i ramy poszły na gwarę wystąpił kolejny problem. Komputer sam się restartuje ( nie wyskakuje blue screen) po prostu po restarcie czarny ekran z napisami ze komputer został nieprawidłowo wyłączony  i opcje uruchomienia. Komputer się początkowo wyłączał raz -2 dziennie ,ale w ostatnie 3 dni to od 3-5 razy , bez względu na obciążenie raz na pulpicie nieobciążany, podczas gry , raz podczas pracy w wordzie. Co powinienem zrobić:

-Sprawdziłem temp na procu i karcie - ok

- Sprawdzić napięcie zasilacza( sprawdzę jak załatwię tester zasilaczy)

- sprawdzić czy na płycie nie wystąpiły wybrzuszenia lub ew. wylanie kondensatorów  (sprawdzę w piątek)

Coś jeszcze powinienem sprawdzić , lub jakie mogą być waszym zdaniem przyczyny tego.

 

 

Link to post
Share on other sites

A taka moja sugestia - odłącz kartę graficzną i jedź na zintegrowanej - zobacz czy problem będzie nadal występował. 

 

Pomiary można zrobić ale jeśli występują jakieś duże spadki napięcia, to nic Ci to nie da. Podmiana owszem - byłoby czarno na białym czy zasilanie czy płyta główna. 

Link to post
Share on other sites

Wyczyściłem całego kompa, jeszcze raz podpiąłem kable obudowy, według instrukcji strona 38: ftp://66.226.78.21/manual/Z77%20Extreme4.pdf    pierwszy pin na dole od prawej wolny potem 2 kolejne reset, 2 ostanie na dole hd led, od góry od prawej strony power, potem pled+ i pled - .  Sprawdziłem temp w biosie :


https://imageshack.com/i/iqnIAV4Nj


Póki co jeszcze się nie wyłączył , zobaczymy do poniedziałku.


Edytowane przez 1Kaktus1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...