Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną Radeon R9 290


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Funkie,

Recommended Posts

Witam

 

Dawno nie grałem w wymagające gry. Teraz włączyłem fife 15 i mam ten sam problem (na sekundę lub dwie spada takowanie z ~957  do ~300). To samo dzieje się w titanfallu, bfie i innych grach "wymagających". Dysk mam nowy a karta to też sapphire r9 290 tri-x ale bez oc. Wcześniej nic takiego się nie działo a mam już kartę jakieś 3 miesiące.

 

Czy to mogą być jakieś nowe sterowniki amd ?

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Sprawdź temperatury. Przepnij zasilanie na inną linie w zasilaczu. Mozesz też spróbować zmienic gniazdo w którym siedzi karta na plycie. Wgrać najnowsze stery do kart. Posiadam tą karte w wersji referencyjnej i mialem podobny problem na starej płycie. W jednym slocie pci-e karta szalala z taktowaniami, wywołała sterownik ekranu a czasem nawet nie wyświetla obrazu po starcie pc. Wystarczylo zmienic gniazdo gdyż tamto okazalo sie uszkodzone. Po wymianie plyty problem znikl całkowicie. Warto sprawdzić czy masz te problemy po odłączeniu pc od neta. Mozliwe ze ktos kopie na twojej karcie.

Link to post
Share on other sites

Nie dokonca to może byc wina raptr. Pisal ze wcześniej nic sie takiego nie dzialo dopiero teraz jest lipa. Rzeczywiście warto zainstalować msi afteburner i podbic wolty na karcie. Moze jej zwyczajnie pod obciążeniem zaczyna brakować.

Czy obniżanie taktowania to jedyny problem? Nie wywala sterownika? Karta nie ma problemu ze startem.

 

Ps: jak juz będziesz mial msi afteburner ustaw recznie wentylatory na maxa i zapisz zmiany. Odpal gre i zobacz co sie bedzie dzialo. Niby masz 70stopni ale warto sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Mam od początku zainstalowanego MSI ab i podkręconą kartę 1100/1450, wentylatory też mam podbite. Próbowałem już wcześniej ustawienia stałego napięcia - nic nie dawało. W CCC mam wyłączoną funkcje overdrive od zawsze :/

Spróbuje odinstalować raptr, być może to coś da.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...