Skocz do zawartości

PC do gier ~4000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam, z racji, że mój laptop GT780DX powoli przestaje mi wystarczać postanowiłem złożyć coś nowego. Początkowo zastanawiałem się nad nowym laptopem z GTX980M, jednak wolę oszczędzić te 2-3k zł i porzucić mobilność na rzecz blaszaka.

 

Procesor na pewno podkręcać będę, SLI nie planuję. Tam cichość czy głośność zestawu - wszystko jedno, przyzwyczaiłem się do laptopa potrafiącego hałasować na poziomie 50dB ;) Wygląd też mnie nie obchodzi. No więc złożyłem sobie taki zestawik:

 

SSD pod system mam - Plextor M5P 128GB i całkiem dobry monitor FHD też jest. Pastę termoprzewodzącą też mam (Arctic Cooling MX-2). Nagrywarkę DVD jakąś tam mam, chyba spasuje.

 

1. Płyta główna: MSI Z97-G43 DDR3 (Lga1150)

2. Procesor: Intel Devils Canyon Core i5-4690K QuadCore 64 Bit 3.5GHz Lga1150 BOX

3. Chłodzenie procesora: Thermalright Macho 140 HR-02 BW

4. RAM: Kingston Dual 8GB (2x4GB) 2400MHz Beast XMP CL11 DDR3 Low Voltage

5. HDD (Seagate nie lubię :F): WD Caviar Black 1TB 64MB Cache S-ATA 3

6. Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX970 OC 4GB G1 Gaming (256-bit) (PCI-E)

7. Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modularne kable 530W 80+ Bronze 140mm

8. Obudowa: SilentiumPC Gladius X60 Pure Black USB 3.0

 

W sumie wyjdzie około 4-4,1k zł.

 

Do szczęścia brakuje mi porządnej klawiatury w granicach 100-150 zł, kiedyś kupiłem Microsoft Digital Media Keyboard 3000 i po roku niektóre klawisze przestały odbijać, a jestem typem, który dba o sprzęt...

 

Co o tym sądzicie? Nigdy nie składałem jeszcze PC, dlatego chciałbym wiedzieć czy taki zestaw będzie dobry, czy też lepiej coś jeszcze zmienić.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

5. HDD (Seagate nie lubię :F): WD Caviar Black 1TB 64MB Cache S-ATA 3

 

Niepotrzebnie dopłacasz do wersji Black. Spokojnie możesz brać tańszą wersję Blue

 

 

 

6. Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX970 OC 4GB G1 Gaming (256-bit) (PCI-E)

 

MSI oraz ASUS w podobnej cenie posiadają chłodzenia półpasywne

 

 

8. Obudowa: SilentiumPC Gladius X60 Pure Black USB 3.0

 

Obudowy nie należące do tych "porządnie wykonanych". Rozejrzyj się za Gelid Darkforce czy Core 3300.

 

 

 

7. Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modularne kable 530W 80+ Bronze 140mm

 

Myślę że warto pokusić się chociażby o CM G550M z oficjalnym certyfikatem 80+Brozne oraz z przetwornicą DC-DC

 

 

Do szczęścia brakuje mi porządnej klawiatury w granicach 100-150 zł, kiedyś kupiłem Microsoft Digital Media Keyboard 3000 i po roku niektóre klawisze przestały odbijać, a jestem typem, który dba o sprzęt...

 

Załóż temat w dziale z peryferiami, tam doradzą Ci najlepiej

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...