Skocz do zawartości

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming - nie działają wentylatory


Recommended Posts

Witam 

 

Zakupiłem 3 dni temu nową platformę...i5-4690, msi z97 gaming 5, xfx 550 80plus i tytułową kartę graficzna. Złożyłem cały sprzęt (nie pierwszy raz). W biosie wszystko gra, instaluje system, hwinfo, sprawdzam temperatury, procek idealnie, karta 45C...(7 wiatraków w kompie, + 3 wentylatory ma sama karta graficzna - windforce)

 

Sprawdzam co się dzieje w środku. Wszystko działa oprócz chłodzenia karty graficznej - żaden z 3 wentylatorów nie działa). WTF?. Karta wydaje się pracować normalnie (tj żadnych gier nie uruchamiałem, za duże ryzyko przegrzania). Żadnych bluescrennów nie było, wszystko ok. 

 

Wyjmuje kartą i z latarką lustruje centymetr po centymetrze - prawie idealnie. Prawie bo w jednym miejscu jakby na karcie był rudawy ślad. Zgłupiałem i zacząłem się zastanawiać czy w jakikolwiek sposób elektryczny (nie mechaniczny) karta może być uszkodzona (tym bardziej zacząłem się zastanawiać bo odbierając kartę punkcie odbioru, pudełko nie było zabezpieczone żądną naklejką czy coś, a sprawdzając kartę sprawdzałem jedynie przez pryzmat mechanicznych uszkodzeń)

 

Przyczyna mogą być dwie:

jedna - dostałem uszkodzoną kartą lub/i z fabryczną usterką,

druga - może coś spowodowało napięcie, tylko co? I tutaj pytanie do Was co mogło być nie tak? Zasilacz nówka, karta podłączona 6+2 pin oraz 6 pin, cała platforma nie wykorzystuje mocy zasilacza.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Naturalnie karta już spakowana i w poniedziałek leci na gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Widać trafiłeś na wadliwą sztukę albo brzydko mówiąc kartę ci "wepchnęli" jakąś pogwarancyjną. Też kupiłem kiedyś grafikę od MSI i miała jakieś otarcia na "rurkach" i nie wyglądała na fabrycznie nową.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...