Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. na forum zarejestrowałem się aby zrobić ten temat.

Poszukuję smartfona za mniej więcej 500-650zł z przesyłką.

Jak tak sam szukałem to znalazłem najciekawsze LG L9 II i LG L90.

Z tym że L9 II z tego co wychodzi ma lepszy ekran ale mniej trzyma i jest gorzej wykonany, badziewnie dośc wygląda szczerze mówiąc ale bym się przyzwyczaił w razie czego ;-).

L90 lepiej wygląda jest lepiej wykonany i trochę dłużej by potrzymał. Do tego pierwszy jak i drugi mają po 8GB wbudowane ale do L9 II za 630 zł z przesyłką miałbym kartę 16GB. Do L90 32GB za 650 z przesyłką.

Który telefon mi polecicie chciałbym abyście wzięli pod uwagę:

1.który dłuzej trzyma

2.który mniej ścina i lepiej się sprawuje w grach aplikacjach etc.

3.pod względem softu (L9 II jest z 2013 i ma 4.1.2 andro a L90 2014 i 4.4.)

4.aparat, kamera, kamera/aparat z produ także jak najbardziej ale to nie priorytet  :-)

5. muzyka- czasami słucham z głośnika muzyki :P

6. słuchawki.

7. ekran (czy L90 nie ma pikselozy-240ppi przy 317 L9 II i 280 mojej Xperi U).

8. i co tam jeszcze wpadnie do głowy :-)

 

Ogólnie wcześniej miałem i mam Xperie U ale trzyma mi niecały 1 dzień na ciemnym ekranie 10 min muzyki 20 min gier 1h gadu gadu i przeglądarka ok 1.5h ... telefon miał wbudowane 8GB jak oba LG i brak możliwości karty SD ale to mi wystarczyło więc nie boję się o to że 16GB nie starczy i będę potrzebował te 32GB (pisałem o tym wyżej), ale wiadomo lepiej mieć zawsze ten zapas na jakiś film albo lepszą grę :-)

Na telefonie słucham muzyki, czasami jakieś minigry typu Pou,Hill Climb Racing, ale czasami [rzadko] gram też w jakąś lepszą grę i nie chciałbym aby takie gry były niegrywalne. Poza tym muzyka,aparat,kamera, bardzo często w internecie. 

 

Oceńcie który lepszy i zasugerujcie inne modele smartfonów ;-) dzięki i pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

 

1.który dłuzej trzyma

L90

 

 

2.który mniej ścina i lepiej się sprawuje w grach aplikacjach etc.

2 mocne rdzenie vs 4 słabsze. Wydajność w grach lepsza w L9 II, przy otawrtych wielu aplikacjach L90. Większa rozdzielczość wiąże się z trochę gorszą wydajnością - L90 wygrywa wg mnie

 

 

3.pod względem softu (L9 II jest z 2013 i ma 4.1.2 andro a L90 2014 i 4.4.)
 

L9 II ma 4.2, L90 4.4, ogólnie brak różnicy. L90 MOŻE dostanie Lolipopa, nie wiadomo.

 

 

4.aparat, kamera, kamera/aparat z produ także jak najbardziej ale to nie priorytet  :-)

Tutaj nie jestem w stanie nic powiedzieć.

 

 

5. muzyka- czasami słucham z głośnika muzyki

Oba telefony niestety nie grzeszą jakością muzyki z głośnika zewnętrznego.

 

 

6. słuchawki.

Zdecydowanie lepiej gra L90. Starsze LG zawsze miał problemy z jakością dźwięku, teraz nadgonili.

 

 

7. ekran (czy L90 nie ma pikselozy-240ppi przy 317 L9 II i 280 mojej Xperi U).

Pikselozy nie ma, ekran jest jak najbardziej do przyjęcia, chyba że cały czas siedzi się w necie i dużo czyta, wtedy może być to trochę irytujące.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

fajnie by było jakby telefon po roku użytkowania nie tracił baterii z 100% do 10% w 5.5h XD

dzięki za odpowiedź czekam na więcej. Mnie też kusi bardziej na tego L90 z racji lepszej baterii i lepszego wykonania w sumie moim zdaniem te telefony idą łeb w łeb i ciężko się zdecydować..

Link to post
Share on other sites

Siemka , to może za t cenę kupisz smartfona lepszego od dwóch proponowanych przez ciebie? mianowicie samsunga galaxy s3 który ma zdecydowanie lepszy jakościowo wyświetlacz superamoledowy 4 rdzeniowy procesor i wersja którą posiadam ma 32gb pamięci plus oczywiście możliwość rozszerzenia.  Polecam  

Link to post
Share on other sites

@Rica1

4 raczej słabe rdzenie vs 2 nieco lepsze rdzenie. Nie róbmy z A9 jakiś mocarzy.

L9 II ma bodajże 4.4.2

 

Ogólnie to L9 II i L90 nie powalają aparatami, ale są akceptowalne. W końcu to są budżetówki.

PPI L90 może być trochę niskie do internetu (drobne czcionki będą lekko rozmyte).

 

Oba smartfony mają wystarczająco mocy dla gier, które wymieniłeś + tych nieco mocniejszych.

Link to post
Share on other sites
4 raczej słabe rdzenie vs 2 nieco lepsze rdzenie. Nie róbmy z A9 jakiś mocarzy.

 

no dobra, przesadziłem. A9 nie są to mocne rdzenie, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę. Ja na razie jestem zmuszony działać na 1xA5 ;< 

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...