Skocz do zawartości

Phenom Ii x4 840 3,6ghz vs i3 2120


Recommended Posts

Witam!

Mam taką zagwozdkę - wyrwałem dosyć tanio 7950, ale i tak zostało mi ledwo 250 zł na płyte z prockiem, i na razie tyle zostanie (mam więcej, ale ustalilem na razie max, bo bym mógł dodawać i dodawac az dojde do i7 2600), i teraz pytanie co będzie lepsze? Nie ma juz za bardzo testów na pclu tycj procesorów (conajwyżej mogę porównać phenoma do 965 i odjąć ok. 10% a i3 do haswellowego i odjąć ok 20-25%), co nadal nic nie mówi bo nie mamy ani frametime, ani nic nie ma o min fps, co sam sie przekonalem ostatnio podczas i testów procka na 2r i karty, że wyniki mam powtarzalne i podobne do pcl z avg fps tylko co z tego, jak min na poziomie 10-12 i skacze frametime jak szalony. Co bedzie wydajniejsze? Pomijam juz kwestie plyty- na obie podstawki biore najtańsze takie, aby chodzily, i obie sa w takich samych mniej wiecej cenach, drozej wychodzi intel bo cpu jest drozszy o 30 zl.

Ale nie o to chodzi tylko o wydajność - czy i3 przegoni phenoma w realnej wydajnosci??

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz zamiar brać PII w wersji bez BE to lepiej i3.
Phenom to nie jest procesor który teraz trzyma się dobrze i potrzebuję dodatkowych GHz, a i3 da radę tylko późniejsza wymiana na i5/i7 nie miałaby sensu o ile taką planujesz ze względu na MOBO które kupujesz jak najtańsze.

Link to post
Share on other sites

i3 2120 będzie średnio o 10% wydajniejszy http://pclab.pl/art50000-11.html

 

tego phenoma można przyjąć za x4 965be na 3.4 (stock)

 

i3 będzie sobie radził lepiej w WOT/Starcraft 2 itp a w bardziej wymagających grach będą porównywalne.

 

Jak jest kasa to brać I3, niższy pobór prądu, większa wydajność ,cena pewnie podobna do phenoma.

 

 

Płyta + proc do 250zł, tu pozostaje chyba tylko jedyna opłacalna propozycja od AMD, czyli mój podpis - ok 200zł

Edytowane przez Maniak_Cpu
Link to post
Share on other sites

No właśnie jest 3+1, ale myśle, że jak to jest athlon w końcu i tak go dojadę z radiatorem (mam taki potężny i założe na sekcję) do 3,7-3,8ghz, co powinno go dorównać do 3,5 ghz phenoma II X4 (10% różnicy jak widzę między z L3, a brak L3). Same Phenomy z L3 są drogie, ew. bym musiał szukać bardzo taniego i5 750 z płytą (ale też posucha, tylko po 200 zł + płyty to drożyzna).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...