Skocz do zawartości

Wybór komputera do 6200 zł.


Recommended Posts

A co mi da większą wydajność? 2x Gtx 460, czy 1x Gtx 480?

Wydajność lepszą będzie miał zestaw 2x GTX 460 w SLI. I to nie byle jaką, bo o ok. 20-25%.

 

Jak jeszcze weźmiesz pod uwagę, że przypadłości Fermi 470 i 480, tj. hałas i wysokie temperatury nie występują w przypadku GTX 460 oraz porównasz ceny to wybór jest oczywisty.

 

SLI 460tek może ewentualnie mieć większe zużycie energii, ale nie są to jakieś wielkie różnice.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/gef ... 94-11.html

Link to post
Share on other sites

Ok. Czyli zestaw będzie taki:

Procesor: Intel Core i5-760 2.8GHz BOX- 725zł

Płyta główna: DFI LanParty DK P55-T3eH9 - 379zł

Pamięć RAM: Pamięć DDR3 OCZ 4GB PC1600 2x2GB CL7 PE LV - 440zł

Dysk twardy: Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB – 220zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E – 790zł

Druga karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E – 790zł

Nagrywarka DVD: LiteON iHAS 124 (Black) - 68zł

Obudowa: ?

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 700W - 298zł

Chłodzenie procesora: Zalman CNPS10X Quiet – 155zł

W jaką obudowę mógł bym to zmieścić?(musi być cicha i chłodna - na wyglądzie mi nie zależy :rudolph: )

''SLI 460tek może ewentualnie mieć większe zużycie energii, ale nie są to jakieś wielkie różnice.'' - Myślę że zasilacz 700W wystarczy - będzie jakiś overclock ;)

Link to post
Share on other sites

http://www.ceneo.pl/5775015

 

Bezapelacyjnie i do samego końca. :rudolph:

 

Ściągnij sobie instrukcję z ich strony, masz dokładnie wymiary podane. Ale jeśli wejdzie Scythe Mugen 2 i długaśna HD5970 (po wyjęciu kilku koszyków 2,5"), to raczej da radę z wszystkim z Twojego zestawu. Na obudowach często ludzie oszczędzają. Głupota i tyle.

 

Do tego jakieś dodatkowe wiatraczki np. Silentium Zephyr i wsio.

 

Ja tylko bym się do płyty głównej przyczepił. Ale to zależy czy będziesz kręcił i zależy Ci na stabilności. Poza tym jeśli komp na dłuższy czas to można by się zastanowić nad kartą z USB 3.0 (choć bez tego zawsze można będzie dorzucić rozszerzenie na PCI, ale jak będziesz SLI miał to może być różnie z dostępem do wejścia na mobo) oraz SATA 6 Gb/s. Na razie tego się nie wykorzysta, ale za rok...? To już Ty musisz wiedzieć. Płyty główne to kolejny komponent na którym wszyscy oszczędzają, ładując wszystko np. w karty. Też nie do końca przemyślane imho.

Link to post
Share on other sites

http://www.ceneo.pl/5775015

 

Do tego jakieś dodatkowe wiatraczki np. Silentium Zephyr i wsio.

 

Ja tylko bym się do płyty głównej przyczepił. Ale to zależy czy będziesz kręcił i zależy Ci na stabilności. Poza tym jeśli komp na dłuższy czas to można by się zastanowić nad kartą z USB 3.0 (choć bez tego zawsze można będzie dorzucić rozszerzenie na PCI, ale jak będziesz SLI miał to może być różnie z dostępem do wejścia na mobo) oraz SATA 6 Gb/s. Na razie tego się nie wykorzysta, ale za rok...? To już Ty musisz wiedzieć. Płyty główne to kolejny komponent na którym wszyscy oszczędzają, ładując wszystko np. w karty. Też nie do końca przemyślane imho.

Wysokość [cm] 51.18

Szerokość [cm] 21.45

Głębokość [cm] 52.88

Waga [kg] 9.56 - Duża ta obudowa :rudolph:

Jakie dokładnie wiatraczki? A jaką tą płytę główną?

Link to post
Share on other sites

Jakie dokładnie wiatraczki?

Wentylatory

 

* Tył 80 mm

* Przód 120 mm

 

Miejsca na dodatkowe wentylatory

 

* Tył 120 mm

* Boczny 80 mm

* Boczny 2x 140 mm

* Boczny 2x 120 mm

* Przód 140 mm

* Góra 140 mm

* Dół 2x 120 mm

* Góra 2 x 120/140 mm

* Wentylator kart VGA

To już zależy od Ciebie i ilości kontrolerów na płycie. :ciekawy: Myślę, że nie ma co przesadzać np. 140mm góra + coś na bok, ale to od Ciebie zależy. Bez tych dodatkowych wiatraków też będzie wszystko działać. Zależy czy ważniejsza dla Ciebie jest cisza czy dobry przewiew.

 

Płyta, do przemyślenia, np:

 

Płyta główna Asus P7P55D-E Pro Intel P55 LGA1156

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=57405

 

Gigabyte GA-P55A-UD4 P55 LGA1156

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=54767

Link to post
Share on other sites

W który nie warto się pchać. Strata kasy. Do domowego użytku bez różnicy. Przesiadka na i7 9xx jest obecnie mało opłacalna mimo, że masz pod niego nowszy chipset i RAM na 3 kanałach, a co dopiero i7 8xx... W porównaniu do i5 - różnice praktycznie niezauważalne dla normalnego użytkownika. Różnicy w cenie natomiast ciężko nie zauważyć. ;)

 

Wentylatorki napisałem - Silentium Zephyr. Na przykład. Wybierać, przebierać można.

Link to post
Share on other sites

ledowe straszna wieś wg mnie ;>

to zależy od gustu i jak się to będzie z obudową i resztą sprzętu w środku komponowało...

Jeśli śpisz w pokoju z którym masz kompa i czasem zostawiasz go na noc włączonego to mrugające światło wkurza bardziej niż sam hałas ;>

na twoim miejscu zastanowiłbym się nad sensem kupna odrazu gtx460 w sli, bo mógłbyś zamówić z jednym do sprawdzenia a jakby wydajność była zbyt mała dla gier w które teraz grasz to mógłbyś dokupić od razu drugą a jeśliby wystarczyło to lepiej poczekać z zakupieniem drugiej karty do sli trochę i wtedy albo dokupić drugą albo wymienić na coś lepszego odrazu zaoszczędzając te 8-9 stówek...

Link to post
Share on other sites

Mała zmiana planów :) Z tego co się naczytałem to 1 GTX 460 w DiRT 2 na roździelczości Full HD ma 64-70 fps :D Jak za 1 rok nie będzie dawał rady to się dokupi drugiego albo nową kartę graficzną. Teraz podam gotową konfigurację kompa:

Procesor: Intel Core i5-760 2.8GHz BOX- 725zł

Płyta główna: Asus P7P55D-E Pro Intel P55 LGA1156 – 648zł

Pamięć RAM: Pamięć DDR3 OCZ 4GB PC1600 2x2GB CL7 PE LV - 440zł

Dysk twardy: Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB – 220zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E – 790zł

Nagrywarka DVD: LiteON iHAS 124 (Black) - 68zł

Obudowa: ATX Midi CoolerMaster Dominator II 692 Adv – 303zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 700W - 298zł

Chłodzenie procesora: Zalman CNPS10X Quiet – 155zł

Dodadkowe wentylatorki:

1 x 140mm z przodu - w komplecie z obudową

1 x 120mm z tyłu - SilentiumPC Zephyr Led - 20zł

1 x 140mm góra - SilentiumPC Zephyr - 23zł

Monitor: Asus - MS238H 23'' - 1000zł

Głośniki: Logitech LS21 2.1 black - 83zł

Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Wentylatorki zmieniłem na:

1.http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=66883

2.http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=66882

A jakiej firmy głośniki polecacie? Nie muszą być bardzo głośnie 15w RMS wystarczy i muszą zajmować mało miejsca i przydał by sie Subwoofer :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...