Skocz do zawartości

Wymiana grafiki w laptopie


Recommended Posts

Witam.

 

 Chciałbym zapytać czy możliwa jest wymiana karty graficznej na lepszą w laptopie dell inspiron 17r ? Słyszałem że w niektórych Dellach jest to możliwe.

  Zasadniczo chodzi mi o zwiększenie wydajności gier. Posiadam procesor i7 i 8gb ram jednak karta graficzna to gt525m która już się mocno zestarzała.

 

 Dlatego zastanawiam się czy jest możliwa wymiany jej na lepszą i ile by to mogło koszotwać. Podkręcanie jej raczej nie wchodzi w gre ponieważ pół rok temu musiałem kartę wymieniać bo się spaliła ;d

Edytowane przez Efeljot
Link to post
Share on other sites

rozbierz lapka i zobacz czy masz "dołączany" moduł karty graficznej...jesli tak to możesz, jeśli nie...to nie. 

 

a więc nie ;p Przy czym gdy mi padła grafika to jakoś mi ja wymienili na tę samą ;d i czy nie dałoby się pójść jakoś w tą stronę ? wymienić na "stałe" ale inną kartę ? W sensie oddać do serwisu żeby to zrobili ?

Jeśli nie to czy kartę tego typu opłaca się w ogóle podkręcać ?

Link to post
Share on other sites

Trzeba było kupić stacjonarke jeśli chce się upgradowac sprzęt ;p

A tak na serio jeśli karta nie jest dołączana czyli producent nie przewidywał możliwości jej wymiany a więc resztą sprzętu jest mocno skalibrowana pod tą konkretną konfiguracja.Więc nawet gdyby była możliwość wlutowania w miejsce starej karty jakąś inną, lepszą to sekcja zasilania/zasilacz/chłodzenie pewnie były by za słabe by uciągnąć lepszy sprzęt.
Więc odpuść temat i na przyszłość kupując kompa wybierz stacjonarkę albo coś w stylu Clevo lub pogódź się z brakiem możliwości rozbudowy :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trzeba było kupić stacjonarke jeśli chce się upgradowac sprzęt ;p

A tak na serio jeśli karta nie jest dołączana czyli producent nie przewidywał możliwości jej wymiany a więc resztą sprzętu jest mocno skalibrowana pod tą konkretną konfiguracja.Więc nawet gdyby była możliwość wlutowania w miejsce starej karty jakąś inną, lepszą to sekcja zasilania/zasilacz/chłodzenie pewnie były by za słabe by uciągnąć lepszy sprzęt.

Więc odpuść temat i na przyszłość kupując kompa wybierz stacjonarkę albo coś w stylu Clevo lub pogódź się z brakiem możliwości rozbudowy :)

laptop ma już 3 lata byłem młody i głupi :( a co z podkręcaniem ? jest sens ?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma sensu podkręcanie, zwłaszcza że już poprzednio karta Ci poszła. Chyba, że masz bardzo niskie temperatury, ale przyrost i tak pewnie będzie niewielki.

Mam Dell'a 15R, też i7 i 525m. Cóż, wydajnością nie grzeszy, ale też do gier go nie brałem.

Link to post
Share on other sites

rozwaz jeszcze system zewnetrznej grafiki...kumpel coś takiego sobie kupił i jest zadowolony. Mówi, ze rewelacja.... :) Podlaczasz przez specjalną "stacje" grafikę dekstopową...tylko musisz miec monitor zewnetrzny,

a mógłbyś nieco rozwinąć temat ? albo zarzucić jakimś linkiem ? :)

Link to post
Share on other sites

coś w ten deseń: http://egpu.pl/faq-spis-tresci/

od razu powiem, ze lepsza bedzie karta od nvidii z uwagi na optimusa i bezproblemowe dzialanie. Jutro jeszcze podpytam kumpla co i jak.


tu jeszcze jest coś na ten temat: http://forum.techinferno.com/enclosures-adapters/6643-exp-gdc-v6-v7-discussion.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...