Skocz do zawartości

Nowy zestaw - czy podoła zadaniu ?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Za około dwa miesiące planuje złożyć kompletnie nową jednostkę.
Przeznaczenie nowego komputera to:
- Blender - czyli renderowanie obrazów i animacji,
- Reaper - do nagrywania dźwięku,
- Sony Vegas - tutaj oczywista oczywistość,
- OBS - czyli streamowanie,
- oraz gry w 1080p

Kolejna sprawa to OC. Raczej nie będę tego robił, gdyż sprzęt wydaje mi się dość mocny. Jeśli już miałbym podkręcać to tylko trochę, więc nie jest to żaden priorytet.

Postanowiłem, że wstępnie sam złożę zestaw, ale i tak chciałbym zasięgnąć Waszej pomocy.
Budżet przeznaczony na sprzęt wynosi ~1400£ czyli ~7000zł.
Polskie ceny sprawdzałem na morele.net, a funciory z amazon.co.uk.

Uprzedzam pytanie "Dlaczego złotówki i funty ?" Ponieważ pracuje w Anglii i to tam zostanie zakupiony sprzęt, a ceny w złotówkach dodaje do lepszej orientacji.

http://i.imgur.com/tH7AVE0.png

Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoce.
Pozdrawiam,
ukmen.

Edytowane przez ukmen
Link to post
Share on other sites

Do zadań które wymieniłeś dużo lepszym wyborem byłby i7, ale też byś przekroczy cenę. Osobiście do takich rzeczy wybrałbym fx'a, ale to tylko moje zdanie i w żaden sposób się nim nie sugeruj.

choć gdyby podkręcić tego i5 do 4,2-4,5GHz to też byłby bardzo dobry i spokojnie dawałby radę, choć brak wątków/rdzeni może być widoczny przy renderingu czy streamowaniu.

Link to post
Share on other sites

Moze kup na poczatek "zwykla" obudowe zalman z3plus, jakis chlodzenie powietrzne pokroju macho hr-02, nie kupuj tego duzego wentylatora a za zaoszczedzone pieniazki kup i7. Od biedy na zasilaczu tez mozna pare zlotych zaoszczedzic, no ale to juz warto dokladniej przemyslec, natomiast bude i chlodzenie zawsze mozna wymienic za pol roku lub rok a i7 swoje zrobi przy Twoich zastosowaniach.

Link to post
Share on other sites
Moze kup na poczatek "zwykla" obudowe zalman z3plus

 

Zostaje Corsair 450D. Dla mnie wygląda lepiej niż ten zalman, a dodatkowo znajomy na taką budę i bardzo sobie ją chwali. 

 

 

 

a za zaoszczedzone pieniazki kup i7
 

 

A jaki i7 byś polecił. Taki 4790k to podan 500zł więcej od 4690k

Edytowane przez ukmen
Link to post
Share on other sites

Skoro nie zamierzasz bawić się w OC to inwestuj w 4 rdzeniowego / 8 wątkowego Xeona 1230v3 o wydajności i7 4770 stock. Wybrałeś dość drogie pamięci RAM, dopłata 200 zł do taktowań 2400 MHz jest mało opłacalna. HDD, daruj sobie tego Blacka. W tej cenie bierz 2 WD Blue 1TB z czego jeden HDD dajesz na odczyt surowizny, drugi na zapis gotowego rendera (FullHD). Zamiast kompakta na CPU wrzuć sobie Dark Rock 3. SSD zmieniaj na Plextor M6S / Crucial M550 / Samsung 850 Pro albo Crucial MX 100 256 GB.

 

O opłacalności zakupu GTX 980 nie ma się ro rozpisywać - szkoda kasy

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to że jak zaoszczędzisz teraz na obudowie, chłodzeniu, pamięciach (jak napisał Kajtek.) to możesz uzbierać na i7. Nie kwestionuję jakości obudowy, tylko proponuję teraz zainwestować w procesor a obudowę zmienić za pół roku. Z odsprzedażą zalmana nie powinno być kłopotu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...