Skocz do zawartości

Wyłączająca się Toshiba l855-149


Recommended Posts

Witam.

Rok temu kupiłem laptopa firmy Toshiba model l855-149 (specyfikacja). Wszystko chodziło okej dopóki nie zacząłem w coś grać. Otóż przy nawet mało wymagających grach jak minecraft komputer potrafił się zagrzać (ale to normalne w końcu to laptop) aż nagle się wyłącza i nie można włączyć go z powrotem przez jakąś minutę czy dwie. Podejrzewam, że to system odcina zasilanie by nie przegrzać komputera. Ale dziwi mnie to, że przy tak dobrych parametrach przy głupim minecrafcie komputer poprostu po jakimś czasie się wyłącza. Jak zdążyłem zauważyć laptop wyłącza się przy 100*C na procesorze, zaś karta graficzna ma ok 85*C. Przypominam, że nie czyściłem go od nowości, gdyż nie mogę go rozkręcić i przedmuchać, bo jest na gwarancji jeszcze przez rok chyba że poradzicie coś innego... 

Mam też starszą toshibę i na niej spokojnie śmiga najnowszy tomb raider co nie jest możliwe na moim komputerze.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Dziękuję za uwagę.

Edytowane przez Tymek254
Link to post
Share on other sites

Nie system zatrzymuje laptop, tylko czujniki fizyczne w podzespołach.

Rozkręcać w żadnym wypadku!

 

Cienki patyczek/plastikowa spinka od dziewczyny w układ chłodzenia (wentylator/y nie może się obracać pod wpływem

zewnętrznego źródła powietrza!) i ze strony zasysającej, odkurzacz z pełną mocą.

Odkurzyć także otwory chłodzące pamięci i inne kratki od spodu oraz po bokach.

Wentylator ma być przez cały czas zablokowany!

 

Nie kłaść sprzętu na kocu/pościeli itd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...