Skocz do zawartości

Komputer do 3100


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym poprosić Was o pomoc w skonfigurowaniu nowego pudła. Cena jest do 3100, ale jeśli 70 zł robi różnice w jakości albo wydajności w sprzęcie, to jestem skłonny wydać więcej. Dlatego nie ograniczajcie się zbytnio do ceny.

  • Zastosowanie komputera : głównie gry
  • Maksymalna kwota : 3100
  • Których części potrzebuję : wszystkich (pudło, kable, klawa, podzespoły)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: LG42LS5600, FullHD
  • Specjalne wymagania : cichy z dobrym chłodzeniem, 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak 
  • Inne w miarę możliwości preferowałbym kartę nvidia
Edytowane przez paxmack
Link to post
Share on other sites

Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

Razem około 3100zł,jesli za drogo to pisz

 

4rdzeniowy procek od Intela

-Radeon 290 od MSI z chłodzeniem TwinFrozr

-Przewiewna obudowa z 4 wentylatorami

-8Gb sprawdzonego RAMu

-Solidne mobo od MSI

-Modularne PSU z dobrą kulturą pracy


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Inne : w miarę możliwości preferowałbym kartę nvidia

 

Widzisz, obecnie nV jest mało konkurecyne w Twoim przedziale cenowym. W cenie GTX 770 idzie dostać znacznie wydajniejszego R9 290 od AMD.  

 

Możesz iść śmiało w ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010)

 

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010)

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

3151 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Idziemy tutaj w GTX 970 od ZOTAC z pięcioletnią gwarancją. Płytę zmieniamy na mATX z chłodzoną sekcją zasilania, kompletem audio, wew USB 3.0 oraz dwiema kośćmi biosu, wszystko czego potrzebujesz. Zasilacz TT SE będzie słabszą jednostką pod względem elektrycznym od G550M, przy czym TT spokojnie sobie poradzi z tym zestawem. Jako że kładziesz nacisk na ciszę, dałem Ci cooler na CPU kosztem 4 GB DDR3. Drugą kość dokupisz sobie z czasem i wepniesz tylko w slot, jest to o wiele łatwiejsze niż późniejszy montaż chłodzenia na CPU. 

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o ceny tylko o samą konfigurację. Dlaczego uważasz, że lipny ten zasilacz? Poza tym jak się przedstawiają ceny tego co tam złożyłem? Jaki dysk SSD byś polecił? 


I co tyle w tym temacie? Nikt więcej nic nie napisze? Zadałem pytanie i oczekiwałbym na jakąś odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Kajtek wyczerpał temat,wiec nie ma co pisać.

Nie jest to specjalnie znana konstrukcja,zreszta wystarczy spojrzeć na cenę za ~300zł mamy porządne 550W tutaj jest 800w,wiec o czymś to świadczy.

Twój zestaw jest kompletnie niezbalansowany dwukrotnie przepłacasz za przesadzony RAM (2600 MT/s),który płyta z racji swojego chipsetu zbije do 1600MT/s,wiec nie będzie róznicy między nimi a jakimiś tanimi kośćmi 1600 MT/s.

Buda tez nie powala.

Link to post
Share on other sites

Buda była brana pierwsza lepsza. Chodziło mi o samą konfigurację, a nie cenę za komponenty. Pisałem też jaki dysk SSD byście polecili i czy warto go w ogóle kupować? Poza tym 4 gb ramu, to chyba stanowczo za mało. I czy w ogóle opłaca się wydawać tyle kasy na kartę graficzną? Jest zdecydowany skok między tą za 500, a tą za 1500 ? Lepiej poczekać i kupić po nowym roku, czy jeszcze w tym?

Link to post
Share on other sites

To jak my mamy oceniać Twój zestaw skoro brałeś "pierwsze lepsze", no zastanów się .... 

 

 

 

Zadałem pytanie i oczekiwałbym na jakąś odpowiedź

 

Tak jest, już wszyscy biegną Ci odpowiadać .... wybacz nasze niewłaściwe podejście oraz to że musiałeś czekać. Kur.....

 

Zestaw jest lipny, czy to do Ciebie nie dociera ? Źle dobrany zasilacz, można wybrać o niebo lepiej. Podobnie z obudową. Kompletnie nieopłacalny dysk SSD

 

 

 

o. I czy w ogóle opłaca się wydawać tyle kasy na kartę graficzną?

 

Dla jednego jest sens, dla drugiego nie ... .to Twoje pieniądze i Twoja decyzja

 

 

Jest zdecydowany skok między tą za 500, a tą za 1500 ?

 

Dziwne żeby tak nie było, użyj wujka google i sobie popatrz na testy

 

 

Lepiej poczekać i kupić po nowym roku, czy jeszcze w tym?

 

A skąd my mamy to wiedzieć ?  

Link to post
Share on other sites

 

 

To jak my mamy oceniać Twój zestaw skoro brałeś "pierwsze lepsze", no zastanów się .... 

 

Buda nie jest najważniejsza, więc czemu czepiacie się szczegółów?

 

Zestaw jest lipny, czy to do Ciebie nie dociera ? Źle dobrany zasilacz, można wybrać o niebo lepiej. Podobnie z obudową. Kompletnie nieopłacalny dysk SSD

 

Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie pytam czy jest drogo czy tanio, tylko o samą jakość sprzętu. 

 

Dziwne żeby tak nie było, użyj wujka google i sobie popatrz na testy

 

 

Gdybym w tym siedział na co dzień, to nie zadawałbym chyba tego pytania?

 

A skąd my mamy to wiedzieć ?  

 

To wy jesteście ekspertami, więc pewnie możecie przewidzieć jaki będzie trend, czy będą nowe karty itd. Ja z tego co wiem, to ma wzrosnąć cena dolara. 

Link to post
Share on other sites

Kajtek polecił ci świetny zestaw i raczej nie idzie o lepszy. Pytasz o jakość sprzętu w swoim zestawie a wszyscy ci mówią że jest lipny a ty twierdzisz inaczej... Skoro uważasz się za tak wielkiego eksperta w tych sprawach to poco zakładasz ten temat? Piszesz że eksperci powinni przewidzieć trend , a czy oni są jasnowidzami? Bierz ten zestaw który polecił ci kajtek jest on naprawdę świetny a ty nie powinieneś się z tym sprzeczać tylko podziękować i tyle. Dziękuje. Sory że nie cytowałem , ale piszę to z telefonu.

Link to post
Share on other sites

Jakbyś przeczytał uważnie, to wiedziałbyś, że lipny, bo w tej cenie można dostać coś lepszego. A ja nie o to w ogóle pytałem ;) Gdzie ja napisałem, że uważam się za eksperta? Wyciągasz jakieś dziwne wnioski z czegoś, co nie było napisane. Musisz ich bronić, że piszesz w takim charakterze ten post?

Link to post
Share on other sites

Myślę że uważasz się za eksperta , ponieważ twierdzisz , że twój zestaw jest lepszy od zestawu kajtka. Tak , 8 GB ramu za 530 zł o taktowaniu 2600 , a płyta główna zbije to do 1600. Szczyt opłacalności... Zasilacz 800W , bardzo przemyślany wybór , już nie będe nic mówił o obudowie... Co ty chcesz tutaj osiągnąć? Co ci nie pasuje w zestawie kajtka?

Link to post
Share on other sites

paxmack - ogarnij sie

 

Przychodzisz na forum z prośbą o dobranie zestawu:

 

Chciałbym poprosić Was o pomoc w skonfigurowaniu nowego pudła
Maksymalna kwota : 3100

 

Dostajesz dobrą propozycję ale nie, dajesz swoją propozycję dobraną po łebkach w cenie  prawie 4000 zł i ....

 

Procesor - ok

Płyta - ok

RAM - jak mam nie pisać tutaj o cenie ? To jest najważniejszy czynnik na który zwraca się uwagę przy doborze pamięci. Ok, idąc Twoim tokiem - będą działać i pasować ale i tak przy B85 pójdą maksymalnie na 1600 MHz

HDD- ok

SSD - zapis jak na HDD

CASE - sito z bodajże jednym wentylatorem

PSU - będzie ok jak za te pieniądze ale można wybrać lepiej, brakuje nawet testów tych PSU ale Tacens to dobra firma i poprzednie wersje były ok, sam posiadam Tacens Valeo III 500W

 

Cena tego zestawu to najgorszy mankament. Powiedz, coś Ty się tak uczepił na tą propozycję bo aż jestem ciekaw. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

paxmack - ogarnij sie

 

Przychodzisz na forum z prośbą o dobranie zestawu:

 

 

Dostajesz dobrą propozycję ale nie, dajesz swoją propozycję dobraną po łebkach w cenie  prawie 4000 zł i ....

 

Procesor - ok

Płyta - ok

RAM - jak mam nie pisać tutaj o cenie ? To jest najważniejszy czynnik na który zwraca się uwagę przy doborze pamięci. Ok, idąc Twoim tokiem - będą działać i pasować ale i tak przy B85 pójdą maksymalnie na 1600 MHz

HDD- ok

SSD - zapis jak na HDD

CASE - sito z bodajże jednym wentylatorem

PSU - będzie ok jak za te pieniądze ale można wybrać lepiej, brakuje nawet testów tych PSU ale Tacens to dobra firma i poprzednie wersje były ok, sam posiadam Tacens Valeo III 500W

 

Cena tego zestawu to najgorszy mankament. Powiedz, coś Ty się tak uczepił na tą propozycję bo aż jestem ciekaw. 

 

Oj...od razu się uczepiłem. Po prostu jeszcze z innych źródłem starałem się uzyskać informacje. Stronkę aresta wykorzystałem tylko do zbudowania jakieś konfiguracji, a nie dlatego że mają tam super ceny. Ale teraz do rzeczy. Koncepcja się trochę zmieniła, bo kupiłem po kosztach kartę graficzną Asus GeForce GTX 670DCII OC i do tego złożyłem coś takiego:

 

Procesor: Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 699 zł

Chłodzenie: - -

Płyta główna: AsRock B85M-HDS /intel B85, LGA 1150/ 215 zł

Pamięć RAM: Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 XMS3 339 zł

Druga pamięć RAM: - -

Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 209 zł

Drugi dysk twardy: Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) 419 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: - -

Obudowa: Cooler Master Elite K350 USB3.0 (b/z) 139 zł

Zasilacz: Tacens Valeo V 800W 80+ silver modularny 279 zł

 

Teraz proszę was o jakieś uwagi do tego zestawu. Jeśli kogoś uraziłem poprzednimi postami, to przepraszam.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chciałbym to w tym tygodniu zamówić. Napiszcie coś zmienić albo co bardziej się opłaca.

Wszyscy się obrazili? Upgrade zestawu:

 

1.

1. Procesor Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 36 568.29 zł 699 zł
2. Chłodzenie SilentiumPC Fera 2 HE1224 24 73.17 zł 90 zł
3. Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/ 36 210.57 zł 259 zł
4. Pamięć RAM Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix wieczysta 239.84 zł 295 zł
5. Druga pamięć RAM - - - -
6. Dysk twardy Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 24 169.92 zł 209 zł
7. Drugi dysk twardy Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) 36 340.65 zł 419 zł
8. Karta graficzna - - - -
9. Karta dźwiękowa - - - -
10. Karta sieciowa - - - -
11. Nagrywarka DVD / BluRay Liteon iHAS124 SATA (black) 24 48.78 zł 60 zł
12. Obudowa Zalman Z3 USB3.0 black (b/z) 24 129.27 zł 159 zł
13. Zasilacz Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular 60 202.44 zł 249 zł
 
Edytowane przez paxmack
Link to post
Share on other sites

Ja Ciebie w ogóle nie ogarniam i zastanawiam się czy Ty w ogóle coś ogarniasz. 

 

Wyżej dałeś swoją propozycję za 2439 zł bez GPU oraz pamięci RAM. Chcesz za 500 zł to wszystko kupić ? 

 

 

 

Zastosowanie komputera : głównie gry

 

 

Rozdzielczość mojego monitora i model: LG42LS5600, FullHD

 

Po prostu mam dość tego tematu. Pozdrawiam .... a jak będę dalej tutaj widział takie cyrki, kręcenie, niezdecydowanie to najzwyczajniej ten temat zamknę. Nikt nie będzie tracił czasu na takie dyrdymały i tłumaczenie jak krowa na rowie gdzie mimo to, jest to rzucanie grochem o ścianę. 

Link to post
Share on other sites

Gdzie wyżej?  "cyrki, kręcenie" ? To przecież forum, czego ty oczekujesz? Ludzie piszą, bo mają wątpliwości lub jakieś pytania. Ja pisałem, że nie ogarniam, co nie znaczy, że ślepo zaufa temu, co ty napisałeś. Moje priorytety się trochę zmieniły, bo zamiast zajebistej grafy wolałem kupić dysk SSD. Podałem nową konfigurację do której nawet się nie odniosłeś, tylko co chwilę wracasz do tego co było. Kto tu ma się ogarnąć? 

Link to post
Share on other sites

Jeśli uważasz, że nie można jakoś zaoszczędzić, to tak. Zastanawiam się tylko czy kupować jedną czy dwie kości pamięci?

 

A i ewentualnie jakbyś był tak dobry i podał kod na darmową wysyłkę i złożenie, to byłbym wdzięczny.

Edytowane przez paxmack
Link to post
Share on other sites

Taniej już nie ma tutaj co schodzić. Jest dobrze tak jak jest. Większość gier potrzebuje 4 GB, jeżeli chcesz oszczędzić na start to bierz 4 GB. Pamięć zawsze można łatwo dołożyć w przyszłości. 

 

Kody do esc.pl masz wyżej w postach, jak chcesz do morele to łap:

 

Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...