Skocz do zawartości

GTX 970 wybór producenta


Recommended Posts

Dorzucę od siebie kilka groszy. Od zawsze u mnie w slocie PCI-e siedział Asus. Do którego się trochę zraźiłem przy niesamowicie piszczącej nawet jedynie na pulpicie 780'tce. W porę się przekonałem do Gigabyte, skusiłem się na GTX 980 G1 Gaming i nie żałuję, pod względem wykonania to nie jest ten GB co kiedyś. Karta pod obciążeniem niesłyszalna, cewki nie wydają żadnych dźwięków, a obawiałem się tego decydując się na GB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O Gainwardzie mogę powiedzieć tyle, że nie chcę mieć więcej nic do czynienia z tą firmą. Miałem 770'tke z tym samym chłodzeniem co jest w 970, i mogę stwierdzić, że nigdy nie widziałem bardziej dziadowsko wykonanej karty. Sam plastik. Finy w radiatorze powyginane każdy w inną stronę.. Mi się trafiła sztuka prawdopodobnie z wadą fabryczną, bo temperatury dochodziły do 80C.

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu, że samo wykonanie jest IMHO na bardzo niskim poziomie i strasznie badziewnie. Starsza wersja Phantoma sprawia wrażenia dużo lepiej wykonanej:

 

GTX 680 Phantom http://www.techspot.com/articles-info/525/images/Image_11S.jpg

 

Na tym renderze Phantom 970 wygląda ciekawie, ale w rzeczywistości tak nie jest, zwykły błyszczący plastik którego strach z kurzu wytrzeć by nie zajechać rysami. http://tech4gamers.com/wp-content/uploads/2014/09/5_m.jpg

 

Ja od siebie Gainwarda w tym segmencie nie polecam. To nie jest budżetówka i jakiejś jakości osobiście oczekuję. Wcześniej jedynie Asus i EVGA spełniały jakościowe wymogi, GB się w porę obudził i jestem skłonny stwierdzić, że wykonaniem dorównało Asusowi. Do tego Asus nie ma chłodzenia pamięci, z kolei ma lepszą sekcje zasilania.

Link to post
Share on other sites

Zależy która wersja, Omega jest spoko, przypomina mi Asusa GTX 680 DCUII do której mam wielki sentyment, nie jest jakoś mocno podkręcona fabrycznie więc powinno być ciekawe OC. Extreme to chora cena, brzydka jak nie wiem do tego choinka. A i mocno podkręcona fabrycznie co wcale nie jest takie ciekawe, gdzieś czytałem, że te AMP Extreme czy to 970 czy 980 niby dedykowane do OC a kręcą się gorzej niż referenty.

Link to post
Share on other sites

Witam, tez zastanawialem sie jaki producent - wybieralem miedzy asusem i msi, kilka dni temu doszla do mnie karta, ze stajni MSI i jestem zadowolony, karta bardzo cicha, nie grzeje sie i ma duzo potencjal OC, jedyny minus mojego egzemplarza to powyzej 240 fps ma piszczace cewki, nie jest to jakos uciazliwe bo ledwo to slychac(z otwarta buda) a mozna grac komfortowo przy 100 fps i karta jest nieslyszalna. Jesli mialbym kupic jeszcze raz to bral bym MSI.

Edytowane przez binczu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...