Skocz do zawartości

Wysokie temperatury i5 3570k z Fortisem 2 XE1226


Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno zakupiłem chłodzenie SilentiumPC Fortis 2 XE1226 i po zamontowaniu go niepokoją mnie temperatury procesora. Nie wiem czy po prostu źle założyłem cooler czy tak już jest, ale po 10 minutach w Prime95 na priorytecie 10 i teście smallFFTs temperatura rdzeni dochodziła do 77 stopni. Moim zdaniem jest to bardzo dużo, bo widziałem w internecie pełno screenów ludzi co na podkręconym do 4,5 mieli max 60 stopni. Pastę nakładałem metodą rozprowadzenia, a pasta to Cooler Master E1 IC Essential. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale podczas montażu coolera strasznie się "ślizgał" po procesorze i musiałem go co chwilę prostować, a po zamontowaniu gdy postawiłem komputer pionowo to zauważyłem, że górna część coolera trochę odstaje. Jak dotykałem palcem to mogłem docisnąć tak jakby było trochę luzu, ale zaraz z powrotem się odchylał jakby pod wpływem ciężaru samego coolera. Wszystko zrobiłem tak jak w instrukcji montażu, a śrubki ze sprężynami trzymające sam cooler dokręciłem na tyle na ile się dało. Nie wiem o co chodzi, męczę się już tymi temperaturami 3 dzień i powoli zaczynam żałować, że kupiłem to chłodzenie...

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi, że dokręciłem jak najmocniej się da ten cooler. Po obu stronach procesora montuje się takie blaszki, poten nakłada cooler na procesor i później przykręca się szynę, która idzie przez jego srodek i ma za zadanie dociskać, ale tak jak napisałem wcześniej dokręciłem tą szynę na max, a sam cooler trochę się odchyla u góry. Nie wiem o co chodzi, gdyż inaczej nie da się tego przykręcić.

Edytowane przez Rael20
Link to post
Share on other sites
po zamontowaniu gdy postawiłem komputer pionowo to zauważyłem, że górna część coolera trochę odstaje. Jak dotykałem palcem to mogłem docisnąć tak jakby było trochę luzu, ale zaraz z powrotem się odchylał jakby pod wpływem ciężaru samego coolera. Wszystko zrobiłem tak jak w instrukcji montażu, a śrubki ze sprężynami trzymające sam cooler dokręciłem na tyle na ile się dało.

Jeśli jest tak jak piszesz to stopa chłodzenie nie styka się w całości z procesorem. Jeśli dokręciłeś śruby do końca i nadal jest luz to spróbój podłożyć 2-3 podkładki docisk śrub, sprężyny będzie większy, ale to ostateczność. Sprawdź czy dobrze zamontowałeś chłodzenie, przy tym ślizganiu jak piszesz mogło coś nie równo się ono ułozyć i dokręcenie nic tu nie da.

Sprawdz czy backpalte chłodzenia dobrze jest zamontowane, czy sztywno jest połączone z płytą główną, może tu jest luz...

Edytowane przez Mariusz21_21
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że dobrze bo już kilka razy je zdejmowałem i zakładałem na nowo, bez efektu. Samo przykręcanie coolera powoduje to, że samoczynnie się ślizga i nie da się za bardzo nic z tym zrobić, ale niepokoi mnie to odchylenie u góry. NIe wiem dlaczego tak się dzieje. Zakładałem wszystko zgodnie z instrukcją. Nawet wyjmowałem całą płytę z obudowy, żeby zrobić to prawidłowo.

Edytowane przez Rael20
Link to post
Share on other sites

Tym razem dokręciłem backplate bardzo mocno i chyba nareszcie się udało. Wcześniej nie dokręciłem mocno, bo bałem się żeby płyty nie uszkodzić, ale wygląda na to, że w tym był problem. Zrobiłem test w Prime95 na priorytecie 10 i largeFFT i maksymalne temperatury jakie osiągnęły rdzenie to kolejno:

Core 1: 57

Core 2: 59

Core 3: 57

Core 4: 56

 

W idle temperatury wahają się od 26 do 32 stopni.

 

Czy teraz te temperatury są w normie jak na procesor na stockowym zegarze?

Edytowane przez Rael20
Link to post
Share on other sites

A więc tak: Odpaliłem grę na 10 minut i temperatury były w granicach 47-48 stopni. Tylko na jednym rdzeniu było aż 54. Czy to normalna temperatura? Z tego co czytałem to programy testujące procesor wygrzewają go o wiele mocniej niż gry, a tu podczas gry dobiło prawie do tego co pokazywał Prime95. Jest się czym martwić czy dać sobie spokój?

Edytowane przez Rael20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...