Skocz do zawartości

Nietypowe zawieszenia komputera


Recommended Posts

Witam,

tak jak w temacie od paru dni borykam się z problemem. Obstawiam, że przez to, że przewoziłem komputer parę razy samochodem ale co mu by mu mogło przez to zaszkodzić.  Zacznę od analizy problemu.

 

3 razy miałem tak, że włączając komputer dostawałem sygnał dzwiękowy tzw. kod tylko były to jak chciałem policzyć około 30 krótkich sygnałów dzwiękowych i komputer samoczynnie się wyłaczał i znowu włączał samoczynnie tzw. pętla. Chciałem sprawdzić w google co to oznacza ale miałem 0 trafień. Pomagało to usunięcie bateri od biosu lecz ostatnio dopiero po 1 h przerwie od kompa sam się naprawił i włączył normalnie.

 

Komputer zacina sie:

 

- zawsze w biosie od 5 sekund do 1 minuty ( anomalia taka, że np. w zakładce health wartości skaczą pokazując temperatury ale nie mam władzy nad klawiaturą i myszką )

- w windowsie podczas bezczynności także potrafi się wyłączyć po 30 s przy takiej ścinie

- randomowo w ciągu dnia, np. 2 razy pisząc ten temat rano gdzie poległem z kolei teraz wieczorem sie udało od 1 h jest spokój

- gęsto często z samego rana przy pierwszym uruchomieniu w danym dniu zaczynając seknwencyjnie od zwiechy przy wystartowaniu przy tzw. biosie, pasku ładowania windowsa, na pulpicie 2 razy na przeglądarce potem spokój na jakiś dłuższy czas

 

Komputer nie zacina się:

 

- podczas grania w battlefield 4 wczoraj przy 3 godzinnym progresie spokój i czisza

- w OCCT 1,5 h testu temperatury max 45 stopni

- benchmark graficzny 45 min i nic temp max 65 stopni

 

Robiłem memtest 1,5 h było ok 0 error ale jak przyszedłem później komputer był wyłączony już. Więc można spekulować.

 

Odłączyłem dysk twardy i wszedłem do biosu i także zwiecha.

 

Napisze konfigurację:

 

- 8GB Crucial 1333 MHz

- r9 280X wersja od gigusia ( z koparki )

- Z68AP-D3

- i5 3550P 3.1ghz

- antec classic 550 gold

 

Na prawdę nie wiem co mu dolega. Ma ktoś jakąś teorie co można sprawdzić ?

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...