Skocz do zawartości

Monitor 1200-1300zl[max] do wszystkiego


Recommended Posts

Witam po wielu latach siedzenia i niszczenia wzroku na starym Samsung SyncMaster 2233SN 21,5" przyszła pora na zmiany. Postanowiłem wymienić stary monitor na coś innego niestety jak widać portfel mam troszkę chudy i przydało by się znaleźć coś na jego możliwości  :/ . Moje wymagania od monitora nie są jakieś szalone ale te ciężko mieć jakieś wygórowane skoro siedziało się na TN-ce  ;)  [tu tak dodam że o dziwo ta TN'ka dawała rade po mocnym wysterowaniu kolorów niestety już od kilku lat zauważam coraz bardziej nierówne podświetlenie w monitorze które przeszkadza przy obróbce czarno-białych foto oraz przy oglądaniu ciemnych scen w filmach - bielenie na czarnym tle lewej strony ekranu]. 

 

poszukiwany monitor powinien się sprawować dobrze przy:

 

obrazach statycznych - fotografie

 

obrazach statycznych  - Filmy i gry

 

no i oczywiście dobre kolory niech trzyma.

 

wiem że przy 1000-1300zł nie znajdzie się niczego co można byłoby określić mianem świetnej matrycy, ale chce przeskoczyć na coś już lepszego. 

 

jeśli trzeba to opisze warunki użytkowania dzień/noc w granicach 40%/60%, z lampką 60W jakieś 50-70cm nad monitorem skierowaną na ścianę na której wisi monitor aktualny, oczy w odległości 70-80cm od monitora [wiem muszę zwiększyć odległość bo to trochę niezdrowa aktualnie jest  :/ ].

Jeszcze dobrze jakby nowy monitor poza złączem DVI był wyposażony w HDMI  :). Stary monitor zamierzam obrócić o kąt 90stopni i zostawić go jako monitor pomocniczy przy pracach z tekstami [bo i takie rzeczy się u mnie robi]. Czytałem że ludzie do takich zadań polecają różne monitory w tym: EIZO FS2333, Iiyama XB2783HSU-B1 27" i kilka innych. Przyznam że interesują mnie monitory 24< cala choć jak będzie miał 23 cale to też nie pogardzę. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...