Skocz do zawartości

karta do 750 zł (max)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Samotny451,

Recommended Posts

Konfiguracja:

SPU: OCZ ZS 550w (80+ bronze)
CPU: AMD Phenom II X4 960T
MOB: gigabyte ga 990Xa ud3
Ram: 8 gb 1333 (GEIL)
GPU : nvidia 9600GT 

witam
Chciałem proposić drogich forumowiczów, o pomoc w doborze karty graficznej, limit jaki mam to 500 zł , jestem niedzielnym graczem(praca i te sprawy)

Co oczekuję od karty:

1)Mało Wat żerna ( max okolice 150)
2)pozwalająca pograć w najnowsze gry w rozsądnych detalach ( nie lubię LOW jak i Ultra lub Very high)
3)Karta która nie dostanie w pow pkt zadyszki mając podłączone 2 monitory ( gra na monitorze HD , a na 2 minororze pulpit , film w tle (np youtube, streamy).

a co do karty może był używka , ale najlepiej nówka , obojętnie czy nvidia czy radeon ( zawsze mogę podłączyć pod tego amd mojego staruszka w hybrydę i mieć jako kartę pod physx)

Z góry dziękuję Za pomoc 
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak do 750 zł nowa karta, to ja bym ci polecił mimo wszystko Radeon-a R9 280  http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-r9-280-3gb-gddr5-384-bit-minidp-hdmi-dvi-3gbd5-2dhxe-635030/ . Około 150W energii realnie będzie pobierać i pomimo słabego CPU to i tak najbardziej ją się opłaca kupić.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

W fajnych pieniądzach masz jeszcze używkę radeona 7950. W okolicach 500 zl sa do wzięcia na allegro. To jest to samo co R9 280. Bez OC to nawet w poborze pradu się zmieścisz. Może z tym prockiem szału nie będzie, ale w końcu z athlonem kiedys się rozstaniesz:)

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

I to jest najlepszy pomysł, spokojnie wyrwiesz Radeona 7950 z gwarancją rok i więcej za 500 zł, np. http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd7950-3gb-ddr5-okazja-i4746108938.html. Dodam że sam kupiłem synowi 7950 za 500 zł używkę z gw. która jakiś czas "kopała" jak jest gw. nie ma cze go się bać. 

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

może coś ode mnie. Zauważyłem pewien dziwny trend w odpowiedziach :). Nie wiem dlaczego wszyscy polecają Ci karty AMD :)

1. Nieprawdą jest, ze ten procesor jest słaby. 960T jest na rdzeniu Thuban w związku z czym "za darmo" masz dodatkowe dwa rdzenie - zakładam, że je odblokowałeś wtedy staje się pełnoprawnym 6 rdzeniowym Phenomem II x6.

 

2. Z procesorami serii Athlon II/Phenom II (btw jedynymi udanymi konstruktami firmy AMD w ostatnich 4 latach) karty Nvidia działają dużo lepiej dzięki sterownikom z mniejszym narzutem na procesor.

3. Rozejrzyj się za używaną kartą GTX 660 Ti (tak, tak zalecana moc zasilacza 600 W... OCZ 550 W uciągnie bez problemu) - karta bije na głowę wspomniane wyżej rozwiązania z Twoim procesorem, przy mniejszym zapotrzebowaniu na energię.

Taki zestaw działał u mnie dłuuugiii czas co do wątpliwości :

 

www.3dmark.com/3dm11/8534378/

 

W razie pytań.... wal na priv.

 

pozdrawiam

Jacek


 

Link to post
Share on other sites
Ci karty AMD

 

Bo są dużo tańsze.  W tych pieniądzach to może wyhaczyć używkę GTX 760. Nowsza, wydajniejsza i większa szansa na dłuższą gwarancję, ale 250 zł trzeba dopłacić w porównaniu do 7950.

Edytowane przez jorginto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dużo tańsze do daleko idące nadużycie :)

 

Niemniej, zgoda, że za ok 750 - 800 zł można kupić używane GTX 760 jednak w porównaniu do 550-600 za GTX 660 TI bądź AMD 7950 (druga według mnie warta uwagi karta) do tego zestawu .... 25% różnicy w cenie vs ok 10 - 13% (w zależności od wersji) w wydajności. I tuta napisze coś czego pisać nie lubię.... tak GTX 760 może się trochę nudzić z Phenomem II nawet przy taktowaniu rzędu 4,2 GHz.

Poza  tym zgubiłem się jeżeli chodzi o budżet na kartę 500 czy 750 zł :)?

 

Pozdrawiam

J.

Link to post
Share on other sites

Trochę sprostuję wypowiedź kolegi wyżej, bo można z niej wyciągnąć mylne wnioski.

Wydajnościowo GTX760 stoi bardzo równo z HD7950/r9-280, raz szybsza jedna karta a raz druga, aczkolwiek ogólnie radeon jest trochę szybszy i ma większy potencjał OC (proszę patrzeć na wszystkie inne recenzje niż na pclab, szukać recenzji r9-280 bo testowane z dużo nowszymi sterownikami). Niestety trzeba być świadomym większego narzutu na procesor przez sterownik, przez co w miejscach gdzie nie będzie domagał procesor mogą być większe spadki fps niż przy karcie zielonych.

Co ciekawe a sam zdążyłem zauważyć nim sprzedałem mojego Phenoma II x4 i HD6870 a miałem już HD7950, w kilku grach które miałem zainstalowane (BF3, BF4 i C3), w miejscach gdzie niedomagał mi procesor, na HD7950 miałem troszkę mniej fps (niż przy HD6870 :/ z czego można wysnuć wnioski, że sterownik w kartach serii HD7xxx i R jeszcze mocniej obciąża procesor... Chciałem to bardziej oficjalnie potwierdzić, niestety karta i procesor za szybko się sprzedały.

 

Ja bym to widział tak: jeśli z kart używanych to HD7950 lub GTX660Ti bądź GTX760

jeśli z nowych to r9-270 lub GTX660, troszkę szkoda kasy na dokładanie do droższych modeli, chociaż bardzo kuszący ten VTX r9-280 którego podał daryzda.\

 

No i przede wszystkim, przy nowej karcie spróbuj odblokować dodatkowe 2 rdzenie i podkręć procesor ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trochę sprostuję wypowiedź kolegi wyżej, bo można z niej wyciągnąć mylne wnioski.

Wydajnościowo GTX760 stoi bardzo równo z HD7950/r9-280, raz szybsza jedna karta a raz druga, aczkolwiek ogólnie radeon jest trochę szybszy i ma większy potencjał OC (proszę patrzeć na wszystkie inne recenzje niż na pclab, szukać recenzji r9-280 bo testowane z dużo nowszymi sterownikami). Niestety trzeba być świadomym większego narzutu na procesor przez sterownik, przez co w miejscach gdzie nie będzie domagał procesor mogą być większe spadki fps niż przy karcie zielonych.

Co ciekawe a sam zdążyłem zauważyć nim sprzedałem mojego Phenoma II x4 i HD6870 a miałem już HD7950, w kilku grach które miałem zainstalowane (BF3, BF4 i C3), w miejscach gdzie niedomagał mi procesor, na HD7950 miałem troszkę mniej fps (niż przy HD6870 :/ z czego można wysnuć wnioski, że sterownik w kartach serii HD7xxx i R jeszcze mocniej obciąża procesor... Chciałem to bardziej oficjalnie potwierdzić, niestety karta i procesor za szybko się sprzedały.

 

Ja bym to widział tak: jeśli z kart używanych to HD7950 lub GTX660Ti bądź GTX760

jeśli z nowych to r9-270 lub GTX660, troszkę szkoda kasy na dokładanie do droższych modeli, chociaż bardzo kuszący ten VTX r9-280 którego podał daryzda.\

 

No i przede wszystkim, przy nowej karcie spróbuj odblokować dodatkowe 2 rdzenie i podkręć procesor ;)

Tak z ciekawości ... czy prostowałeś moją wypowiedź ?

Bo jeżeli tak to z całym szacunkiem Twojego doświadczenia na tym forum, itd odnoszę wrażenie, że Twoja wypowiedź wprowadziła kompletny chaos.

 

Twoja propozycja to coś lub coś lub coś lub .... Piszesz jednocześnie, że w sumie to 7950 i r9 280 i GTX 760 to ten samo poziom ale z przewagą AMD jeżeli chodzi o OC  po czym dodajesz, że ze względu na większy narzut na procesor ze strony sterownika karty Nvidia sprawują się lepiej (stabilniej). po czym ...polecasz kartę HD7950 i GTX 660 TI

 

Pamiętaj proszę, iż w dalszym ciągu to jest PHENOM II x4 (6) i karta pokroju GTX 760 (raczej zakładam, że nie referent - to tym bardziej) jest troszkę na wyrost i fajnie.... o ile kolega ma zamiar zmienić w przyszłości resztę podzespołów, jednak nie wyczytałem takiego zamiaru z kontekstu posta.

 

Pytanie było dość proste mam zestaw X i chcę zmienić kartę do kwoty Y - moja odpowiedź poszukaj karty Z bo.... Twoja odpowiedź poszukaj karty A lub B lub C lub nowej D lub E (tutaj o już kompletnie zgłupiałem)... gdzie te mylne wnioski i kto miał je wyciągnąć?

 

Pzdr

J.

Link to post
Share on other sites

750 - 800 zł można kupić używane GTX 760 jednak w porównaniu do 550-600 za GTX 660 TI bądź AMD 7950 (druga według mnie warta uwagi karta) do tego zestawu .... 25% różnicy w cenie vs ok 10 - 13% (w zależności od wersji) w wydajności.

To prostowałem, bo można zrozumieć, że GTX760 zapewnia ~10-13% wyższą wydajność od r9-280 przy ~25% wyższej cenie co nie jest prawdą. I mój pierwszy akapit tego się tyczył

 

Drugi akapit był już odpowiedzią na pytanie autora, z lekkim pominięciem ceny bo brałem pod uwagę używki w cenie niewiele powyżej 500 które będą już trochę na wyrost ale dalej są warte rozpatrzenia przy tym procesorze a gtx 760 dodałem by nikt się nie pultał że go ominąłem przy podobnej wydajności kiedy koledzy wyżej o nim wspominali, niestety ten jest zauważalnie droższy przez co rozumiem że każdy posiadający mózg człowiek sam go odrzuci a fanboj nv będzie się cieszył, że o nim wspomniałem.

Z nowych kart poleciłem 660 lub r9-270 które są w cenie ~650-700zł i godne rozpatrzenia przez autora jeśli woli nowe oraz napisałem

troszkę szkoda kasy na dokładanie do droższych modeli, chociaż bardzo kuszący ten VTX r9-280 którego podał daryzda.

ten jeden model r9-280 który polecił daryzda, bo jest zauważalnie szybszy a tylko 2 paczki fajek droższy i mieści się w budżecie autora.

 

Karty trochę na wyrost polecam bo wiem jak to wygląda i w takim przypadku wystarczy włączyć MSAA czy physx w wypadku kart NV i okazuje się że ten phenom ich nie ograniczy bo będą chodzić na 100% przy dalej komfortowym fps rzędu powyżej 40.

Poleciłem karty z obu obozów bo w podobnej cenie można je spotkać a o sterowniku wspomniałem by nie było niedomówień i zaskoczenia oraz podkreśliłem że chodzi o miejsce gdzie niedomaga procesor a to nie jest cała gra. W C3 miałem na myśli mapę z trawą (ostrzał z wierzyczki) a przy BF3 i BF4 ostrą rozwałkę przy 64 graczach, w BF4 czasem się tak zdarza, że nawet mocny i5 ma ciężko. Jak już pisałem, nie miałem tego okazji dokładnie sprawdzić i istnieje możliwość że fps spadały tak samo a wrażenie że jest gorzej spotęgowało to, że średni fps wyżej oscylował i spadki były bardziej zauważalne. Mogłem po prostu tego nie pisać ale uznałem, że jest to warte wspomnienia.

 

Może się wydawać, że trochę zamieszałem w takim przypadku sorry, aczkolwiek myślę że teraz wszystko już dobrze wytłumaczyłem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ster jest też zależny od gry, gra totalnie napisana pod wiele wątków (co nie znaczy ze najlepiej zoptymalizowana) jak Watch dogs dziala tylko na 4 rdzeniach np bo na 2 to 20 fps ciagle. U amd jest z tym gorzej bo nie umieja skrócić i przyspieszyc rendertime silnika gry z pomocą wielu rdzeni, tak jak NV to robi. Jak gra jest napisana pod wiele rdzeni to jest ok, ale jak gra nie jest napisana - wtedy ster NV ma zauważalnie większą wydajność

Link to post
Share on other sites

 

 

To prostowałem, bo można zrozumieć, że GTX760 zapewnia ~10-13% wyższą wydajność od r9-280 przy ~25% wyższej cenie co nie jest prawdą. I mój pierwszy akapit tego się tyczył

 

Ja się nieprecyzyjnie wypowiedziałem, bo chodziło mi o GTX 660 Ti vs 760. Obecnie na allegro jest tylko 5 sztuk 660 Ti, więc łatwiej i szybciej z rynku wtórnego dostanie się GTX 760 lub 7950.

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Nieprawdą jest, ze ten procesor jest słaby. 960T jest na rdzeniu Thuban w związku z czym "za darmo" masz dodatkowe dwa rdzenie - zakładam, że je odblokowałeś wtedy staje się pełnoprawnym 6 rdzeniowym Phenomem II x6.

 

Fajnie, ale co to nam daje w grach? Nic...

 

 

 

2. Z procesorami serii Athlon II/Phenom II (btw jedynymi udanymi konstruktami firmy AMD w ostatnich 4 latach) karty Nvidia działają dużo lepiej dzięki sterownikom z mniejszym narzutem na procesor

Dawno, dawno temu tak było. Obecnie sterowniki są na tyle dopracowane że różnica jest niezauważalna porównując karty o podobnej wydajności AMD/NV.

 

 

 

3. Rozejrzyj się za używaną kartą GTX 660 Ti (tak, tak zalecana moc zasilacza 600 W... OCZ 550 W uciągnie bez problemu) - karta bije na głowę wspomniane wyżej rozwiązania z Twoim procesorem, przy mniejszym zapotrzebowaniu na energię.

 

Co mu to da? Ten procesor jest za wolny do mocniejszych kart. Chociaż by mu rolki doczepił to i tak poziom 7870 dla niego jest w zupełności wystarczający. Do kart pokroju 7970 i mocniejszych to taki i5 jest minimum.

Wspominanie tutaj o oszczędnościach.... to karta tyle nie pożyje aby się ta różnica zwróciła.

 

 

a przy BF3 i BF4 ostrą rozwałkę przy 64 graczach, w BF4 czasem się tak zdarza, że nawet mocny i5 ma ciężko

 

Dostaje dość mocno w kość, a co dopiero taki 960T ma w tej grze zrobić. 

 

Do totalnej rozwałki bez i5 3/4gen i karty pokroju 7970/780, lub gtx 970 to nie ma co podchodzić jak ktoś nie lubi dropów.

 

 

 

Szczerze dodam od siebie że do czasu przejścia na intela, to niech autor zainwestuje lepiej w r9 270 używaną lub gtx 660. Wyjdzie taniej, a większej wydajności przy 660ti / r9 280 to nie odczuje na phenomie.

Link to post
Share on other sites

co do zmiany platformy to po karcie robię , a 2 sprawa ( teraz zauważyłem ) mały błąd w samym poście się pojawił odnośnie 500 zł ( brak edycji tematy boli lub po prostu moja ślepota)to była moja pomyłka chodziło mi o 750  , 3 sprawa odnośnie wojny AMD vs NVidia , posiadałem oby 2 karty ( przez ta 9600 gt miałem Radeona 9600 PRO [agp]) i było ok . Podsumowując z nówek albo AMD R9 270 ( nie wiem czy warto dodawać min 60 zł do 270X) albo Nvidia 660 a co do używek to 7950 albo 660 TI ( szkoda ze 670 stoją na takim wysokim poziomie cenowy, bo by mi również do budżetu zaliczyły) . Pozostaje tylko czy Mantle będzie używamy częściej niż aktualnie :D

P.S A co do tego iż nie uwzględniłem w temacie zapisu odnosnie wymiany podzespołów to już pisze , otóż nie będę pisał iż pozostałe komponęty wymienie + - pół roku bo może się rynek zmienić ( a czemu tyle bo chciałbym wyrwać i7 jakaś + moba fajnego)

Edytowane przez Samotny451
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Nieprawdą jest, ze ten procesor jest słaby. 960T jest na rdzeniu Thuban

jest słąby i wyniczek z 3dmarka tego nie zmieni bo to nie gra a benchmark co wyciska 100% z kazdego rdzenia równie dobrze było by 8 12 czy16 rdzeni i wynik wyszedł by astronomiczny a fps w grach taki sam . Do takiego cpu to sie bierze max hd7870/R9 270  . Do tego sa plusy bo taka karte mozna zrobić całkowicie cicha w przeciwienstwie do np R9 280/ hd7950


 

 

A skad wiesz ze mu wlezie?

Link to post
Share on other sites

270x to jest to samo co 270 tyle że zegary trochę dźwignięte i chłodzenie ciut lepsze, aczkolwiek 270 sam podkręcisz i sprawdzisz stabilność w kilka minut a chłodzenie i tak będzie ciche i wystarczająco wydajne.

 

 

 

Do tego sa plusy bo taka karte mozna zrobić całkowicie cicha w przeciwienstwie do np R9 280/ hd7950

Z tym się akurat nie zgodzę, bo taki r9-280/HD7950 również jest całkiem cichy, nawet w stresie. Skoro mój niskobudżetowy club3d potrafi być cichy to lepsze konstrukcje mogą być tylko cichsze.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...