Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do 200zł (muzyka i gry)


Recommended Posts

Witam. :)

Przymierzam się do kupienia słuchawek nausznych w cenie do 200zł.

Słuchawki mają służyć do muzyki i gier.

Rodzaj muzyki jakiej słucham to Rap, Electro oraz muzyka z bass'em :)

Znalazłem kilka ciekawych modeli ale przed kupnem wolę abyście to ocenili, doradzili i pomogli w wyborze.

Lista słuchawek, które wpadły mi w oko :

- Superlux HD 681 Evo

- AKG K518 DJ

- Pioneer SE-MJ532

- Creative Aurvana Live!

 

Może macie jeszcze inne ciekawe propozycje od siebie ? :)

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Cichy22_90
Link to post
Share on other sites

@up. niestety nie mam czasu stać w markecie i się osłuchiwać ze sprzętem. Poleciłem te z których korzystam i jestem zadowolony. Jakie pytania mam zadać? czy słucha na siedząco czy może biega po pokoju?

Na tych słuchawkam gram, miksuje i tworzyłem muzykę. Do wszystkiego się nadają. To nie ja jestem od zadawania pytań

Link to post
Share on other sites

@up. niestety nie mam czasu stać w markecie i się osłuchiwać ze sprzętem. Poleciłem te z których korzystam i jestem zadowolony. Jakie pytania mam zadać? czy słucha na siedząco czy może biega po pokoju?

Na tych słuchawkam gram, miksuje i tworzyłem muzykę. Do wszystkiego się nadają. To nie ja jestem od zadawania pytań

Może warto zapytać o preferencje barwy dźwięku? O źródło? Konstrukcję?

Śmieszne jest stwierdzenie "ja mam i polecam", nie mając porównania do jakiegokolwiek sprzętu w tej klasie. Ktoś kto w biedronce kupi swoje pierwsze słuchawki też zapewne je poleci, to samo będzie PRAWDZIWYM audiofilem (pisane dużą literą nie bez przyczyny) który kupi porządne kolumny za 2k zł, ale przynajmniej ten będzie potrafił wymienić wady i zalety tegoż sprzętu. A to zapewne dlatego, że ma więcej czasu na stanie w sklepie i odsłuchiwanie wielu zestawów audio. Ale kogo to obchodzi. Ważne, że kolega shifted ma jedynie takie słuchawki, nie ma żadnego porównania, ale liczy się w końcu opinia eksperta, audiofila i DJa w jednym ciele.

A teraz prośba do autora tematu - może warto zajrzeć do tego działu?

http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-s%C5%82uchawki-nauszne/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

z podanej listy ciepło brzmiące półotwarte- Superlux EVO oraz wymiana kabla i zamknięte Creative Aurvana live również wymiana okablowania. A dlaczego ? bo całkiem sporo na dźwięku dzięki temu zyskujemy.Niebagatelne będzie mieć znaczenie źródło integra to będzie za mało do CAL , EVO są mniej wymagające co do źródła.

korzystam z akg k518LE (to samo co dj tylko krótszy kabel i są kolorowe) i moge je polecić. Swoją drogą jestem DJem i audiofilem, moje oczekiwania spełniły w 100%. Niestety do żadnych nie mogę ich porównać bo zadnych nie mialem na uszach.

zabawny ten twój post,audiofil i 200zł na słuchawki.  :)  Proponuję zapoznanie się z definicją audiofil.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Audiofil

Link to post
Share on other sites

korzystam z akg k518LE (to samo co dj tylko krótszy kabel i są kolorowe) i moge je polecić. Swoją drogą jestem DJem i audiofilem, moje oczekiwania spełniły w 100%. Niestety do żadnych nie mogę ich porównać bo zadnych nie mialem na uszach.

Bez modów to kiepskiej jakości bas z którego robi się po prostu papka. Sprawdzone tylko w filmach ale to i tak od biedy. Co można zrobić to co poleca perul, po wymianie kabla podobno też się rozjaśniają. Góra jest tragiczna w nich, jak dla mnie to takie dtx 501p zjadają je na łopatki w dziale portable.  ;)

 

UP

Audiofil i słuchawki 200 zł to nietrafione pojęcie, ale jeżeli ktoś celowo i z pełną świadomością kupuje je wiedząc co się po nich spodziewać to darowałbym sobie docinki. Powiedzmy że ktoś szuka niezłego grania tzw. złotego grala , i np. takie taksy hd2000 niewiele tracą a na niektórych frontach wygrywają z droższymi calami, pioneerki grają wg. mnie bardzo fajnie , q460 to np. przemilczę w tej cenie itd. 

 

Shiftek, jeżeli autor tematu jest przekonany to niech przesłucha wpierw tych k518. może będzie tak jak mówi shiftek i będzie strzał w 10. 

Edytowane przez Beatrix Kiddo
Link to post
Share on other sites

Ostatecznie wybieram pomiędzy AKG K518DJ, CAL!-ami i w mniejszym stopniu Pioneerami :)

AKG przemawiają do mnie z wyglądu i opinie o nich też są całkiem niezłe, boję się tylko o zbyt głęboki bass, natomiast muzyki z CAL!-ów słuchałem i dźwięk jest genialny :)

Nie wiem nic na temat Pioneerów :/

Znalazłem także wersje AKG K518DJ w wersji po Recablowaniu w niezłej cenie (nowe). Co o tym sądzicie ? Jak wygląda sprawa z wygodą przy takim kablu ?

Edytowane przez Cichy22_90
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...