Skocz do zawartości

Dziwny Problem Freezy plus problem z kartą graficzną.


Recommended Posts

Witam. Specyfikacja komputera:
Procesor: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX
RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9
Płyta główna: ASRock B75M 
Karta graficzna: MSI GeForce GTX660Ti Power Edition 2GB DDR5/192bit
Zasilacz: XFX Core 550W


A więc tak: Podczas włączenia komputera wyskakuje komunikat: "
please power down and connect the pcie power cables for this graphics card". Karta sprawdzona u kumpla. U niego wszystko działa. Zasilacz, płyta testowana na innej karcie graficznej. Wszystko działa tylko gdy rozpakowuję pliki nagle pojawiają się freezy komputera(Ekranu + Dzwięku). Ktoś wie w czym może być problem? 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź multimetrem czy Twoje gniazdo podaje prawidłowo napięcie, najlepiej jakbyś wszystkie gniazda pomierzył włącznie z tym od płyty głównej ( na elektrodzie jest poradnik jak się za to zabrać) , sprawdzałeś Twój zasilacz podpinając kartę o podobnym lub większym poborze mocy czy słabszą ? Freez przy obciążeniu może ( ale nie musi) wskazywać na problem z stabilnym zasilaniem Twojego procesora, sprawdź jaki błąd jest podawany w dzienniku zdarzeń windows i zobacz na technecie czy nie jest to właśnie problem ze stabilizacją napięcia.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na sporo słabszej karcie (GTS 250). Jutro lub dziś będę miał multimetr od kumpla podam wyniki a dziś wieczorkiem podam błąd z dziennika zdarzeń windows. (obecnie nie jestem w stanie praca). 


I kolejne pytanie. Czy jest możliwe że coś nie tak jest z gniazdkami w moim pokoju, ostatnio w przeciągu dwóch miesięcy 3 razy przepaliła mi się żarówka w pokoju. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...