Skocz do zawartości

Wybór monitora 144hz do gier


Recommended Posts

Cześć, planuję kupić monitor 144hz jak najszybciej, ale zastanawiam się nad kilkoma które są ogólnodostępne na naszym rynku.

 

Nie ma dużego wyboru, dlatego pytam, który z nich jest typowo lepszy pod gry, bądź w czym większe zalety czy wady, gdyż nie znam się ich specyfikacjach.

 

Asus VG248QE

 

BenQ XL2411Z

 

to te dwa modele, które znalazłem 144hz a szukałem sporo, i zastanawiam się czym się różnią, bo cena jest bardzo podobna. 

 

Chyba że, mają niedługo wejść jakieś nowe monitory 120/144hz na Polski rynek w atrakcyjnych cenach?

 

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Oba maja matryce TN, a to oznacza że masz kiepskie jakościowo kolory , jeśli masz sprzęt który utrzyma ci 120+fps i nie zależy ci na kolorach to możesz brać,
Możesz także popatrzeć na IPS`y np sporo ludzi poleca no i są świetne recenzje godny nastepca Eizo FS2333 ---> Eizo FS2434 , koszt około 1200zł lecz ten model jest 60hz`cowy , chyba że FG2434 z matryca VA 120/240hz  z lepszą jakością kolorów od matryc TN lecz cena wysoka :)
Dobrze by było jakbyś napisał jaki sprzęt masz czy jest sens brania taki monitor . chyba ze do CS`a tylko :)

ps. Benq niby lepszy lecz szukaj z (V2) inaczej wersja 2, bo v1 ma jakieś problemy itd

Edytowane przez ciomasta
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oba maja matryce TN, a to oznacza że masz kiepskie jakościowo kolory , jeśli masz sprzęt który utrzyma ci 120+fps i nie zależy ci na kolorach to możesz brać,

Możesz także popatrzeć na IPS`y np sporo ludzi poleca no i są świetne recenzje godny nastepca Eizo FS2333 ---> Eizo FS2434 , koszt około 1200zł lecz ten model jest 60hz`cowy , chyba że FG2434 z matryca VA 120/240hz  z lepszą jakością kolorów od matryc TN lecz cena wysoka :)

Dobrze by było jakbyś napisał jaki sprzęt masz czy jest sens brania taki monitor . chyba ze do CS`a tylko :)

 

ps. Benq niby lepszy lecz szukaj z (V2) inaczej wersja 2, bo v1 ma jakieś problemy itd

Obecnie: i5 4670k, MSI 7870 [OC], 8GB RAM 1600Mhz, Z87 Extreme 4. Co do sprzętu to powinno być ok, w większości grach ponad 200fpsów. Czekam, aż wyjdzie DDR4 i wtedy zrobię porządny upgrade:)

 

To ma być monitor do gier, słyszałem że inne monitory niż TN są wolniejsze w responsywności. Nie interesuje mnie żaden monitor który nie jest 120/144hz -> Grałem na 60 / 120 / 144 hz i czuję ogromną różnicę w grach, i tym co się dzieje na ekranie.

 

Tak monitorek celowany pod grę w CS:GO / FPSY i inne gry przy okazji :)

 

BenQ lepszy, a mógłbyś się wypowiedzieć dlaczego? jestem ciemny w tych tematach, i najważniejsze jak sprawdzić czy to wersja v1 czy v2? :)

 

Edit: co do kolorów, to czytałem że to TN, ale w większości przypadkach da się dostosować kolorki w monitorze i nie ubolewać, ciesząc się zarazem super monitorem do gier:)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Wersje sprawdzisz tylko organoleptycznie. Ja kupiłem xl2411z, kontaktowałem się z agito jakie wersje mają, facet powiedział że mają tylko v1. Zamówiłem i ma wersje v2 ;)

Czyli nie ma żadnej plomby, ani niczego na pudełku, by stwierdzić która to jest wersja?

 

z Myszkami logitech G400 i G400 v2 był dość łatwy sposób by sprawdzić wersję, ponieważ nowsza v2 miała na pudełku plombę z logiem Logitech :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...