Skocz do zawartości

Skrzynka do grania za 3 tysiaki (bez PSU)


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zmiany mojego obecnego wysłużonego PCeta. Obserwuje i rozglądam się już od dłuższego czasu, lecz chciałbym, żebyście spojrzeli na to co wymyśliłem i posłużyli jakąś dobrą radą ;)

Zaczne jednak od formularza:

  • Zastosowanie komputera : gry, multimedia
  • Maksymalna kwota : 3000
  • Których części potrzebuję : mobo, procek, jedna kostka RAM, obudowa oraz GPU
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: samsung 931BW 19'' 1440x900 oraz TV Samsung LE 40C650 1920x1080
  • Specjalne wymagania : obudowa z oknem i fajnieby było z kontrolerem obrotów, cisza, dwa DVI na karcie
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : FSP HEXA 500W 80+, jedna kostka kingston 4gb hyperx blue 1600mhz cl9 i 2 dyski 250gb i 500gb.
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/jOVJg/
  • Inne :

Mam w głowie mętlik co do obudowy, w koszyku napisałem jakie mi pasują, ale z obudowami to mam tak, że dzisiaj chcę tą, a jutro juz myślę o innej itd. Jeszcze pytanie czy ten sapphire będzie cichy? Z góry dzięki za pomoc. Pozdro ;)

Link to post
Share on other sites

Ogólnie Twój zasilacz jest OK,ale jeśli chcesz mocniejsze GPU oraz procek pod OC sugerowałbym jego sprzedaż (co zrekompensuje wyższą cenę zestawu) oraz zakup nowej jednostki:

Wstępnie mogę Ci zaproponować:

 

Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

Darkforce USB3.0 (b/z)

Razem około 3100zł

 

-4rdzeniowy procek od Intela z odblokowanym mnożnikiem

-Solidna obudowa z oknem

-4Gb RAMu takiego jak Twój

-Modularny i cichy zasilacz

-Radeon 290,który będzie zauważalnie wydajniejszy od 280.

 

Jeśli więcej grasz na monitorze aniżeli na TV spokojnie możesz wziąć słabszą kartę graficzną,oszczędzając tym samym trochę kasy.


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ

Link to post
Share on other sites

3 tysiaki. W koszyku jest bez obudowy. Dzięki za odpowiedź, więcej gram na monitorze, ale mocniejsza karta będzie przyszłościowa, choć jednak chyba pozostanę przy r9 280. Jestem też ciekawy co sądzicie na temat r9 285. Jest o niej mało tematów, niby na nowym rdzeniu, lecz od razu okrojona i szyna tylko 256 bit, ale za to podobno lepiej radzi sobie z teselacja i ma więcej bajerów (true audio itp). A co do płyty to jest o tym gigusiu bardzo dużo dobrych opinii, ma idealne recenzje i wydaje mi się że 5 stówek za dobre mobo jest cena nie aż nadto wygorowaną, tym bardziej mając na myśli oc.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem jeszcze, że w płycie muszę mieć wyjście optyczne, bo przez nie podłączam z-5500, więc dobra dźwiękowka z tamtego gigusia by się również przydała.

Zdecydowałem się jednak na wariant z r9 280, mam jednak jeszcze pytanie, co do kodu na darmowe złożenie i wysyłke. Czy darmowa wysyłka jest niezależnie od formy płatności? Chciałbym wziąć za pobraniem i nie wiem czy nie będzie problemu. I jeszcze jedno czy jest opcja, żeby nie składali pcta tylko osobno wszystko w pudełeczkach orginalnych żeby było?

Link to post
Share on other sites

Dorzuć sobie do tego MSI Z97 G43 kartę Asus Xonar DG i o wiele lepiej na tym wyjdziesz 

 

Jak wygląda zestaw na chwilę obecną ? 

 

 

 

Czy darmowa wysyłka jest niezależnie od formy płatności? Chciałbym wziąć za pobraniem i nie wiem czy nie będzie problemu. I jeszcze jedno czy jest opcja, żeby nie składali pcta tylko osobno wszystko w pudełeczkach orginalnych żeby było?

 

Mowa o  esc.pl ? Z reguły dotyczy to przedpłaty, ale pytaj w sklepie. Jak pomęczysz to i tak zejdą Ci na tyle z ceny że wysyłka Ci się zwróci. Jeżeli nie chcesz żeby montowali zestaw to dopisz do komentarza przy zamówieniu żeby tego nie robili. Dostaniesz podzespoły w opakowaniach oczywiście.  

Link to post
Share on other sites

Tak zestaw wygląda na teraz: http://www.morele.net/inventory/info/tj3t5f/

W zasadzie to myślałem, że chodzi o sklep morele skoro z niego podajemy formularz. Fakt, że Graabi podał produkty z esc.pl i domyślam się, że o ten sklep mu chodziło. Jak tak to sorry za pomyłkę.

P.S.

Gdzieś wyczytałem, że jeśli głośniki/amplituner podłączone są przez optyka, to mało ważna jest dźwiękówka bo dźwięk dekodowany jest przez amplituner (w moim wypadku panel sterowania z-5500). Czy ktoś może to potwierdzić/zaprzeczyć?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...