Skocz do zawartości

Programy do renderu filmików i grafiki 2D/3D


Recommended Posts

Ja do edycji video mam licencję HitFilm, co prawda nie używam ale załapałem się jak mieli

"tydzień za darmo" i można było zarejestrować licencję bez opłat wartą chyba 100$.

Teraz można go mieć jakoś za 300-400$.

 

Szwagier twierdzi że program jest bardzo ok i dużo da się zrobić. (kolo się zna więc załóżmy że mu ufam)

 

Kiedy Adobe wprowadził abo na AE ? Wcześniej nie było :/

Link to post
Share on other sites

R-Koniu - wiesz, póki nie ma takiej potrzeby, lepiej nie wchodzić w abonament. A nie wiem czy te abo nie mają kruczków.

Szwagrostwo jak zakładało firmę kupiło pakiet Adobe Creative Suite na stałe z wszelkim softem (zrobię fotę jak będę się widział to zapodam co tam jest), i mają komplet oprogramowania za około 12kPLN ale mogą "wszystko". Premiere, InDesign, After Effect, Dreamweaver, Photoshop to z tego co wiem że używają. Ale apek jest więcej. I teraz miej na wszystko abonament albo ogarniaj zamawianie bo akurat jest zlecenie. Czasem robi się temat za 200-500zł czasem za 4k. Utrzymanie abonamentu na np 6 aplikacji po 50zł za każdą? już sporo.

 

Opcja abonamentu nie jest na pewno po to żeby firma zarobiła mniej (czyli dała klientom oszczędzić) ale żeby zdoić bardziej. Ci co używają - i tak kupią bo nie mają wyboru a może jeszcze nowi się znajdą. Bo niby taniej itd.

Następny krok - apka w chmurze i opłata prepaid naliczana za wykorzystany "czas" x "moc obliczeniowa". Myślę że do tego to zmierza... o ile Intel/AMD nie będą przeciwdziałać ;)

Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem o co Ci chodzi ale odnosiłem się do "po prostu kupić za 50E=200zł i mieć na stałe". 

Utrzymanie abonamentu na np 6 aplikacji po 50zł za każdą? już sporo.

300zł. A zlecenia za 500zł raczej nie robi się cały miesiąc.

Opcja abonamentu nie jest na pewno po to żeby firma zarobiła mniej

 

Wiadomo. Niektórzy producenci dają opcję abonamentową i normalną. Często niestety licencja dożywotnia ma ograniczenia względem abonamentowej np. Corona 1.0 dla Maxa.

Następny krok  

W przypadku renderu są np. farmy. Często bardziej opłaca się wysłać scenę i po niekoniecznie długim czasie mieć wyrenderowany projekt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...