Skocz do zawartości

MSI GTX 970 - badziew?


Recommended Posts

MSI ma chyba najgorsze opinie na necie. Pełno ludzi jedzie na piszczące i to bardzo głośno CEWKI oraz na problemy z Afterburnerem. Podobno można kartę spalić, bo są też problemy z niekręconym się 1 bądź 2 wentylatorami.
Gigabyte znowu podobno suszarka, a ASUS z kiepską wydajnością...
Innych nie biorę pod uwagę. Ewentualnie EVGA, ale podobno kiepsko poradzili sobie z GTX 970.
Czy ten GIGABYTE jest serio taki głośny? Mam 7870 i dopiero przy 70% drażni ucho.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Tam od razu badziew, po prostu produkcja masowa jak najniższym kosztem i dlatego zawsze będą się trafiały jakieś lipne sztuki, niezależnie od producenta. Poza tym weź pod uwagę fakt, że te gorsze opinie zamieszczają osoby, które trafiły np. taką piszczącą sztukę, jednak zdecydowana większość tych zadowolonych klientów, nie pisze o tym na forach i dlatego jest lekka "dysproporcja" opinii. :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tam od razu badziew, po prostu produkcja masowa jak najniższym kosztem i dlatego zawsze będą się trafiały jakieś lipne sztuki, niezależnie od producenta. Poza tym weź pod uwagę fakt, że te gorsze opinie zamieszczają osoby, które trafiły np. taką piszczącą sztukę, jednak zdecydowana większość tych zadowolonych klientów, nie pisze o tym na forach i dlatego jest lekka "dysproporcja" opinii. :)

Tylko, że tylko posiadacze MSI piszą o cewkach. Ja nigdy nie miałem kart od MSI.

Ja ogólnie mam farta do kart, bo nigdy żadnej nie spaliłem, a podkręcam, a do tego nigdy nie trafiła mi się z piszczącymi cewkami.

o ja... Gigabyte ma to samo... Czyżby cała seria GTX 9xx miała z tym problem?

Powiem wam, że zaczynam podejrzewać, że ta WSPANIAŁA CENA za GTX 970 jest nie bez powodu. Jeżeli ta karta po OC jest lepsza lub taka sama jak droższy o prawie 1000zł GTX 980 to już coś śmierdzi.

Może po prostu NVIDIA wiedziała, że jest problem z cewkami i specjalnie rzuciła taką cenę?

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

 

 

Może po prostu NVIDIA wiedziała, że jest problem z cewkami i specjalnie rzuciła taką cenę?

 

nVidia nic nie ma do piszczących cewek w kartach niereferencyjnych innych producentów. To Gigabyte, Asus, MSI itp. decydują jakie cewki montują ;)

Link to post
Share on other sites

Nie tylko posiadacze MSI piszą o cewkach, wejdź sobie na zagraniczne fora i porównaj. Po prostu najwięcej osób kupiło MSI (lepsza dostępność, niższa cena, dla niektórych czerwona kolorystyka itd.) dlatego masz najwięcej opinii o tym modelu.

Poza tym patrząc tak obiektywnie, to GTX 780 w dniu premiery kosztował bodajże 649 dolarów a GTX 970 całe 329... więc różnica jest spora. Na czymś musieli zaoszczędzić, więc jakość jest pewnie taka a nie inna.

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

Evga pokręciło coś z chłodzeniem i w ogóle jada na nie masowo,Gigabyta traktują po macoszemu za 770 i 780,Asus za lipny serwis,Zotaca za bardzo nie można dostac w naszym kraju,a MSI najbardziej się pojawia wiec ją kupują.A cewki piszczą po trochu u każdego czy to gigabyte,MSI,Asus,Zotac,Galax czy Evga więc na co trafisz tak będzie

Link to post
Share on other sites

Przy kartach o wysokiej wydajności często cewki piszczą z powodu nadmiernej ilości FPS generowanej głównie w smarkach i menusach gier, nie wiem od czego to zależy ale miałem "kilka" kart w życiu i przy ponad 1200 fps wszystkie zaczynały gwizdać, Nawet kiedyś temat założyłem o 7870 i gwizdaniu w menu stalkera, wiedźmina i w 3d-mark vantage itp, i wiele ludzi napisało że to normalne i też tak mają, teraz taki GTX970 z wyłączonym V-sync będzie generował jakieś kosmiczne fps w wielu miejscach i też ma prawo gwizdać, tak mi się wydaje że to tego wina 

Link to post
Share on other sites

Przy kartach o wysokiej wydajności często cewki piszczą z powodu nadmiernej ilości FPS generowanej głównie w smarkach i menusach gier, nie wiem od czego to zależy ale miałem "kilka" kart w życiu i przy ponad 1200 fps wszystkie zaczynały gwizdać, Nawet kiedyś temat założyłem o 7870 i gwizdaniu w menu stalkera, wiedźmina i w 3d-mark vantage itp, i wiele ludzi napisało że to normalne i też tak mają, teraz taki GTX970 z wyłączonym V-sync będzie generował jakieś kosmiczne fps w wielu miejscach i też ma prawo gwizdać, tak mi się wydaje że to tego wina 

Jest to nie potwierdzone u wszystkich. Niektórym v-sync nic nie daje i wyje jak cholera. Aż strach kupić teraz tę kartę. W sumie to teraz i tak nie ma w co grać na takiej karcie (wystarcza mi 7870) więc poczekam do premiery Wiedźmina 3. Może AMD coś wyrzuci po nowym roku. Przecież muszą szybko odpowiedzieć NVIDII.

Link to post
Share on other sites

No pewnie i zdarzają się egzemplarze które wyją z winy producenta, trzeba jednak zdroworozsądkowo podejść, jak karta gwizda przy jakimś przegiętym framerate to jest to zrozumiałe, jeśli wyje bez powodu losowo i tam gdzie nie powinna podczas np zwykłego grania, to reklamować trzeba, mi się trafił zasilacz gwizdający po prostu i przyjęli mi go i wymienili, więc to się raczej na gware łapie. Co do 970tki to jednak jest w co na niej grać, nie jest to karta aż tak wydajna żeby wszystkie gry na rynku wymaxowane w 60 czy 120 fps ciągnęła a wielu gra w wyższych rozdzielczościach niż 1080p, pewnie dla wielu hardkorowców to i tak za mało ta karta może, sam mam 7870 i już mi mocno nie wystarcza do gier(dla mnie priorytet to 60 fps przy 1080p więc często gram high a bywa że medium), ale też czekam już od pół roku z kupnem nowej karty mimo że mój budżet już wynosi jakieś 1800 zł na kartę, to jeszcze nie mogę się zdecydować i to odkładam, ale zapewne kupię właśnie GTX 970 bez obaw że będzie piszczeć, bo jak będzie to ją tego samego dnia oddam do sklepu i wezmę inną i tak w kółko aż trafię na taką co nie piszczy :D haha

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Mam trzecią kartę od msi, aktualnie 970 kupiona w środę po premierze. Od początku jest cicha i wentylatory ddziałają jak trzeba. Jakim cudem ktoś pali te karty skoro zmiana napięcia jest zablokowana w biosie i zmiana wartości w MSI AF nic nie daje? Problemy ma również asus z cewkami. Jak ktoś już napisał, to jest produkcja masowa więc buble będą niezależnie od producenta.

Link to post
Share on other sites

Jak zmiana napięcia jest zablokowana w biosie skoro zabawa napięciem w MSI AB daje rezultaty w podbijaniu boosta i OC. Marginalne bo marginalne - z racji ograniczenia TDP ale na wykresach i OSD  wyraźnie widać wpływ v-core na boost i stabilność. Piszę jako właściciel gtx 970.

 

Bzdurny temat z bzdurnymi teoriami typu - sprzedają tak tanio w stosunku do GTX980 bo są jakieś lewe. A cewki na kartach piszczały, piszczą i będą piszczeć. Jak piszczą za bardzo zwraca się kartę, taka zasada obowiązuje u wielu osób od lat.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

 

 

MSI ma chyba najgorsze opinie na necie.

Dane z komputronika .Na 150 sporzednych MSi zeszło ok 30 Asusów , 7 Gigajtów  i po 1 zotac  , palit wiec odstetek tych padaczek i wystawionych negatywnych opini mysi być najwiecej .Owszem mam nieco skwieczaca cewke ale to tylko przy otwartej budzie .Karta wygina sie mogła zostac solidniej wykonana z blacjplate a nie pseudo coja udaje usztywniajacą bloacha .Ale MSI jest najcichsza i ma bardzo dobre oc i 3 lata gw .Suma  sumarum to dobry wybór

Link to post
Share on other sites

Dane z komputronika .Na 150 sporzednych MSi zeszło ok 30 Asusów , 7 Gigajtów  i po 1 zotac  , palit wiec odstetek tych padaczek i wystawionych negatywnych opini mysi być najwiecej .Owszem mam nieco skwieczaca cewke ale to tylko przy otwartej budzie .Karta wygina sie mogła zostac solidniej wykonana z blacjplate a nie pseudo coja udaje usztywniajacą bloacha .Ale MSI jest najcichsza i ma bardzo dobre oc i 3 lata gw .Suma  sumarum to dobry wybór

Tylko, że ja od 5 lat jadę z otwartą obudową ;)...

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak zmiana napięcia jest zablokowana w biosie skoro zabawa napięciem w MSI AB daje rezultaty w podbijaniu boosta i OC. Marginalne bo marginalne - z racji ograniczenia TDP ale na wykresach i OSD wyraźnie widać wpływ v-core na boost i stabilność. Piszę jako właściciel gtx 970.

ale podbijasz o 87mv a pdnosi sie o 25 właqsnie bo jest zblokowane wiecej w biosie

 

Na mojej sztuce podnoszenie napięcia nic nie daje. Temat faktycznie z du....

wrecz przeciwnie oprócz wyzszego minimalne oc same mhz nie spadają w trybie boost .Co mozesz sprawdzic w gpu-z log

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...