Skocz do zawartości

Samsung 840 EVO SSD 250GB vs Crucial 2,5Cala Ssd Mx100 256Gb


Recommended Posts

Crucial. Dysku o takiej pojemności nie kupuje się na rok,czy dwa, a jakiś czas temu pojawiły się pierwsze problemy z EVO - niby dość szybko je zażegnano, ale osobiście nie mam zaufania do kości TLC - gdyby w praktyce nie było różnicy między nimi, a MLC, to pozostali producenci również by po nie sięgali.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na Cruciala ze względu na trwalsze kości pamięci.Jeszcze takie pytanko;najlepiej jest zainstalować system od nowa,zamiast bawić się w przenoszenie plików? I potem jeszcze konfiguracja systemu pod SSD.Czytałem,że najłatwiej i najszybciej będzie użyć programu SSD Fresh; http://www.dobreprogramy.pl/SSD-Fresh,Program,Windows,48266.html Myślicie,że lepszy będzie samodzielnego od grzebania w ustawieniach i edycji rejestru?

Edytowane przez Stasiek_Zabojca
Link to post
Share on other sites

Za moment znajdzie się pierdylion zwolenników przenoszenia, ale za dużo naczytałem się o związanych z tym problemach, żeby polecać takie rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli chodzi o system, który stoi już jakiś czas. Osobiście przy jakiejś większej zmianie sprzętu zawsze robię świeżego OS'a. Dość często oszczędność czasu przy przenoszeniu jest jedynie pozorna, a wielu przypadkach i tak kończy się na formacie.

 

Do konfiguracji SSD nie potrzebujesz żadnego magicznego programu. Swap file na HDD i to w zasadzie wszystko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o optymalizację systemu,żeby komórki pamięci się tak szybko nie zużywały.Czytałem że zaleca się:

  • wyłączyć indeksowanie plików
  • wyłączyć wstępne ładowanie do pamięci (SuperFetch-Prefetch)
  • wyłączyć funkcję timestamp
  • wyłączyć funkcję logowania wydarzeń systemowych
  • wyłączyć defragmentację (dysków SSD nie należy defragmentować - jest to bezcelowe)
  • wyłączyć funkcję Ready Boost (o ile z niej korzystamy)
  • wyłączyć tworzenie plików kompatybilnych z 16 bitowym DOSem (chodzi o pliki 8.3)
  • włączyć funkcję TRIM (tylko Windows 7)
  • włączyć AHCI (tryb pracy kontrolera IDE/SATA) w biosie płyty głónej
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...