Skocz do zawartości

Pomoc w rozeznaniu się w temacie 5760x1080


Recommended Posts

Witam

 

Konfiguracja mojego pudła:

 

Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4 
Intel CORE I5-4670K 3.4GHz ========>> (OC 4.3GHz) 
EVGA GeForce GTX 780 Dual FTW 
DDR3 Crucial Ballistix Elite 8GB 
SSD Plextor 2,5' 128GB 
SSD Samsung 830 128GB 
HDD 1TB 
Obudowa Corsair Carbide Series Air 540 
Zasilacz EVGA SuperNOVA NEX750B 
Chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H100i 
Monitor Benq XL2720Z 144Hz 1ms 
 
 
Chciałbym zrobić rozeznanie na jakie koszta musiałbym się nastawić gdybym chciał zmontować zestaw z 3 monitorów i grać w np w bf4 raczej na niskich ustawieniach bo do takich jestem przyzwyczajony. Z pewnością musiałbym wymienić zasilacz ale nie tego dotyczy moje pytanie. Raczej chodzi mi o jakie i ile kart bym potrzebował abym obsłużył tą rozdzielczość i spadki FPS żeby nie były większe niż ta granica 120 ponieważ gram głównie na 120Hz. Testwoałem rozdziałkę 3840x1080 z tym że na 60Hz i wynik raczje nie spadał poniżej 120 klatek z tym że testowałem to na pustym serwerze bez jakiejkolwiek walki. Zastanawia mnie czy lepiej byłoby sprzedać tego GTX i kupić inne karty czy dokładać kolejne do tej.

To może z innej beczki, troszeczkę informacji już zebrałem na temat nowych układów i zaczynam mieć swoje typy.

 

 

Ostatnio stałem przed wyborem monitora między 144Hz a ultra wide 21:9, padło na 144Hz i uważam to za trafny wybór.. Teraz chcę docelowo skompletować 3 takie same (Benq XL2720Z) bądź dwa inne również 144 albo 120Hz. Konsekwentnie będę rozbudowywał zestaw w kolejności: GPU + zasilacz >>>MoBo + CPU>>>> Kończąc na monitorach które utworzą 5760x1080. 

 

Na pierwszy ogień idą karty, zamierzam sprzedać swojego GTX780 http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-780-dual-ftw-w-acx-cooler-03g-p4-3784-kr-604270/ i dołożyć trochę drosza do dwóch GTX 980 SLI albo GTX970 3-way SLI i tutaj chciałbym zasięgnąć waszej opini co byście doradzili, a może jesczez coś innego?

 

Procka najprawdopodobniej wezmę i7 4790K a nad płytą będę dopiero się zastanawiał.

 

Proszę was o jakieś sugestie.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Znaczy się tak 3-way sli gtx 970 nie ma sensu lepiej 2-way. Gtx'ów 980 nie bierz pod uwagę bo to strata ok 2000zl na zestaw 2-way sil gtx 980. Weź 2-way sli z gtx'ów 970 albo jednego R9 295x2 co jest mądrzejszy wyborem względem sli ponieważ jest lepsze skalowanie względem 2-óch oddzielnych gpu połączonych mostkiem.

Gdybyś był zainteresowany tym radeonem to do niego koniecznie zasilacz corsair 1000w zasilacz bo ten potworek chce dużo papu :)

Edytowane przez DaroBenchmarkPC
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...