Skocz do zawartości

Zalman Z12 - pytanie o wentylacje okolicy PSU


Recommended Posts

Cześć,

 

Rozważam zakup w/w obudowy, ale nie chcę się z niczym spieszyć przed wyjaśnienim pewnej kwestii, a mianowice jakości wentylacji dołu obudowy, gdzie zlokalizowany jest zasilacz.

 

Otóż Zalman Z12, poza jako takim filterm u dołu obudowy, posiada specyficzne "nacięcia" na spodzie, które miają pełnić rolę otworu wentylacyjnego dla PSU. I tutaj jest pytanie, jak wygląda efektywność takiego rozwiązania. Zdaje sobie sprawę, że projektanci wzięli na warsztat to zagadnienie (chyba) i nie powinno ono na nic rzutować, niemniej wolę się upewnić.

 

Okolica montażu PSU wygląda tak:

http://i41.tinypic.com/ae9jls.jpg

 

Czy ktoś z Was posiada tę obudowę lub inną z analogicznym rozwiązaniem? Czy nie sprawia ono, że PSU się "dławi", czy też zapewnia ono swobodny dostęp do chłodniejszego powietrza z dołu obudowy?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Edytowane przez Dreggo
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za szybkie i wyczerpujące odpowiedzi.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. W przypadku trzymania budy we wnęce biurka, którą jest otwarta zarówno z przodu i z tyłu ile luzu minimum powinno być od góry obudowy, aby górne wentylatory (800 rpm) mogły w miarę efektywnie pracować? 2,5 cm będzie ok skoro ciepłe powietrze i tak poleci do góry a jak wspomniałem tył i przód wnęki biurka jest otwarty (szerokość 27 cm)?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz kupić, to będę miał na sprzedaż za jakiś tydzień, góra dwa, moglibyśmy się dogadać. Obudowę mam od marca, jedynie co zrobiłem, to przepusty na kable. Mogę Ci wysłać foto jakbyś był zainteresowany. moja buda to Zalman Z12 plus.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz kupić, to będę miał na sprzedaż za jakiś tydzień, góra dwa, moglibyśmy się dogadać. Obudowę mam od marca, jedynie co zrobiłem, to przepusty na kable. Mogę Ci wysłać foto jakbyś był zainteresowany. moja buda to Zalman Z12 plus.

 

Dzięki za ofertę, ale interesuje mnie wersja bez okna i kontrolera obrotów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...