Skocz do zawartości

MSI GTX770 TF 2GD/OC wysokie temperatury


Recommended Posts

W zeszłym roku kupiłem komputer o następującej konfiguracji:
CPU: i5-4670k
GPU: MSI GTX770 TF 2GD/OC
MB: MSI Z87-G43
PSU: XFX XTR 550W
RAM: 8GB GoodRAM 1600
HDD: 120GB SSD Plexor + WD 1TB
Coller CPU:Thermalike HR-02 MAcho 120
Obudowa: Silentium PC M40 Gladius

Mam następujący problem. Ostatnio testowałem zasilacz Desu M1 550W, który wrócił z gwarancji i po ponownym podłączeniu mojego zasilacza XFX temperatury na karcie znacząco się podwyższyły. Obecnie np. podczas grania w Bioshock Infinity z włączonym V-Sync i obciążeniu około 50%-60% zczytanym z Afterburnera temperatury dobijają do 80 stopni. 
Karta na fabrycznych ustawieniach, bez OC, power limit na 100% ustawione. 
Mam pytanie czy podczas wypinania złącz z karty, co przez ich umiejscowienie powoduje delikatne odgięcie PCB mógł się popsuć styk pomiędzy chłodzeniem i rdzeniem? Zastanawiałem się czy przypadkiem jej wymiana by nie pomogła, mam akurat Gelid Extreme Thermal Compound w domu.
Dodam, że karta ma jeszcze prawie 2 lata gwarancji.
Prosiłbym o poradę czy wysyłać na gwarancję czy próbować samemu pastę wymienić. 
Z góry dzięki za odpowiedź :) 
Link to post
Share on other sites

Może zapomniałem dopisać, że wcześniej owszem dobijało do 80 stopni ale w benchmarkach a nie przy 50% obciążenia. Temperatury tak skoczyły dopiero po odpięciu i wpięciu zasilacza. 

Wcześniej jak robiłem testy z podniesionym power limit to temperatura w benchmarkach max sięgała 85-86 stopni, po wypięciu i wpięciu zasilacza dochodziło do 93 więc chyba jednak nie wszystko jest w porządku. 

Link to post
Share on other sites

zawsze możesz wymienić pastę na lepszą. sam w swojej wymieniłem na gelida. duzo to dało, bo fabrycznie były tam jakieś wymiociny... jeżeli delikatnie odkręcisz śrubkę z plombą (najlepiej kombinerkami) to nie powinno być problemow z gwarancją. nie powinno, ale zawsze jest ryzyko... ale przynajmniej nie będziesz czekał na kartę nie wiadomo jak długo

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

80 stopni to troche za wysoka temperatura dla tej karty. System podpięcia zasilania do tej karty jest skopany. Z wpinaniem problemu niema ale z wypięciem już jest. Zależy jak mocno odchyliłes chłodzenie, ja używałem szczypiec do wypięcia wtyczek bo palce mam duże :/ Moje sztuki podczas obciążenia 100% w corsair 500r miały max 70 kilka stopni. Najlepszym rozwiązaniem będzie ostrożne zdemontowanie chłodzenia. Są szczypce pokryte gumą od wewnątrz które nie uszkodzą lakieru na śrubie.

Link to post
Share on other sites

Zrobione, pasta wymieniona. 

Temperatury to 78 stopni po pół godzinie w Unengine Heaven. Wcześniej po 10 sek już było 83-84 stopnie. Więc zmniejszanie boosta przez temperatury już mi nie grozi. 

Poniżej zdjęcie przedstawiające sposób kładzenia pasty przez MSI... 

http://pics.tinypic.pl/i/00585/odzasng636xp_t.jpg

 

Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za pomoc. Patent z oklejonymi kleszczami się sprawdził cooler ściągnięty bez zrywania naklejki.

Pozdrawiam :) 

Edytowane przez Santorius
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...