Skocz do zawartości

Laptop Typowo do gier i multimediów oraz na uczelnie - do 3100 zł


Recommended Posts

Witam 

 

Chciałbym zakupić laptop taki typowo do gierek ale nie do najnowszych znowu tylko zeby byl odpowiedni do kazdej - do tego chciałbym aby nie przekraczał kwoty 3100 zł

 

Mam na oku ten laptop i prosze mi napisać czy opłaca się go kupić i czy są o nim jakieś opinie - bardzo podoba mi się wykonanie tylko mam obawy co do karty grafiki oraz procesora napiszcie mi coś o tym modelu : 

http://www.morele.net/laptop-msi-gp70-leopard-2pe-005xpl-637884/

http://allegro.pl/laptop-msi-gp70-leopard-i7-4700-2-4ghz-8gb-1tb-i4665307525.html

http://www.x-kom.pl/p/176745-notebook-laptop-15-6-msi-gp60-leopard-i7-4700hq-8gb-1000-dvd-rw-gt840m.html

 

to wszystko jeden model tylko na różnych stronach co o nim powiecie - super jest tutaj matowa matryca do tego 17 calowy no i układ klawiatury też mi odpowiada bardzo bez systemu niestety brak dysku SSD ale chyba to nie jest jakiś mega problem ? ew moge dokupić takowy dysk twardy zeby śmigał szybciej ?

Link to post
Share on other sites
prosiłem również o jakieś opinie na temat tego co wysłałem to tylko link dostałem odnośnik ?

 

 

W ostatnim tygodniu kilkadziesiąt tematów takich jak ten się narobiło - odnośnik,bo po co powtarzać to samo sprzed dosłownie kilku godzin ? Dodatkowo nie zastosowałeś się do regulaminu więc ...

 

 

 

 

 

odesłałem ten laptop do sprzedawcy z powodu bardzo słabego sprzętu

 

Jakieś szczegóły ? Jak to bardzo słabego sprzętu ?

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

miałem multum problemów z tym związanych - np zacinał się podczas grania strasznie się grzał nie bardzo mi to pasowało

 

czy naprawde modele MSI GP60 czy też MSI GP70 są takie złe ?? - troche mnie martwi w GP60 procesor zaś w GP70 jest słabsza grafika ale za to i7 wsadzony i teraz mam dylemat - do tego podoba mi się wykończenie tego laptopa i ogólny wygląd

Link to post
Share on other sites

 

zacinał się podczas grania

 

Zacinał się zapewne przez wysokie temperatury.

 

 

 

 

 

do tego podoba mi się wykończenie tego laptopa

 

To dobrze,że Ci się podoba ale wiedz,że ten laptop jest wykonany ze słabych materiałów.

 

 

 

 

 

strasznie się grzał

 

Jeden z niewielu laptopów który pomimo grzania się (można przesmarować pastą, kupić podkładkę itd. i wtedy już nie będzie tak wysokich temperatur, ludzie mający SLI - oni to dopiero mają duże temperatury) ma bardzo wiele plusów np: w kieszeni ultabay możesz włożyć wentylatorek, dysk lub np: stacje dysków.

Link to post
Share on other sites

Up@

Zakładając,że praca to pisanie w Office a ta praca może być wykonywana na bardzo wielu laptopach to dojdziemy to wniosku,że jest jeden ważny wzgląd - gry. Aby ,,to" doszło do skutku laptop musi mieć dobre temperatury (ewentualnie możliwość ,,skorygowania" ich) i dobrą wydajność. O wydajności można się dowiedzieć z testów a o temperaturach z recenzji.

Link to post
Share on other sites

porównajmy je do Y510P i w najlepszej konfiguracji prosiłbym o przykłady


różnią się kartą graficzną oraz procesorem np w GP60 jest karta GTX 850M i Procesor 

  • Intel Core i5-4200H
  • a w GP70 jest 
  • Nvidia Geforce GT 840M i procesor 
  • Intel Core i7-4700HQ

które jest lepsze?


ewentualnie czy lepiej jest dołożyć troche i kupić jakiś MSI GE60 Np ? czy może jest coś lepszego za 3,5 tysiąca??? jakies porady?

Link to post
Share on other sites

 

MSI GE60

 

Grzejnik - nie polecam.

 

 

 

 

GTX 850M (ddr5) jest lepszy od GTX 840M o jakieś 45% - sporo prawda. Procesor to taka sama wydajność (zakładając,że mówimy o grach offline).

 

 

 

 

 

 

 

czy może jest coś lepszego za 3,5 tysiąca??? jakies porady?

 

Jasne : 

http://forum.benchmark.pl/topic/143790-laptop-4500-do-programow-graficznych-adobe/

Link to post
Share on other sites

to może zróbmy inaczej - będę raczej z tego laptopa korzystał w ten sposób że - będę dużo pisał na uczelni na nim ( znaczy będę go używał zamiast zeszytów ) do tego zagram od czasu do czasu w League of Legends lub payday2 - czyli same takie średnio wymagające gry oraz od czasu do czasu czyli od święta będziemy oglądać na nim filmy - matryca matowa koniecznie musi być bardzo fajne wykończenie obudowy i podświetlana klawiatura też była by super MSI mają świetne wykonanie dlatego tak mi się podoba najlepiej gdyby taki ktoś mi doradził nie koniecznie za te 3000 zł tańszy mysle że tutaj wystarczy


EW jeśli już kupić dobry to czy GE70 jest odpowiedni za 3.5 tysiąca ?

Link to post
Share on other sites

Osobiście wziąłbym Clevo P150EM - dobre temperatury, możliwość wymiany wszystkich części w każdej chwili (najczęściej karta graficzna lub procesor), minimalistyczna obudowa (a nie jakieś powymyślane zygzaki jak w MSI) - to tylko i wyłącznie moja opinia. Ewentualnie zastanowiłbym się nad Asus'em G750/g751.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...