Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze monitora. 21:9 czy 144Hz


Recommended Posts

Witam

 

Naszła mnie ogromna chęć zmiany mojego monitora którym to jest http://www.mediamarkt.pl/monitor-lg-27ea63v-p,id-896516?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml#detail-more

 

Najpierw napaliłem się na 3 monitorki działające w rozdziałce 5760x1080 ale stwierdziłem że będzie to za duży koszt ponieważ musiałbym dokupić jesczez jedną kartę i wymienić zasilacz więc póki co odpada.

 

Gram dużo w Battlefielda 4 i to będzie podstawowa rzecz którą będę się kierował w wyborze monitora.

 

Zastanawiam się co będzie dla mnie lepsze - zwiększone pole widzenia dzięki proporcjom ekranu 21:9 i rozdziałce 2560x1080 czy standard 1920x1080 tylko że 144Hz. 

 

Prosiłbym ludzi którzy mają pojęcie na ten temat o wypowiedzenie się i przedstawieniu ewentualnych typów monitorków godnych uwagi. Interesują mnie monitory w granicach 27"-29"

Edytowane przez save87
Link to post
Share on other sites

 

 

27"-29"

Zauważ, że cale kompletnie nic nie mówią o wielkości monitora jeśli proporcje są inne, 27" przy 16:9 będzie większy niż 29" przy 21:9 

Możesz też zawsze pójść w 1440p i matrycą lepiej odwzorowującą kolory niż TN ---> Asus PB278Q.

 

Nie wiem czy jest sens kupowania 144Hz pod BF'a, a co proporcji kinowych... osobiście wolałbym 16:9 / 16:10.

Link to post
Share on other sites

Gram raczej na niskich ustawieniach bo jestem do tego przyzwyczajony w FPS'ach. Odpalałem bf4 na dwóch monitorach w rozdziałce 3840x1080 60Hz ponieważ drugi monitor mam 60-tkę. Na GTX 780 lekko podkręconym miałem 130-160 klatek więc rozważam też dokupienie drugiej 780 i mocy bedzie nadto moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...