Skocz do zawartości

Po wymianie karty gry chodzą gorzej niż wcześniej. 8600gt ----> 9600gt


Recommended Posts

Jak w temacie. Wymieniłem już leciwego 8600gt Palit Sonic+ na 9600gt Gainward, w zasadzie tylko ze względu na CS:GO. Sprawa wygląda tak, o ile na 8600gt dało się grać na tych 640x480, tak na 9600gt gra staje się momentami niegrywalna. Na 8600gt + OC 110mhz/120 pamięci + cpu na 2,34 było ok 40-45fps, w zamkniętych miejscach dobijało do stabilnych 60fps, do tego jakiś cfg "na fps" i wszystko w ustawieniach Nvidia wyłączone. Dla porównania CoD:MW2 działał spokojnie przy 80-250fps. Na gt9600 przy oryginalnych ustawieniach Nvidia + low detale w cs, gra ma problem przekroczyć 30fps. Po wyłączeniu wszystkiego w ustawieniach Nvidia, OC karty o 50mhz + OC CPU na 2,87mhz, gra działa w około 45-55 klatkach, z tym, że gdy pojawia się przeciwnik, gra dostaje frezza. Rozdzielczość 800x600.

Sterowniki zostały ponownie wgrane, wcześniej BETA, teraz już od Nvidia.

Co mnie dziwi, podczas grania na botach CPU pozostaje zimne. Format + nowy system podstawiony dzień temu.

Karta powinna ogarniać ową gre. Dla przykładu kumpel przy 24 calach spokojnie gra na high, gdzie CPU to jakiś nowszy celeron na 1150, a karta to wersja SILENT.

Specifikacja komputera:

AMD Athlon 64 x2 4200+ 2.2Ghz@2.87Ghz

MSI K9N Ultra rev 2.2

Karta Gainward 9600gt OC 50mhz

Zasilacz DEER 400w (sprawdzałem napięcia, niema skoków, prąd również podaje prawidłowo)

Ram x2 - OCZ 512mb + x1 GoodRam 1gb, obydwie skręcone do 677mhz.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za offtopic, ale nie potrafię zrozumieć czegoś takiego. Granie w CS w 640x480 w 40fps to skrajny masochizm dla oczu, o żenującej grywalności nie wspominając.

 

Masz jakąś inną grę oprócz cs? Zacznij od sprawdzenia jak się zachowuje, a najlepiej idz ze swoją kartą do kumpla i sprawdź, może kupiłeś jakąś padakę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Niezależnie od wszystkiego innego zamieniłeś kartę na identyczną. 8600 gt = 9600 gt. Natomiast skoro problemy zaczęły się po wymianie grafiki, to chyba nie trzeba daleko szukać winowajcy...

Edit: miało być 8600 gt...

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

9600gt to przepaść jeśli chodzi o 8600gt.

Karta jest w wersji Gainward, czyli chłodzona normalnie, wiatrakiem. Pasta wymieniana nie cały rok temu, bodajże na mx-4. Swoją drogą, wersja Gigabyte Silent Cell ogarnia CS:GO na high przy 24 calach.

Karta pracowała w PC z CPU AMD ahlon 4000+ jak i 955BE, na każdym działa.

"Render test" z GPU-Z męczy kartę do 94%. Grałem w BF3, na Ultra (wszystko co się dało włączyć) karta pracuje pełną parą, jednak wtedy już CPU nie daje rady, natomiast gdy daje detale średnie, użycie karty spada do 40-50%, na low znów 10-30%. Najlepsze jest to, że gdy dzieje się jakaś akcja (wybuch), karta gwałtownie spada do 10-22%.

Biosy płyty jak i GPU są najnowsze.

Są może jakieś opcje systemowe które mają na celu oszczędzanie energi? w zakładkach energia dałem już "pełna wydajność"

Link to post
Share on other sites

 

 

Pasta wymieniana nie cały rok temu, bodajże na mx-4.
 

Masz na myśli pastę na CPU?Kolega mówił o paście na GPU :) Chociaż jeśli w innych grach wszystko działa jak powinno,to to raczej eliminuje przegrzewanie się. Stery do GPU masz nowe,tak? Robiłeś może reinstal CS'a?Jeśli nie,to spróbuj.

Link to post
Share on other sites

Wróć. Niecałe pół roku temu, teraz rozmawiałem z byłym właścicielem karty. Robiony reinstal, sterowniki świerze. Pasta na CPU niems nawet tygodnia. W innych grach również są problemy. Z moim obserwacji wynika, że ta karta działa zupełnie na odwrót, niż powinna. Wraz z większą powierzchnią do liczenia, karta zwalnia, zamiast przyspieszać.

 

Edytowane przez Rembi
Link to post
Share on other sites

A jaka temperatura pod obciążeniem? Pisałeś że była pasta wymieniana ale nie widziałem żebyś cokolwiek wspominał o temperaturze.

Napięcia zasilacza sprawdzałeś w spoczynku czy pod obciążeniem, jak w spoczynku włącz jakiś benchmark i monitoruj napięcia. Sprawdzałeś miernikiem czy programami? Programy często przekłamują faktyczne napięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...