Skocz do zawartości

Nowy komputer , nowe problemy.


Recommended Posts

Czy nie masz tak czasem stałego łącza z internetem, które czasem nie działa od razu ?

 

Ja u siebie doświadczam czegoś takiego tylko kiedy mam brak dostępu do internetu. Widać programy przed włączeniem próbują się połączyć z jakimś serwerem i jest lipa.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie oto chodzi ze z netem wszystko ok ;/ Nie wiem czym to jest powodowane , czasami chula fajnie a czasami zwiecha gorzej niz na starym kompie . Tak jak by ramy nie wyrabialy , teraz np skanuje kompa AVGA co zajmuje max 5 min a teraz 15 min idzie i dopiero 75% ???  A no i nieraz ikony znikaja ... znaczy obrazki , wzamian pokazuje sie ten bialy kartonik ...

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

20-25°c w idle , w stresie 47-56. Ale to raczej wyglada na ramy chyba ze jakis blad systemowy.

Ccleaner pomoze? Bo podobno to tylko szkodzi kompowi.

Zaraz dam ssa z dziwnego indeksowania czy co to jest ... jak komp sie po tym wogule wlaczy...

 

http://iv.pl/images/55869586647745884290.jpg

A po tym jak wlogowalo do windy na dysku D pojawilo sie takie cos ...

http://iv.pl/images/46183990023937381638.png

 

ktos wie jak dziala Intel rapid ?? bo cos sie odzywal wczoraj.

Po restarcie komp calkiem padl... SMART wykryl bad sektor moge tylko dostac sie do biosu...

Po odlaczeniu wszysrkich portow usb nagle ruszyl , nic ze do windy sie 5 min logowal ... ogolem to kurnik i kociol . Jakies pomysly? Czy zostaje reinstalka ?

No nic jak nikt sie nie wypowie temat mozna zamknac , zrobie reinstalke windy.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

System ma jakies 2 miechy , chodzi oto ze od przedwczoraj jak instalowalem gre nagle sie zawiesil i odezwal sie intel rapid ze jakis blad i znikl mi dysk d z systemu . Po restarcie niby all wrocilo do porzadku ale wszystko zmula winda wlacza sie 10 min (dawniej 5sek) tak samo z netem . Ogolem caly komp zwolnil, nie pomoglo przywrocenie biosu , przywracanie systemu , ccleaner a dyski 100% sprawne...

Nie wiem ale przy takim setupie to windows powinien plywac a tak nie jest :(

Link to post
Share on other sites

Masz tylko jeden dysk ssd i dwie partycje? Wywal ten Intel rapid, zmień kabel SATA od dysku, sprawdź, czy możesz zaktualizować firmware dysku, przeskanuj wszystkie partycje chkdsk'iem (ten pierwszy screen o to chodzi, nie jest to żadne indeksowanie) :) , upewnij się, że masz włączony trim w systemie.

Próbowałeś uruchomić system w trybie awaryjnym i zobaczyć, jak się zachowuje? W podglądzie zdarzeń masz jakieś błędy?

Problem z tymi znikającymi ikonami, może wskazywać na jakiś problem związany z dyskiem, od kiedy tak masz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam ssd (na winde i pare gier) hdd 2tb na filmy jakies mmo itp. Na ssd mam partycje 100mb niby na smieci windowsa ale w menadzeze widac ze to 100mb ma napis "nieprzydzielone" to nie wiem ;/ przeskanuje kompa tak jak mowisz zobaczmy co wyjdzie.

Tak to wyglada w ''zarzadzanie dyskami''http://iv.pl/images/88409444410645212991.jpg

Kolejna niespodzianka hhdscan  nie widzi dysku D  :mlotek: http://iv.pl/images/85086314892351432639.jpg

A tu co pokazuje bios po kazdym wlaczeniu kompa . 

http://iv.pl/images/71077611868098709988.jpg

Link to post
Share on other sites

Dysk systemowy a nie partycja. Nie robilem podzialu na partycje ani na ssd ani na hdd.

Znalazlem przyczyne chyba , adapter wifi usb Tp linka , odlaczylem go od usb i nagle komp sie zresetowal sam . Komp zamula jak zamulal ale to chyba byl problem.

Jak juz postawie winde dam wam ssy , bo ta partycja 100mb jest pusta ... i nie mozna jej usunac. Zrobilem format na ssdku i hdd a te 100mb zostawilem tak jak bylo.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Oj znowu :facepalm:

Widzę że podstawowych pojęć nie kumasz...

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/what-are-partitions-and-logical-drives

A to, że na tej partycji masz "prawie" całą pojemność dysku nie zmienia faktu że to dalej jest to partycja.

 

Musisz go na nowo z partycjonować, tylko dokształć się przed tą operacją żeby kwiatki nie wyszły.

Link to post
Share on other sites

Wiem niby w hd rune pokazywalo 100% sprawnosc , ale cos nawalilo przy instalacji gry i od tamtej pory zaczely sie dziac cuda. Wyzeruje i zobacze czy bedzie dzialac jak nie to leci na gware. Wazne ze teraz win sie w 5 sek wlacza i all chodzi mormalnie . Zerowaniem sie zajme w piatek bo podobno do parunastu godzin moze to potrwac...

Link to post
Share on other sites

Olej zerowanie, strata czasu.

Tak jak już wcześniej radził kolega, sprawdź dysk przy pomocy programu MHDD a dokładnie to sprawdź czas odczytu sektorów. To da ogólne pojęcie czy dysk powinien lecieć na gwarancję, czy może wystarczy mu porządny format i nowe stworzenie partycji.

Tutoriale co i jak znajdziesz tu na forum a jak nie to pamiętam, że na elektrodzie też było to zwięźle opisane.

Link to post
Share on other sites

Up jak mam sprawdzic jak zaden program (hd tune mhhd i inne go nie widza albo zaraz lapia laga jak chce go przetestowac. A po zerowaniu bede mial pewnosc czy to usterka mechaniczna czy softu.

Ktos wie co ma hdd do wimdowsa?czemu jak go podlaczam nagle win zaczyna sie lagowac i uruchamia sie 10min? A wystarczy ze odlacze i nagle wszystko dziala normalnie. Co ma w sobie hdd jak to nie jest dysk systemowy ze tak laguje winde? Dyak jest zepsuty , ale chyba nie powinno to wplywac na dzialanie systemu jak to nie dysk systemowy?

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...