Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chcialbym zlozyc sobie nowy komputer glownie do gier jestem zielony w tych sprawach wiec nie wiem czy wszystko bedzie ze soba dobrze wspoldzialalo oraz czy  bede wstanie pograc w najnowsze tytuly gier.Nie piszcie prosze pytan typu po co ci tak drogi komputer itd. skladalem pieniadze naprawde dlugo i chce miec w koncu prawdziwy sprzet dzieki ktoremu w koncu normlanie pogram jesli waszym zdaniem zmienilibyscie ktoras z czesci to prosze napisac wraz z wyjasnieniem chcialbym stworzyc cos dobrego na lata i nie mowie ze to ponizej jest ostateczna decyzja wiec jakies zmiany wchodza w gre dziekuje.Aha i jeszcze jedno nie ustalilem jeszcze jaka obudowe kupic prosze o jakies propozycje zalezy mi na duzej ilosci wiatrakow by chlodzenie bylo w miare dobre.Sprzet planuje kupic dopiero pod koniec listopada jeszcze raz dzieki i czekam na wasze odp.

A tak prezentuje sie sprzet:

1.Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)
2.Dysk SSD HyperX 120GB 3K SSD SATA3 2.5'' 85K IOPS MLC (555/510MB/s) (SH103S3/120G)
3.Chłodzenie CPU Zalman CNPS14X S775 / 1155 / 1150 / 1156 / 1366 / 2011 / AM2+ / AM3+ / FM1 (CNPS14X)
4.Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK CL10 - (GY1600D364L10/8G)
5.Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE
6.Zasilacz Corsair RM 850W, 80PLUS GOLD, modularny, ATX, wentylator 135mm (CP-9020056-EU)
7.Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Haswell Refresh
8.Płyta główna MSI X99S GAMING 7 X99 LGA 2011-3
9.Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 980 G1 Gaming

Link to post
Share on other sites

Zestaw jest słaby,nic do siebie nie pasuje.

Zastosuj się do wzoru,wtedy będziemy znali więcej szczegołów i będziemy mogli lepiej Ci pomóc.

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera: Gry chcialbym pograc w najnowsze tytuly jak pisalem.

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 8000zl

Których części potrzebujesz?: Sama buda reszte posiadam

Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie znam sie na tym.. nie jestem wstanie na to odpowiedziec

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:Moj monitor to eizo fs2333 nie bede go zmieniac poniewaz niedawno go zakupilem max rozdzielczosc to 1920x1080

Specjalne wymagania: brak nie musi byc mega cichy chlodzenie chcialbym normalne wiatrakami

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? moj obecny komputer bedzie przekazany drugiej osobie wiec nie jestem wstanie z niego niczego wyciagnac

Własna propozycja zestawu: j.t

Inne: Jestem mega zielony i naprawde nie znam sie na tym chce w koncu po tylu latach prawdziwy sprzet dzieki ktoremu pogram w co tylko bede chcial bez zadnych problemow typu jakies przycinki klatkowanie itd.. udalo mi sie odlozyc po wielu miesiacach troche gotowki i chcialbym je przeznaczyc na to dziekuje wszystkim ktorzy zechca mi w tym pomoc i prosze o wyrozumialosc pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Liteon iHAS122 SATA (black)

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG

MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit x2 w SLI

bequiet! Dark Rock 3 Pro

Corsair AX Professional Series 860W 80+ Platinium 120mm modular

Fractal Design ARC XL USB3.0 window (b/z)

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 /intel Z97, LGA1150

Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Samsung SSD850 Pro 256GB (550MB/520MB/s)

 

7943 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Co tu dużo pisać. High-end pod każdym względem. SLI GTX 970 to niesamowita wydajność dla FullHD. Tutaj test na stokowych kartach http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_970_SLI/6.html

 

Obudowa Full Tower pod SLI, zasilacz z jeszcze sporym zapasem, znakomita jednostka pod względem elektrycznym. Solida płyta główna pod OC CPU, wydajne i ciche chłodzeni, pamięci 2400 MHz z radiatorami low-profile, obecnie jeden z najlepszych dysków SSD na rynku.

 

Sprzęt złożony z wysokiej jakości podzespołów oferujący niesamowitą wydajność. 


Powiedz może czy masz jakiś sprzęt audio. Na zestawie wyżej można zbić nieco z ceny i dołożyć do karty dźwiękowej czy słuchawek, myszki.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje kajtek sprzet wyglada naprawde interesujaco jestem ciekaw poniewaz widzialem ze pomagasz wielu osoba jak widac nawet po ilosci postow jestes informatykiem z zawodu czy to twoje zainteresowanie ? jesli nie chcesz odp to nie musisz poprostu moja ciekawosc : pp co do reszty zestawu (myszki,sluchawek itd.) wszystko posiadam jedynie chcialem ta bude wymienic poniewaz obecna jest naprawde slaba i nie bylbym wstanie na niej pograc w nic lepszego.Mam jeszcze jedno pytanie  jak to jest tzn mozna bez obaw tak zamiawiac przez internet? bo znajomi mnie straszyli ze czesci czesto sa podmieniane na gorsze czy cos i nigdy nic niewiadomo i lepiej samemu chcialbym sie dowiedziec jak to jest dziekuje

Edytowane przez ang313
Link to post
Share on other sites

Panowie jeszcze jedno pytanko czytalem poprzednie tematy w ktorych pisano ze karta graficzna musi "wspolgrac" jakby z monitorem czyli jak ma za malo hz to bedzie mniej wydajna czy cos w tym stylu ? czy moj monitor jest odpowiedni pod tego gtx 970 x2 ? w innym temacie przeczytalem ze pod ta karte najlepiej miec monitor ze 120hz? nie wiem czy dobrze patrzylem ale moj eizo wyciaga chyba 74?: / prosze jesli jest mozliwosc o wytlumaczenie mi tego i z gory dziekuje

 

Ps: Mozecie polecic jakis zaufany sklep? mam rozumiec ze esc.pl jest jednym z nich skoro reklamujecie go w kazdym poscie?

Link to post
Share on other sites

Sprawdzone sklepy: esc,morele,agito,proline,techplanet,x-kom.

 

Monitory z grubsza dzielimy na 60Hz i szybsze (120/144Hz) :]

Monitor 60Hz potrafi wyświetlić maksymalnie 60 klatek na sekunde,analogicznie rzecz biorąc 120hz-120 klatek,144-144 klatek itd.

Mocne zestawy (zazwyczaj z kilkoma kartami graficznymi) takie jak Twój mogą wygenerować bardzo dużą ilość klatek na sekundę,dlatego polecamy do nich szybsze monitory,gdyż są one w stanie wyświetlić więcej FPS.

Nawet potrójne SLI 970 ,które generowało by Ci setki FPS nie miałoby sensu,skoro Twój monitor wyświetlałby Ci tylko 60 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem dziekuje bardzo za wytlumaczenie ale chcialbym jeszcze zapytac by juz wszystko rozwiac ; p moj monitor bedzie fajnie wspolgrac z tym wszystkim ? czy pasowalo by go zmienic w przyszlosci ? oczywiscie na taki z wieksza iloscia hz? przeprasszam za glupie pytania ale naprawde nie ogarniam i zaluje ze wczesniej nie napisalem na tym forum by dobrac caly zestaw komputerowy tylko sam zaczalem ; / dziekuje chlopaki jeszcze raz ! w koncu bede miec sprzet swoich marzen :D dzieki wielkie milej nocy : )

Link to post
Share on other sites

Chcialbym jeszcze odswiezyc na chwile temat i poprosic was o podanie jeszcze kilku mozliwych obudowan(ten jakos nie przypadl mi do gustu ;/) do tego zestawu cena do 500zl chcialbym wiecej wiatrakow czy waszym zdaniem nie ma potrzeby ? mieszkam dosc wysoko w bloku i w lecie temperatury siegaja bardzo wysoko do tego chcialbym sie was zapytac czy obudowa z dobrym chlodzeniem wymaga usuniecia bocznej strony? slyszalem ze przy zamknietej obudowie komputer szybciej sie kurzy czy to prawda? czy sa obudowy ktore nie wiem maja wieksze mozliwosci odprowadzania tego kurzu ? to nie tak ze jestem leniem i nie chce mi sie go czyscic po prostu nie chcialbym robic tego zbyt czesto bojac sie ze cos uszkodze oczywiscie moglbym oddawac kompa do serwisu ? w ktorym by zrobili to za mnie ale nie mieszkam w polsce wiec jeszcze nie ogarniam gdzie moglbym cos takiego zrobic ; p i wiecie jak to jest :( czekam i wiem ze moge na was liczyc chlopaki dzieki ! milej nocy : )

Link to post
Share on other sites

Może Corsair 500R ? Idealnie wpasowuje się w Twoje wymagania. Posiada ogromny wentylator 200 mm na boku, a do tego kilka innych na tyle, przodzie i górze. 


 

 

czy obudowa z dobrym chlodzeniem wymaga usuniecia bocznej strony?

Tak jest w przypadku słabych obudów-piekarników, gdzie brak wentylatorów powoduje, że w budzie gromadzi się ciepło. 


 

 

slyszalem ze przy zamknietej obudowie komputer szybciej sie kurzy czy to prawda?

Przy otwartej jest znacznie więcej kurzu. 


 

 

to nie tak ze jestem leniem i nie chce mi sie go czyscic po prostu nie chcialbym robic tego zbyt czesto bojac sie ze cos uszkodze

Odłączasz z prądu, odkręcasz bok, dmuchasz sprężonym powietrzem pod kątem prostym i gotowe. Nic trudnego.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...