Skocz do zawartości

2xASUS GTX 660 DirectCU II Top OC Edition czy 760 4GB


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez KliVk II,

Recommended Posts

Witam

 

Chciał bym się doradzić, czy kupując drugą kartę, konkretnie wyżej wymienionego Asusa i łącząc go w SLI otrzymam wydajność porównywalna albo taką samą jak w przypadku jednej karty z seri 760 4GB. Oczywiście taniej jest kupić drugiego 660 na allegro za te 600zł. Ale czy wydajnościowo to się kalkuluje. Gram na monitorze 22'' w rozdzielczości FullHD, a czekam na takie gry jak wiedźmin 3 + Dragon Age, Mass Effect itp itd. A coraz częściej czyta się że nowe gry chcą 4GB ramu na karcie. Chociażby taki Cień Mordoru w którego obecnie gram.

Link to post
Share on other sites

Cześć Po1ntner nie wiedziałem że na forach komputerowych jesteś byłem kiedyś w Pandzie graliśmy razem ok wracając do tematu lepiej sprzedaj 660 i kup 970 nie wiem ile masz kasy ale 760 jest +-15% wydajniejsza od 660 wiec SLI 660 zmiata z powierzchni ziemi 760 ale będziesz miał dalej 2GB Vramu bo to SLI a tam ram się nie sumuje.....

 

970 kosztuje obecnie ok 1500zł za 660 dostaniesz +-450zł pozostaje 1000zl do dołożenia jeżeli nie masz tyle kasy to SLI z 660 moim zdaniem jest lepszym wyborem zasilacz da rade bo widze że masz 750W oczywiście to jest tylko odpowiedz na Twoje pytanie w temacie ja bym kupował GTX 970...

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiście taniej jest kupić drugiego 660 na allegro za te 600zł

Za 600 to ty znajdziesz hd7970 np

http://allegro.pl/hd-7970-vtx-3gb-gwarancja-waw-i4671166242.html

http://allegro.pl/gigabyte-oc-hd7970-3gb-gddr5-384bit-925-5500mhz-i4660577483.html


 

 

A coraz częściej czyta się że nowe gry chcą 4GB ramu na karcie.

głupoty sie da grac na 1gb po prostu jak masz 3 czy 4 gb to jest to ładowane do vrm


http://allegro.pl/karta-graficzna-r9-280x-sapphire-dual-x-oc-v-i4656228269.html

albo ta

Link to post
Share on other sites

Okej to w takim razie jak dozbieram resztę hajsu to sprzedam 660 i kupię coś z wyżej wymienionych kart. Patrz 770/780 albo poczekam na tego 960/970.

 

Moja obudowa to Corsair Carbid 400r więc wszstko tam zmieszczę ;)

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

770 90% jest  z 2GB 780 zaś to 3GB dozbieraj i kupuj 970...

Wszystkim wciskasz 970-kę, a to nie jest najlepszy wybór jak się ma limitowany budżet. Zaraz będą obniżki R9 290 na 300$, to u nas za 1000 zł będą do wzięcia. Z rynku wtórnego jeszcze taniej, pewnie okolice 800 zł. Ja bym przemyślał takie rozwiązanie. Jeszcze koledze na porządny SSD zostanie.

Link to post
Share on other sites
Wszystkim wciskasz 970-kę, a to nie jest najlepszy wybór jak się ma limitowany budżet. Zaraz będą obniżki R9 290 na 300$, to u nas za 1000 zł będą do wzięcia. Z rynku wtórnego jeszcze taniej, pewnie okolice 800 zł. Ja bym przemyślał takie rozwiązanie. Jeszcze koledze na porządny SSD zostanie.

 

Bo to najlepszy obecnie wybór napisał że może dozbierać wiec.....R9 290 300$ a za GTX 970 330 $ czyli za 30$ otrzymujesz karte wydajniejszą chłodniejszą i do tego mniej ciągnącą z gniazdka W. Sam zastanów się co piszesz R9 2xx jest już pogrzebane to R9 290X powinna kosztować 300$ by mieć szanse w starciu z GTX970 bo r9 290 z miesiąca na miesiąc będzie coraz bardziej odstawac od GTX970...

 

AMD z newsów co wyczytałem nie wyda R9 3xx czyli nic nie mają na tą chwile tylko obiżają ceny ale to za mała obiżka. A za rogiem już czai się GTX960.

 

Co mam ci powiedzieć AMD dało ciała na pełnej lini okres przedświąteczny a oni nic nie mają by powalczyć z NV to będzie ciężka końcówka roku dla AMD i początek też nie zapowiada się ciekawie STRATY finansowe AMD zapewne będą ogromne.....oczywiście dla nas to nie dobrze bo GTX970 będzie co najmniej do stycznia w tej samej cenie dopóki AMD niczym nie odpowie to za GTX 970 będziemy płacić pow 330$..

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chłopie, ale u nas 970 kosztuje 1500 zł a nie 330$. Jeżeli cena 290 rzeczywiście będzie w okolicach 1k, to czym mowa. 30% różnicy. Jednocześnie 290 jest do dostania na rynku wtórnym za 900 zł w przeciwieństwie do 970. Nikt nie neguje, że nowe karty zielonych są bardzo dobre, ale zakup  mocnego GPU jak 290-ka i 500 zł w kieszeni, to jak na moje rozumowanie dobry biznes. 

Edytowane przez jorginto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

@up Gtx 970 jest naprawdę (tak wynika z benchmarków) solidną kartą, że ceny skaczą to jest nic innego jak ledwo 2 tyg premiera. Więc można się spodziewać tych 1500 zł a czasami 1300 to jeszcze nie jest ustabilizowane. Trzeba wyczaić moment kiedy kurs będzie niski i kupić.

R9 jest teraz kompletnie nie opłacalne, może karta jeszcze ciągnie gry ale zaraz jedyną grą w jaką pogramy przyzwoicie to będzie bf4 z mantle. 

Jeszcze do tego Nv nie wypuściła stabilnych sterów do nich. 

Teraz do Autora pozbieraj do tego gtx 970, przy okazji poćwiczysz cierpliwość i dążenie do celu  ;)  ^^

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

R9 jest teraz kompletnie nie opłacalne, może karta jeszcze ciągnie gry ale zaraz jedyną grą w jaką pogramy przyzwoicie to będzie bf4 z mantle.

 

R9 290 jest właśnie bardzo opłacalną opcja zwłaszcza jak kupuje się używaną, i jeżeli tak jak piszesz niedługo w nic "przyzwoicie" nie pograsz na niej to tak samo nie pograsz na 970 bo wydajnościowo nie widzę miedzy nimi przepaści.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up Gtx 970 jest naprawdę (tak wynika z benchmarków) solidną kartą, że ceny skaczą to jest nic innego jak ledwo 2 tyg premiera. Więc można się spodziewać tych 1500 zł a czasami 1300 to jeszcze nie jest ustabilizowane. Trzeba wyczaić moment kiedy kurs będzie niski i kupić.

R9 jest teraz kompletnie nie opłacalne, może karta jeszcze ciągnie gry ale zaraz jedyną grą w jaką pogramy przyzwoicie to będzie bf4 z mantle. 

Jeszcze do tego Nv nie wypuściła stabilnych sterów do nich. 

Teraz do Autora pozbieraj do tego gtx 970, przy okazji poćwiczysz cierpliwość i dążenie do celu  ;)  ^^

Stary ale mi się nigdzie nie śpieszy Mass Effect wyjdzie nie wiadomo kiedy. Obecny termin to Wiedźmin 3 którego kolekcje zamówiłem w końcu komplet musi być. To w sumie główny powód wymiany mojej obecnej karty bo jak na razie nie miałem problemów żeby pociągnąć jaką kolwiek z posiadanych gier na max detalach.

 

Będę polował w takim razie na tą kartę 

http://www.komputronik.pl/product/242533/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/GeForce_GTX_970_MSI_4GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_GAMING_z_NVIDIA_GeForce_Experience.html

Tylko mam nadzieję że stanieje. Bo chcę max 1000zł przeznaczyć na nową. A swoją obecną sprzedam za max 400zł.

Link to post
Share on other sites

 

a oni nic nie mają by powalczyć z NV
 

 

Błąd. Mają ceny. Radeony, które teraz można kupić za naprawdę śmieszne pieniądze. Ba, nawet taki przeciętny Kowalski może już sobie pozwolić na taką kartę z segmentu high-end, która tylko trochę jest mniej wydajna od 970tki. A prawda jest taka, że jeśli nie pogramy na jednej to bardzo możliwe, że na tej drugiej też nie. 

 

R9 290 jest super opłacalną kartą i bzdury ludzie piszą, że nowa 970tka za 1500zł dyskwalifikuje rywala. Kto tak mówi jest ślepy. Przez te obniżki te karty będą kosztować psie pieniądze. Wczoraj NOWA R9 290 na allegro poszła za niecałe 900zł niereferencyjna. I co tutaj się bardziej opłaca? o.O Jeszcze miesiąc i te karty będą hitem rynku wtórnego, przepraszam, już są. Kto szuka nie błądzi. A to, że ma tam te 10% mniej klatek i pobiera więcej prądu... śmieszy mnie takie coś.

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

po obniżce cen jedynie do temperatur i głośności chłodzenia będzie się można przyczepić, różnica w wydajności nie powala a taka prawda że dosc sporo czasu uplynie zanim mniejszy pobór się zwróci w stosunku do niższej ceny 290. Inna bajka że ludzie napalili się na nową serię i 780 można za niezła kase wyrwać

Link to post
Share on other sites

po obniżce cen jedynie do temperatur i głośności chłodzenia będzie się można przyczepić, różnica w wydajności nie powala a taka prawda że dosc sporo czasu uplynie zanim mniejszy pobór się zwróci w stosunku do niższej ceny 290. Inna bajka że ludzie napalili się na nową serię i 780 można za niezła kase wyrwać

 

Ale i tak trzeba sporo dopłacić w porównaniu do 290-ki.

 

Mimo wszystko każdy wychwala 970-kę pod niebiosa... i ok, bo na to zasługuje, ale zapomina się o tym, że podkręcona 290@1100 i 970@1500 oferują porównywalną wydajność. A różnica w cenie jest prawie dwukrotna. Nawet ja się zastanawiam, czy nie pożegnać się z moimi 280 i nie przesiąść się na 2x290. Jeśli ceny na rynku wtórnym spadną w okolice 700 zł, to trzeba będzie skorzystać.

Link to post
Share on other sites

Jak by kosztowała 700-750 zł to też wolał bym dwa Radeona mimo iż całe życie jestem z Zielonymi. Ale za 1500 mieć taką moc to już coś.

 

Tylko kiedy nastąpi ta obniżka i czy w ogóle. Bo jak na razie to na morele wciąż chodzi od 1300 do 1600

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...