Skocz do zawartości

Nagle wyłączający się PC


Recommended Posts

Witam, mój problem jest taki jak w temacie, a dokładniej - pecet potrafi pracowaćprzez kilka godzin, granie w gry, przegladanie internetu, słuchanie muzyki itp. po czym nagle, bez żadnego BSODa ani innego błędu - po prostu się wyłacza, tak jakby ktoś wyciągnął wtyczkę z gniazdka. Po takim wyłączeniu muszę przełaczyć zasilacz na pozycję O, a dopiero po jakichś 30 sekundach na I by móc ponownie uruchomić sprzęt. Podejrzewałem kartę graficzną, która była na samym początku na gwarancji bo wyskakiwały artefakty, ale pomimo wymiany na nową problem dalej występuje. Od razu zaznaczam, że nie jest to problem temperatur, gdyżsą w normie (sprawdzane Everestem, Speccy, zarówno w idlu jak i pod obciążeniem w OCCT)

 

Specyfikacja:

 

CPU: FX-6300 + HR-02 Macho

RAM: 4GB Crucial 1600Mhz

MOBO: Asrock 970 Extreme4

PSU: Thermaltake 630W SE

HDD: WD 1TB Blue

Case: SilentiumPC Brutus M23

 

Po wyeliminowaniu grafiki, zgłosiłem na gwarancję zasilacz, płyte główną i procesor (dwa ostatnie profilaktycznie, do sprawdzenia) jednak nie znaleźli żadnych problemów (sklep jak klawisz w lewym górnym rogu klawiatury :) )

Proszę o jakieś porady co dalej, czy opłaca siękupić jakiś zasilacz od Chiefteca, bo w tej chwili tylko PSU podejrzewam, a nie posiadam innego żeby sprawdzić czy problem nadal będzie występował.

Edytowane przez neo937
Link to post
Share on other sites

Też obstawiam na zasilacz. Jaka jest częstotliwość występowania tego problemu ? Problem może być też z płytą główną , sam fakt że 30 sekund bez napięcia powoduje mozliwość pracy moim zdaniem wskazuje na zasilacz a konkretnie na jakieś kondensatory które po upływie tego czasu dzięki swojej "upływności" powracają do stanu gdzie mogą działać prawidłowo, przez jakiś czas. Komputer pewnie był podpięty na 30 minut pod obciążeniem i "fachowcy" z esc stwierdzili że wszystko jest ok. Poczekajmy jeszcze na wypowiedź kogoś jeszcze kto potwierdzi albo zaprzeczy moim domysłom ...

Link to post
Share on other sites

Ok, z racji że problem nie daje mi spać, w międzyczasie podmieniłem płytę na GA-970a-UD3 i komp nadal się wyłącza. Można powiedzieć że nawet częściej niż na Asrocku.

A częstotliwość występowania jest różna, czasem podziała 3 godziny, czasem 30 minut, a czasem (ale to już rzadko) nawet nie chce się włączyć. Były takie dni, że przepracował ponad 8h i po takim czasie zgon.

Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to że zasilacz uwalony, opisz dokładnie ustarkę wraz  z częstotliwością jej występowania ( napisz że czasami komputer pracuje 8 godzin) i ponownie odeślij na gwarancję, dołączając pismo o niezgodności towaru z umową kupna w oparciu o szczególne warunki sprzedaży konsumenckiej i zarządaj zwrotu gotówki lub wymiany na towar ekwiwalentny, to Cię tak nie zleją bo jak nic nie zrobią to możesz skierować to za darmo do UOKiK a tam zawsze stają po Twojej stronie i sklep ma trochę lipe z tego powodu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...