Skocz do zawartości

Telefon WiFi, Nawigacja, Android?


Recommended Posts

Witam.

 

Szukam telefonu w cenie ok 500/700 zł. Mój SE k800i niestety wczoraj się zalał, a naprawa chyba sie nie opłaca dlatego szukam czegoś nowego.

Co do jakiś kryteriów to mniej więcej sprawa wygląda tak: dotykowy, WiFi, nawigacja, dobrze by było jak by miał androida (słyszałem, że fajna sprawa :wariat:

Urzekły mnie telefony HTC, ale są niestety dużo droższe ;/

 

Czekam na rady, porady :hahaha:

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Za tą kwotę możesz bez żadnych problemów kupić telefon marki HTC

Jeżeli koniecznie chcesz z Androidem możesz zakupić w tej cenie HTC Magic

http://allegro.pl/item1175649248_htc_ma ... iasto.html

lub jeżeli chcesz z Windows Mobile to polecam HTC Touch Diamond(MDA Compact IV)

 

Każdy z polecnych przeze mnie modeli posiada to co potrzebujesz i dużo więcej.Tylko pamiętaj jeżeli zdecydujesz się na dotykowy wyświetlacz to musisz się pogodzić z dużym zużyciem baterii

Link to post
Share on other sites

Nie musi byc koniecznie HTC i android. Jestem laikiem w tych sprawach, więc musze się zdać na waszą wiedzę i doświadczenie w tych sprawach :wariat: Jeżeli jest jakiś lepszy model to czemu nie.

 

Co do tych której do tej pory mi poleciliście HTC Magic, niby jest za niecałe 700 zł, ale gwarancja tylko 3 miesiące. Przy takich pieniądzach wole już mieć przynajmniej tą roczną gwarancję dla pewności.

 

Windows Mobile - nie słyszałem z byt dobrych opinii na temat tego systemu. Mogę jednak sie mylić :help:

Samsung i LG sa ciekawymi alternatywami, trzeba poczytać na ich temat :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Na Androida navi dopiero się rozwija

Jak chcesz od zaraz mieć świetną nawigację, już bez błędów itp. to wybierz Windows Mobile, i np. Automapę

W systemie możesz zmienić praktycznie wszystko, chyba że niektóre bardziej skomplikowane oprogramowanie cię przerasta, to chyba jednak android :wariat:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy mnie przerasta czy nie ;D Nawigacja głównie do wycieczek rowerowych i biegania (ile kilometrów, prędkość), wiem że dosyć specyficzne zastosowanie ;P ale czy przy takim używaniu sprawdzi się taka nawigacja? Czy lepiej sobie ją odpuścić?

 

Znalazłem ciekawy artykuł na temat LG, który mnie do niego przekonuje, więc jak na razie najbliżej mi do zakupu właśnie LG Swift GT540 :wariat:

http://www.mobileman.pl/test_lg_swift_gt540___hit_20a0_roku_wsrod_smartphonow_wedlug_mobileman_ple,2180,aktualnosc.html

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o urządzenie typu LG,Samsung się nie wypowiadam bo uważam iż nie są warte tej kwoty.Wolał bym mieć przykładowo HTC Magic bez gwarancji niż jakiś wyżej podany z 2-letnią gwarancją.Jeżeli szukasz urządzenia z gwarancją to proszę:Nowy HTC Touch Diamond

http://allegro.pl/item1183465744_htc_to ... ratis.html

Link to post
Share on other sites

Może i masz rację, ale dlaczego mówisz, że np. LG nie jest warte swojej ceny. Z tego co czytałem, ma to być najlepszy smartfone wypuszczony na rynek Europejski w roku 2010.

 

Podaj jakieś powody, dla których z czystym sumieniem mógłbym wydać te 100/150zł więcej na HTC`ka :)

Link to post
Share on other sites

Dementor właśnie te twoje dwa HTC, są niewarte swojej ceny. Nie oferują nic specjalnego i do tego posiadają stare system np. HTC Magic, tak samo Diamond. Osobiście wybierałbym pomiędzy LG i Samsungiem, jak widać Dementor jest typowym fanem jednej marki i tylko do niej będzie przekonywać, chodź poleca jedne z najgorszych modeli.

 

LG i Samsung mają na swoim pokładzie Androida 2.1, obecnie jedynie Samsung może się tym pochwalić, ale już niedługo u LG ma zadebiutować nowa wersja. A HTC Magic zatrzymał się na 1.6, HTC Touch Diamond to znów słaby procesor i też stary OS, bo WM 6.1.

Link to post
Share on other sites

Kiziea dlaczego uważasz że nie oferują nic nowego po aktualizacji są już nowe rozwiązania(Android 2.2)Przyznam się ze proponowany przez HTC WM6.5 do tego telefonu się nie nadaje, ale zawsze jest szybko działający WM 6.1.Jestem fanem marki Nokia nie HTC a wcale jej nie proponuje.I dlaczego uważasz ze przeze mnie proponowane są najgorsze co ma taki LG lub samsung co nie ma HTC

Link to post
Share on other sites

HTC Magic to jest dobry wybór, ale jak każde HTC drogi ;/

Nieoficjalny Android 2.2 chyba nawet na niego jest. No i ma HTC Sense i MT także od Samsunga i LG lepsze no ale w tej cenie używki nie opłaca się brać.

Na twoim miejscu brałbym LG z uwagi na cenę.

Link to post
Share on other sites

Magic otrzymał w połowie tego roku aktualizację do 2.1 i na więcej się nie zapowiada, być może otrzyma 2.2 ale to będzie kres możliwość i do tego ten słaby procesor, co przy Andku jest dość znaczące. Przy moim 800 MHz i 528 MHz Magica, widać różnicę i to dość znaczącą. Na rzecz Samsunga przemawia również lepszy wyświetlacz, co wyraźnie widać. Samsung ma również mocniejszą baterię, zawsze wytrzyma dłużej niż ta w Magicu i Diamond.

 

I nie patrz przez pryzmat tandety Samsunga i LG z przed lat, zmieniło się to już dawno. Tak samo jak z płytami głównymi AsRocka, obecnie oferują to samo co konkurencja, ale za to w jakiej cenie.

 

Obydwa telefonu polecone przez Eklerka wygrywają, osobiście jedynie polecałbym dopłacenie i kupno HTC Desire, to jest dopiero telefon.

Link to post
Share on other sites

Też jak na razie najbardziej przekonuje mnie LG, chyba, że ktoś bardzo poleca Samsunga to chętnie wysłucham ;d

Co do HTC. Ich cena faktycznie jest dość duża, a przy tym nie wywyższają się jakoś nad tymi dwoma wyżej podanymi telefonami.

 

A może ktoś ma jakąś ciekawą i godną polecenia alternatywę do LG lub Samsunga ?

Link to post
Share on other sites

Magic otrzymał w połowie tego roku aktualizację do 2.1 i na więcej się nie zapowiada, być może otrzyma 2.2 ale to będzie kres możliwość i do tego ten słaby procesor, co przy Andku jest dość znaczące. Przy moim 800 MHz i 528 MHz Magica, widać różnicę i to dość znaczącą. Na rzecz Samsunga przemawia również lepszy wyświetlacz, co wyraźnie widać. Samsung ma również mocniejszą baterię, zawsze wytrzyma dłużej niż ta w Magicu i Diamond.

 

I nie patrz przez pryzmat tandety Samsunga i LG z przed lat, zmieniło się to już dawno. Tak samo jak z płytami głównymi AsRocka, obecnie oferują to samo co konkurencja, ale za to w jakiej cenie.

 

Obydwa telefonu polecone przez Eklerka wygrywają, osobiście jedynie polecałbym dopłacenie i kupno HTC Desire, to jest dopiero telefon.

 

Magic ma lepszy ekran :)

 

 

Ale nie o tym teraz rozmawiamy.

A i Spika ma niedopracowane sterowniki graficzne, albo po prostu ich nie ma :D

No i nie pograsz w większość gier 3D, no ale to nie jest bardzo ważne.

LG i Samsung są porównywalne, gdyby Samsung jeszcze zrobił sterowniki to spika byłaby na poziomie Iphona, no brakuje jeszcze MT...

 

Jeśli chcesz oszczędzić to bierz LG, jeśli nie to Samsunga.

Link to post
Share on other sites

Samsung ma lepszy i większy ekran, choć żaden nie reaguje na muśnięcia.

Na pewno na Spicy lepiej będzie przeglądało się internet, choć nieznacznie.

W Spicy możesz też natrafić na trzaski w głośniku, choć nie w każdym egzemplarzu one występują.

W samsungu masz też nowszego androida, ale w Swifcie wersja 2.1 będzie w październiku udostępniona.

Co jeszcze z różnic hmm.... Samsung jest większy :D Oba mają wsparcie Divx/Xvid, nawigacja działa mniej więcej tak samo. Wi-fi w LG ma lepszy zasięg niż w moim lapku :)

Na LG pograsz w najnowsze gry - zapoznaj się z tym tematem http://forum.android.com.pl/f198/nowe-g ... fon-21972/

 

A w Samsungu skopali sterowniki i pograsz tylko w 2D.

Link to post
Share on other sites

Czyli ten Android to różnica żadna jeżeli będzie go można wgrać legalnie bez utraty gwarancji. :P nie mylę się?;>

 

Gry naprawdę robią wrażenie zwłaszcza ostatni filmik z shift. Mimo to nie jestem jakimś fanem gier na konsolach czy telefonach więc to może być tylko miły dodatek ;P

 

Przeglądanie internetu - tutaj przewaga Spice, bo przeglądać na pewno będę :P ale z kolei tak jak mówisz przewaga LG w zasięgu ;P

 

Nawigacja - używałeś jej w Spicy lub Swif`cie w "trasie" ? Jak sie sprawowała? Nie gubiła się na "wiejskich drogach" ;D?

 

Czytałem coś również na temat ekranu w Swift`cie, że jest jakiś oporowy? :D Czy wiecie coś na ten temat?

 

Poza tym będe musiał chyba jutro wybrać się do jakiegoś Media podobnego szopa i zobaczyć je na żywo, jak leżą w ręce i trochę sie nimi pobawić :)

Link to post
Share on other sites

Nawigacją w Spicy się specjalnie nie bawiłem ale wypada tak samo dobrze jak w Swifcie, na wiejskich drogach specjalnie nie sprawdzałem.

Ekran w swifcie jest rezystancyjny = oporowy, ekran jest albo oporowy albo pojemnościowy, to dwie różne technologie. Ale ekran w Swifcie jak na oporówkę działa wyśmienicie.

A różnica w przeglądaniu neta polega tylko na tym większym ekranie o 0.2 cala.

Link to post
Share on other sites

Ok :) dzięki za rady, na razie bliżej mi chyba do LG, ale jutro w sklepie popatrzę i jak wróce to dam znać co wybrałem i zamawiam. Chyba, że jeszcze coś ciekawego przeczytam na temat któregoś z telefonów to będę pytał 8-)

 

Byłem w RTV AGD i co mnie trochę zmartwiło to obudowa Swifta (plastikowa), jednak cała reszta w porządku, więc jutro zamawiam :D

 

Dzięki za pomoc :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...